Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Outsourcing nieruchomości w Hiszpanii – co warto wiedzieć?

Nie da się ukryć, że Hiszpania stała się popularnym miejscem na inwestycję w nieruchomości. Tamtejszy rynek zapewnia dostęp do wielu obiektów, które są atrakcyjne zarówno pod względem ceny, zapierających dech w piersiach krajobrazów, jak i ciekawej lokalizacji. Hiszpania przyciąga również pod względem klimatu, jedzenia oraz kultury. Przed podjęciem decyzji o zakupie domu w Hiszpanii, warto jednak zdać się na fachowy outsourcing. Z pomocą specjalistów znalezienie nieruchomości idealnej w stanie, który nie będzie budził niczyich wątpliwości. Przeczytaj artykuł i poznaj zalety outsourcingu w branży nieruchomości!

Nieruchomość w Hiszpanii — dlaczego właśnie tam?

Posiadanie nieruchomości w Hiszpanii to marzenie wielu osób na całym świecie. Nie tylko my, Polacy marzymy o własnej posiadłości w miejscu, w którym przez cały rok jest ciepło i słonecznie. Położone w południowej Hiszpanii wybrzeża Costa Blanca i Costa del Sol nadają się do tego idealnie. Łagodny śródziemnomorski klimat, smakowita kuchnia oraz bogata historia tego regionu sprawiają, że nie sposób się w nim nie zakochać.

Wyjątkowo korzystny klimat

Pogoda wpływa na nasze samopoczucie oraz zdrowie, o czym Polacy wiedzą najlepiej. Brak słońca, trwające całymi dniami zachmurzenia i deszcze sprawiają, że otaczająca nas aura zaczyna nas przytłaczać. W Hiszpanii natomiast panuje najbardziej sprzyjający w Europie klimat. W regionach zlokalizowanych na południu Półwyspu Iberyjskiego, w prowincjach takich jak Costa Blanca i Costa del Sol słońce świeci nawet przez 300 dni w roku! Oznacza to, że przez pozostałych 64-65 może, ale nie musi być — pochmurnie! Dla porównania jest to całkiem odwrotnie niż w Polsce. Ilość słonecznych dni w naszym kraju wynosi bowiem zaledwie 66 dni. Nic też dziwnego, że tak wielu naszych rodaków przynajmniej raz w roku wyjeżdża na wakacje na południe Europy! Okazuje się jednak, że ciepło jest nie tylko latem, ale i zimą. Na Costa del Sol w okresie od grudnia do marca temperatury na termometrach nie spadają poniżej 14-15 oC. Słońce świecące przez cały rok i dobra pogoda to jednak nie wszystko, co przykuwa uwagę tysięcy inwestorów rocznie. Południowe wybrzeże Hiszpanii to coś znacznie więcej niż dom w ciepłym miejscu.

Miejsce, w którym nie sposób się nudzić

Hiszpania to miejsce atrakcyjne również pod względem kultury, architektury oraz atrakcji turystycznych! Śródziemnomorski styl życia, przepyszne jedzenie i lokalne wina porywają równie mocno, co tutejszy klimat. To także jedno z najbogatszych pod względem zabytków państw na świecie! Na liście zabytków UNESCO Hiszpania zajmuje bowiem ostatnie miejsce na podium. Tym samym w rankingu UNESCO wyprzedzają ją tylko Włochy i Chiny. Łagodny klimat Hiszpanii sprzyja zróżnicowanej szacie roślinnej, na którą przypadają zarówno gęste lasy górskie oraz krajobrazy pustynne. Kraj wyróżnia się również niezwykle rozwiniętą linią morską oraz plażami, które uchodzą za jedne z najpiękniejszych w całej Europie.

Bogate tradycje kulinarne

Południe Hiszpanii charakteryzuje się bogatymi tradycjami kulinarnymi. Na stołach królują owoce morza, świeże ryby oraz tzw. tapas. Misternie wyglądające przystawki to prawdziwa uczta dla podniebienia. Głęboko dojrzewające szynki (jamon), wędliny chorizo i salchichón oraz dojrzałe sery to przysmaki, które raz zjedzone pozostaną w pamięci na długo. Soczysta paella z owocami morza, zupa chłodnik gazpacho oraz pisto, czyli hiszpańska wersja ratatouille — przenoszą kubeczki smakowe na zupełnie inny poziom doznań. Dopełnieniem smacznych potraw jest również doskonałe wino, z którego słynie wiele regionów Hiszpanii.

Korzystna sytuacja na rynku nieruchomości

Argumentem, który najbardziej przekonuje inwestorów do zakupu nieruchomości w Hiszpanii, jest korzystna dla inwestorów sytuacja, jaka panuje na hiszpańskim rynku nieruchomości. Nie da się ukryć, że pod tym względem jest to jeden z najbardziej interesujących pod względem inwestycyjnym obszarów w całej Europie. Rynek obrotu nieruchomościami wśród obcokrajowców przeżywa właśnie swój renesans. Taki boom na rynku nieruchomości przełożył się również korzystnie na sytuację miejscowej ludności. Powstało wiele nowych miejsc pracy, a wzrost ilości wakacyjnych apartamentów na wynajem sprzyja rozwojowi turystyki. Wzrost liczby zagranicznych inwestycji sprzyja poprawie ekonomii. Sytuacja ta sprzyja również wzrostowi wartości domów. W przypadku niektórych nieruchomości w Barcelonie, Walencji i Maladze na przestrzeni 2017-2018 r. ich ceny wzrosły aż o 10%. W ostatnich latach obserwuje się tendencje bardziej umiarkowane. Rynek nieruchomości w Hiszpanii ulega coraz większej stabilizacji. Nie oznacza to jednak całkowity brak wzrostów w wartości obiektów mieszkalnych. Ceny domów i mieszkań w dalszym ciągu będę wzrastać — ok. 4 do 6% w skali każdego roku.

Witajcie inwestorzy!

Niewiele krajów w Europie z taką otwartością jak Hiszpania przyjmuje inwestorów zagranicznych. Otwartość ta jest zauważalna zwłaszcza w branży nieruchomości. O dziwo również Hiszpania jest jednym z nielicznych krajów, gdzie taniej jest kupić nieruchomość niż ją wynająć. Okazuje się, że pod tym względem wzrost cen czynszów najmu jest znacznie większy niż w przypadku wartości ceny nieruchomości. Kwoty wynajmu nieruchomości są od kilku lat zbyt wysokie w stosunku do zarobków. Z drugiej jednak strony sytuację tę wykorzystują banki — chętnie przyznając kredyty na zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Kto inwestuje w zakup nieruchomości w Hiszpanii?

Nie da się nie zauważyć, że od wielu lat znaczącą grupę inwestorów na rynku nieruchomości  stanowią obcokrajowcy. Okazuje się, że nie tylko Polacy uznali Hiszpanię za miejsce atrakcyjne pod względem zakupu nieruchomości. Znaczną większość stanowią Brytyjczycy, Francuzi oraz Niemcy. Wskutek kryzysu tendencje te cały czas rosną. Przed kryzysem w 2007 roku, obcokrajowcy dokonywali jedynie 10% ze wszystkich transakcji. Dla porównania tylko w pierwszym kwartale 2018 roku współczynnik ten wynosił już 13%. W tym samym czasie największą grupę zagranicznych inwestorów na rynku nieruchomości w Hiszpanii stworzyli Brytyjczycy — zawarli oni aż 14,59% ze wszystkich transakcji. Polacy w tym zestawieniu wypadli gorzej — osiągnęli bowiem 1,37% z wszystkich dokonanych transakcji. Jak jednak wskazują prognozy na kolejne lata — Polacy będą inwestowali w Hiszpanii coraz częściej. Zwłaszcza na południu, które przyciąga uwagę naszych rodaków.

Ile kosztuje nieruchomość w Hiszpanii?

Ceny nieruchomości uzależnione są przede wszystkim od lokalizacji, w której znajduje się nieruchomość. Jednak istnieją pewne tendencje, które pozwalają na określenie, które regiony Hiszpanii są najczęściej wybierane przez przedsiębiorców. Pierwsze miejsce wśród inwestycji poczynionych przez obcokrajowców zajmują Baleary — 27,94%. Na kolejnych miejscach znajdują się Wyspy Kanaryjskie (25,31%), Walencja (25,03%), Murcja (18,91%) oraz Andaluzja (12,42%). Jednak niezależnie od kraju pochodzenia inwestorzy nie ograniczają się tylko i wyłącznie do jednego rodzaju nieruchomości. Polacy inwestują zarówno w mieszkania, wille, apartamenty jak i domy szeregowe. Powodzeniem cieszą się mieszkania deweloperskie, jak i te z rynku wtórnego. Pewnym standardem stały się obiekty z dwiema sypialniami i dwiema łazienkami, które bardzo często są położone w pobliżu atrakcyjnych lokalizacji, plaż i pól golfowych. Bardzo często są one wyposażone w basen, siłownie, sauny lub inne udogodnienia. Finalna cena zakupu nieruchomości w Hiszpanii zależy przede wszystkim od bliskości morza. Można bowiem wydać 2,5 mln euro na luksusową willę w Esteponie, podczas gdy kilkaset metrów dalej od morza za dom jednorodzinny z działką zapłacimy kilkadziesiąt tysięcy euro mniej.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii

Wiele osób zastanawia się nad tym, od czego zacząć poszukiwania nieruchomości w Hiszpanii. Pomocnym narzędziem okazuje się Internet. Należy jednak pamiętać o tym, by w trakcie poszukiwań zachować ostrożność. Dlatego też znacznie bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług zaufanego biura nieruchomości. Kontakt z agentem nieruchomości najlepiej nawiązać jeszcze przed planowanym przyjazdem do Hiszpanii. Dzięki temu łatwiej będzie dostosować termin oglądania nieruchomości w trakcie pobytu na miejscu tak, by wykorzystać go w pełni. Do zadań agenta należy przygotowanie listy nieruchomości, które jako klient możesz obejrzeć. Agent pomoże również w zaplanowaniu wszelkich formalności — o ile domy można oglądać w dni wolne od pracy, tak formalności można załatwiać jedynie od poniedziałku do piątku. Ważną część tej układanki stanowią również dni świąteczne, które mogą pokrzyżować plany. Za skorzystaniem z pomocy biura nieruchomości na Costa Blanca i Costa del Sol przemawiają również wszelkie formalności, których należy dopełnić przed dokonaniem transakcji.

Carisma — nieruchomości z klasą

Planujesz zakup nieruchomości w malowniczej części hiszpańskich wybrzeży Costa Blanca lub Costa del Sol? Skorzystaj z pomocy biura nieruchomości Carisma, które działa w branży już od 26 lat! Dlaczego warto? Carisma to jedna z nielicznych agencji nieruchomości, która pomaga Polakom, wykorzystując przy tym znajomość prawa.

Kompleksowa pomoc ekspertów

Biuro nieruchomości Carisma pomaga w dopełnieniu wszelkich formalności, które nie ominą nikogo, kto planuję zakup domu w Hiszpanii. Carisma pomaga również swoim klientom w:

  • Otwarciu konta bankowego – podczas pobytu w Hiszpanii lub za pomocą podpisanego przez klienta pełnomocnictwa;
  • Otrzymaniu numeru N.I.E – jest to numer identyfikacji obcokrajowców w Hiszpanii, którego posiadanie jest niezbędne w otrzymaniu kredytu hipotecznego (wymagany do zakupu nieruchomości przez obywateli krajów należących do UE.

Dodatkowo klienci Carisma otrzymują również fachową pomoc w postaci:

  • Przeprowadzania audytu nieruchomości;
  • Weryfikacji ksiąg wieczystych, hipotek oraz właścicieli nieruchomości;
  • Weryfikacji planu zagospodarowania przestrzennego działki;
  • Przeprowadzenia procesu uzyskania licencji turystycznej;
  • Weryfikacji praw do lokalu, budynku, przynależności itp.

Usługi dodatkowe

Carisma to agencja nieruchomości, która pomaga swoim klientom przyjrzeć się wszelkim aspektom techniczno-budowlanym nabywanych nieruchomości. Eksperci od nieruchomości Carisma asystują nabywcom nie tylko na etapie podpisywania umowy, ale również i podczas odbioru nieruchomości. Pracownicy biura w imieniu kupującego oceniają stan techniczny nieruchomości, jej certyfikaty, wycenę audyt finansowy itp. Pomagają również w znalezieniu nieruchomości położonych blisko dobrych dla dzieci szkół itp. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, przepisują umowy z usługodawcami mediów na nazwisko klienta. Dodatkowo również rejestrują nieruchomości oraz zlecają opłacenie wszelkich opłat notarialno-podatkowych. W ramach usług pomagają klientom także w przygotowaniu nieruchomość pod sprzedaż.

Outsourcing budowlany

Outsourcing budowlany to usługa premium, która skierowana jest do klientów, którzy poszukują nieruchomości w stanie deweloperskim. Znajomość rynku oraz lokalnych realiów pozwalają na znalezienie najbardziej atrakcyjnych ofert w okolicy Costa del Sol i Costa Blanca. Zgromadzone przez lata kontakty w branży nieruchomości pozwalają również na otrzymanie niezbędnych pozwoleń, zatrudnienie najlepszych specjalistów, nadzór budowlany, dobór materiałów, projekt wnętrza, ogrodu oraz wielu innych elementów nieruchomości.

Carisma Oddział firmy w Polsce

Carisma Nieruchomości Hiszpania (Polska)
tel/fax: 0048 58 621 00 31

 

Carisma Biura w Hiszpanii

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca Torrevieja/Alicante
tel: 0034 678-34-73-21
Calle Alhambra 2,
03189 Torrevieja – Orihuela Costa

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca Calpe
tel: 0034 747-85-83-59
Urb. La Fustera 23A
03720 Benissa

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa del Sol Marbella
tel: 0034 678-34-73-30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *