Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Niższy koszt kredytów hipotecznych dla przedsiębiorstw

Banki zadeklarowały na rok 2016 wzrost akcji kredytowych dla firm o 12%, co oznacza potencjalnie łatwiejsze warunki zaciągania kredytów hipotecznych. Dzięki odpowiednim negocjacjom i wyszukaniu najlepszej oferty można zaoszczędzić nawet do 40% koszów obsługi finansowania.

Według specjalistów najczęstszym błędem popełnianym przez przedsiębiorców jest kurczowe trzymanie się jednego banku przez wiele lat. Na przestrzeni czasu jego sytuacja finansowa może znacznie się zmienić, a inne placówki oferować będą korzystniejsze warunki niż nasza dotychczasowa. Zdaniem specjalistów na przyszłe oszczędności najlepiej wpłynie skorzystanie z usług niezależnego doradcy. Fachowe wykorzystanie informacji oraz wybór najlepszych warunków może zmniejszyć koszta o 40%.

Niesprzyjające dla banków warunki gospodarcze wpływać będą na ich agresywną politykę poszukiwania nowych źródeł dochodów. Najboleśniej odczują to właśnie kredytobiorcy hipoteczni przez wzrost prowizji i marży. Brutalne realia bankowe kierują się swoimi prawami. O możliwościach negocjacyjnych przedsiębiorców wypowiada się ekspert ds. bankowości i finansów Rafał Tomkowicz, redaktor naczelny serwisu Banking Magazine.

 rafał_tomkowicz

Najprostszym i w sumie jedynym argumentem do negocjacji ceny kredytu hipotecznego (a konkretnie marży) jest wkład własny. Im mamy większy wkład własny, tym bardziej możemy negocjować wysokość marży. To jedyny składnik ceny kredytu, na cenę jakiego możemy mieć wpływ.

Odpowiednie korzystanie z usług bankowych, poprzez odpowiednie dobranie oferty do swoich potrzeb pomoże uchronić się w pewnym stopniu przed zbędnymi kosztami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *