Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Jak prawnik od umów deweloperskich może zabezpieczyć moje interesy?

Inwestycja w nieruchomości – zarówno zakup, sprzedaż, budowa, jak i wynajem – wiąże się z wieloletnimi przygotowaniami i szczegółowymi analizami rynku. Podjęcie jakiejkolwiek decyzji jest tutaj niezwykle ryzykowne, jeżeli nie ma się odpowiedniego wsparcia prawnego.

Inwestycja w nieruchomości odnosi się zatem zarówno do poświęconego czasu, jak i wydatków finansowych. Kupujący często przeznaczają na zakup nieruchomości wszystkie swoje oszczędności. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie, dlatego jeżeli chcesz być pewien tego, że podejmujesz właściwe decyzje warto, abyś już na samym etapie planowania, znalazł odpowiedniego prawnika, który pomoże w zweryfikowaniu bezpieczeństwa prawnego inwestycji.

Prawnik od umów deweloperskich

Jedną z najważniejszych umów w branży nieruchomości, jest umowa deweloperska. Na jej podstawie ustanawia bądź przenosi się na nabywcę prawo własności domu lub mieszkania, kiedy dojdzie do zakończenia budowy inwestycji bądź innego przedsięwzięcia deweloperskiego. Niestety jak w każdej innej branży, również w tej dochodzi do przestępstw i innych naruszeń prawa. Jak zatem mieć pewność, że dana transakcja będzie bezpieczna? Pomocny może okazać się tutaj prawnik od umów deweloperskich.

Wspomniana umowa służy nie tylko deweloperowi, ale także nabywcy, a jej projekt jest swego rodzaju punktem wyjścia do dalszych negocjacji. Zawsze podlega to dyskusji, ponieważ nie ma umów, których nie można zmienić. Dobry prawnik może podjąć wszystkie możliwe kroki, aby ustalić dla Ciebie indywidualne warunki tejże umowy.

Prawnik od umów deweloperskich nie tylko zajmie się Twoimi dokumentami, ale także:

  • wykona badanie due diligence nieruchomości,

  • wybierze najkorzystniejszą strategię działania, aby maksymalnie usprawnić cały proces inwestycyjny,

  • wynegocjuje najkorzystniejsze warunki umów,

  • uporządkuje stan prawny nieruchomości, zwiększając tym samym jej wartość rynkową,

  • a także udzieli Ci kompleksowej pomocy prawnej na każdym etapie procesu, związanego z inwestycją w nieruchomość bądź nieruchomości.

W zależności od tego, gdzie planujesz rozpocząć swoją inwestycję, kluczowe będzie znalezienie właściwego prawnika, który bardzo dobrze zna lokalny rynek. Jeżeli np. planujesz zakup, wynajem bądź sprzedaż lokalu w Warszawie, znajdź profesjonalistę, który będzie znał specyfikę rynku nieruchomości w tej części kraju.

Sięgnij po fachowe wsparcie prawne

Pomoc prawnika w aspektach związanych z prawem nieruchomości jest nieoceniona. Profesjonalne wsparcie radcy prawnego to gwarancja bezpieczeństwa na każdym etapie inwestycji. Specjalista ma obszerną wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, popartą znajomością aktów prawnych składających się na prawo nieruchomości – kodeks cywilny, ustawa deweloperska, ustawy o księgach wieczystych i hipotece, ustawa o ochronie praw lokatorów itd.

Przepisy prawa nieruchomości są skomplikowane, zatem warto sięgać po fachowe doradztwo prawne, planując jakąkolwiek inwestycje w nieruchomość, ponieważ nawet przy najlepszych intencjach, można popełnić poważny błąd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.