Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Podejmowanie współpracy z firmą logistyczną jako przewoźnik

Zakładając firmę przewozową, możemy zdecydować się na jedną z dwóch dróg prowadzenia swojej działalności. Pierwszą z nich może być samodzielność, rozumiana przez poszukiwanie i realizowanie zleceń na własną rękę. Może to być zachęcające, jako że będziemy własnym szefem, lecz gdy nie będziemy starać się na 110% każdego dnia funkcjonowania naszej firmy, szybko możemy zostać zmuszeni do zamknięcia działalności gospodarczej. Drugim wyjściem może być podjęcie współpracy z firmą zajmującą się organizowaniem całego procesu logistycznego. Jakie są zalety takiego rozwiązania, nastawionego na podzielenie obowiązków?

 

Jak szukać partnera?

Tym, co jest istotne przy wybieraniu potencjalnego kontrahenta, jest znalezienie odpowiedniej firmy. Stosunki między przewoźnikami a profesjonalnymi logistykami, można porównać do funkcjonowania małżeństwa. Rozpoczęcie współpracy, pierwsze zrealizowane wspólnymi siłami zlecenia, aż do stałej współpracy na lata. Oczywiście nie chodzi tutaj o prywatne relacje i sympatie między firmami, lecz o czysto biznesowe sprawy np. skuteczność realizacji dostaw.

Potencjalna współpraca

Bit Logistics (http://bitlogistics.pl/) jest firmą, którą istnieje na rynku zaledwie od kilku lat, lecz zdążyła zbudować sobie bardzo mocną pozycję w branży TSL. Tak jak większość firm działających w tej branży stale poszukuje przewoźników posiadających swój tabor, chcących podjąć współpracę na dłuższy okres. Niektórzy przedsiębiorcy wciąż mogą czuć nieufność do takich dużych podmiotów, nie do końca zdających sobie sprawę z wielkiej pomocy, jaką oferują nam, chociażby spedytorzy. Jak mogą ułatwić naszą pracę? Otóż wystarczy wspomnieć możliwość pomocy i porady w każdej możliwej sprawie, a gdy natkniemy się na problem w trasie, ludzie pracujący w firmie nie tylko znają się na wszystkich kwestiach rynku, ale też potrafią się bezproblemowo porozumieć w większości popularnych języków w Europie, jak angielski, francuski czy hiszpański.

Jeden nie może żyć bez drugiego

Przewoźnik, aby mógł dobrze wykonywać swoje obowiązki, potrzebuje pomocy profesjonalnego spedytora, jak i ten drugi nie może żyć bez przewoźnika z rozwiniętą flotą samochodową. Wsparcie firmy logistycznej może być elementem zwiększającym przewagę konkurencyjną na rynku, prowadząc do większej ilości zleceń, a przede wszystkim, stale rosnących zysków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *