Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Zakładasz startup? Te usługi warto outsourcować

Pierwszy etap działalności firmy jest kluczowy dla jej dalszego powodzenia, dlatego startupowcy powinni w pełni zaangażować się w pobudzanie rozwoju i wzrostu firmy. Pewne aspekty jej funkcjonowania można powierzyć podmiotom zewnętrznym, za czym przemawiają wygoda i oszczędność. O których usługach mowa?

Młody przedsiębiorstwa powinien skupiać się na sednie prowadzenia firmy, a nie kwestiach dodatkowych, które, choć niezbędne, zajmują dodatkowy czas i energię. Startup korzysta na outsourcingu przede wszystkim pod względem finansowym, bo dzięki temu może uniknąć wydatków w sferze zatrudnienia, czyli najbardziej kosztochłonnej. Podmioty outsourcingowe w wielu wypadkach mogą pracować zadaniowo, co znosi konieczność ich bieżącego utrzymania.

Finanse

Startupy muszą zwracać szczególną uwagę na porządek w kwestiach finansowych, zwłaszcza gdy w grę wchodzi finansowanie pochodzące ze źródeł publicznych, np. Unii Europejskiej. Rozliczanie takich środków wymaga wiedzy i doświadczenia, które może dostarczyć tylko ekspert z tej dziedziny finansów. Zatrudnienie go na stałe może znajdować się poza zasięgiem możliwości firmy, ale część środków warto przeznaczyć przynajmniej na konsultacje.

Dyrektor finansowy pomoże opracować strategię finansową i będzie służył pomocą w kwestiach księgowych. W zakres jego obowiązków wchodzi też tworzenie prognoz finansowych, budżetów operacyjnych, raportów, zarządzanie długiem (jeśli się pojawi) czy szeroko pojęte negocjacje finansowe i optymalizowanie kosztów oraz polityki podatkowej. Dyrektor finansowy może także przejąć kontakty z instytucjami, takimi jak banki, urzędy czy organy podatkowe w zakresie dotyczącym finansowych aspektów funkcjonowania startupu. Przy jego zatrudnianiu warto brać pod uwagę głównie dyrektorów z doświadczeniem w pracy z firmami wchodzącymi na rynek, przez wzgląd na specyfikę ich działalności.

Jeśli masz firmę, która zajmuje się zapewnieniem finansowania dla biznesu, skontaktuj się z nami – chętnie dowiemy się więcej o Twojej ofercie i przedstawimy ją na łamach NowyOutsourcing.pl

Księgowość

Drugą ważną usługą, również pozostająca w sferze finansów, jest księgowość. W przypadku firm o niewielkim kapitale początkowym i mniej skomplikowanej strukturze finansowej, księgowy może przejąć obowiązki dyrektora finansowego i wspomóc firmę w kwestiach podstawowych i bieżących, takich jak prowadzenie ksiąg rachunkowych, przychodów, rozchodów, karty podatkowej i ryczałtu, ale też, co ma szczególne znaczenie przy startupach z dużą liczbą zatrudnionych, obsługę płacową i kadrową. W zależności od oczekiwań, zewnętrzne usługi księgowe mogą obejmować także doradztwo prawne w zakresie finansów, w tym pomoc przy zakładaniu i likwidacji przedsiębiorstwa, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jeśli masz firmę, która zajmuje się obsługą księgową dla firm, skontaktuj się z nami – chętnie dowiemy się więcej o Twojej ofercie i przedstawimy ją na łamach NowyOutsourcing.pl

HR

Każda firma zatrudniająca przynajmniej kilkunastu pracowników potrzebuje sprawnego działu HR, który odpowiada za bieżąca obsługę kwestii pracowniczych, od rekrutacji, przez szkolenia i ustalanie świadczeń motywacyjnych po rozwiązywanie umów. Sprawny dział HR może okazać się szczególnie istotny w przypadku start-upów wymagających kadry wysoko wykwalifikowanej, co sprawia oczywiste problemy związane z rekrutacją i dalszymi negocjacjami warunków zatrudnienia. Firmy świadczące zewnętrzme usługi z zakresu HR, mające doświadczenie w pozyskiwaniu i relacjach z pracownikami tego typu, załatwią te kwestie znacznie sprawniej i zagwarantują płynność zatrudnienia w razie zmian w zespole. HR jest także odpowiedzialny za kształtowane struktury płac oraz ewentualne benefity.

hr

Usługi wizerunkowe

Mowa o usługach z zakresu PR, obsługi mediów społecznościowych oraz marketingu, które służą kreowaniu wizerunku firmy i wspierają jej działania sprzedażowe. Outsourcowanie usług tego typu jest rynkowym standardem między innymi ze względu na to, że zewnętrzne agencje mają ugruntowane relacje z mediami, dzięki czemu mogą pomóc w publikacji wzmianek. Dodatkowo dysponują doświadczeniem niezbędnym do wykorzystania potencjału narzędzi, którymi dysponuje firma, a także wiedzą na temat tego, w jaki sposób opracować strategię promocyjną adekwatną do rodzaju produktu i wyznaczonych celów.

Web Design

W dzisiejszych czasach żadna firma nie rozpoczyna działalności bez strony internetowej, ponieważ sieć jest jednym z głównych kanałów dotarcia do potencjalnych partnerów lub klientów. Firmy inne niż informatyczne, które mogą postawić i zaprojektować stronę na własną rękę, powinny outsourcować ten element podmiotowi zewnętrznemu, który zrealizuje usługę kompleksowo i zagwarantuje wsparcie w razie ewentualnych problemów z jej działaniem lub przepustowością.
Temat ten dotyczy także wszelkich zagadnień związanych z przeniesieniem handlu detalicznego do internetu.

startup2

Pomoc w tych kwestiach na samym początku jest ważna, bo pozwala twórcom młodej firmy skupić się na kwestiach dla siebie najważniejszych, czyli produkcji, planowaniu, kwestiach koncepcyjnych, pozyskiwaniu kontrahentów oraz klientów, czyli mówiąc krótko, na wzroście. Oddanie wspomnianych usług w ręce firmy zewnętrznej nie oznacza przeniesienia kompetencji decyzyjnych w kwestiach fundamentalnych. Trzeba zachować kontrolę nad oustourcingowaną działalnością i ustalić kwestie raportowania lub tworzenia sprawozdań z wykonanych zadań przynajmniej w skali miesiąca.

Serwis NowyOutsourcing.pl umożliwia komunikację ze sprawdzonymi, rzetelnymi firmami świadczącymi usługi wsparcia dla New Businessu. Dzięki naszemu pośrednictwu możesz uzyskać specjalne stawki na interesujące Cię usługi.
Jeśli masz firmę i chciałbyś poznać ofertę wsparcia przez naszego zaufanego Partnera, zostaw kontakt do siebie, a niezwłocznie się skontaktujemy i za darmo pomożemy znaleźć najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.


Wyrażam zgodę na kontakt poprzez e-mail lub telefoniczny, w sprawie przedstawienia oferty przez Nowy Outsourcing oraz jego partnerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *