Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

5 powodów, dla których warto korzystać z outsourcingu usług IT?

Rozwiązania outsourcingowe zyskują coraz większą popularność na polskim rynku. Szczególnie dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, a zarazem pracowników cieszy się sektor outsourcingu zajmujący się usługami IT.

Rosnącą popularność outsourcingu usług IT zawdzięczamy głównie dynamicznemu wzrostowi znaczenia rozwiązań informatycznych w zarządzaniu własnym biznesem. Obecnie nawet niewielkie firmy są zobowiązane do wprowadzania cyfrowych udogodnień, by przyciągnąć do siebie klientów i pozostać konkurencyjnym na rynku. W ten sposób niemal każdy przedsiębiorca zmuszony jest do zainwestowania środków finansowych w cyfryzację swojego biznesu.

Coolpeople

Jakie przynosi to korzyści? O to pytamy Otakara Smolika, partnera zarządzającego marki Coolpeople w Polsce, zajmującej się wynajmem wysoko wyspecjalizowanych, sprawdzonych specjalistów IT oraz outsourcingiem usług IT.

 • Mniejsze koszty

  Outsourcing IT pozwala zleceniodawcy zaoszczędzić nie tylko środki finansowe, które dotychczas przeznaczone były na zatrudnienie własnego programisty. Dzięki korzystaniu z usług zewnętrznej firmy, właściciel biznesu może także zaoszczędzić pieniądze przeznaczone na rozwiązania z zakresu HR, czyli selekcji i rekrutacji pracowników.

 • Mniejsze ryzyko

  Decydując się na zatrudnienie własnego programisty, nie mamy niestety pewności czy jest on specjalistą w danej dziedzinie. Nie posiadając odpowiedniej, specjalistycznej wiedzy ciężko będzie nam sprawdzić w procesie rekrutacji, czy za pozycjami w CV idą także konkretne umiejętności. Dzięki firmom zajmującym się outsourcingiem IT mamy dostęp profesjonalnej i fachowej obsługi, co niweluje do zera ryzyko zatrudnienia niewykwalifikowanej osoby.

 • Oszczędność czasu

  Korzystanie z usług zewnętrznej firmy zwalnia nas z konieczności zatrudnienia nowego pracownika, a zatem zaoszczędza nam czas, który musielibyśmy poświęcić na proces rekrutacji. Ponadto specjaliści z firmy outsourcingowej pracują wyłącznie wtedy, kiedy rzeczywiście są potrzebni.

 • Wysoka jakość usług

  Dzięki podjęciu współpracy z firmą, która zajmuje się dostarczaniem profesjonalnych usług z zakresu outsourcingu IT, możemy cieszyć się dostępem do grona ściśle wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Dzięki temu jesteśmy pewni skuteczności i efektywności ich działań, a zatem oddajemy sektor rozwiązań informatycznych naszego biznesu w dobre ręce.

 • Wygoda

  Korzystanie z rozwiązania z zakresu outsourcingu IT jest dla zleceniodawców po prostu wygodne. Podejmując współpracę z firmą dostarczającą nowoczesne rozwiązania z zakresu informatyki, przedsiębiorcy nie muszą się martwić o ewentualne awarie systemu czy brak odpowiednio wykwalifikowanej kadry, koniecznej do naprawienia zaistniałej usterki.

otokar smolik coolpeople

Outsourcing IT jest ogólnoświatowym trendem i rozsądnym oraz bardzo skutecznym sposobem zarządzania IT. W ciągu kilku ostatnich lat wielu nowych inwestorów otworzyło biura w Polsce, są przyzwyczajeni do outsourcingu. Oznacza to, że ten trend będzie coraz mocniej rozwijał się nad Wisłą. Polska ma ogromny potencjał dla rozwoju wszelakich form outsourcingu – bodyshop, body leasing, BPO itp. Dlaczego? W Polsce możemy znaleźć świetnych specjalistów z dobrym wykształceniem. Polskie uczelnie rocznie wypuszczają setki absolwentów, którzy mają dobre możliwości zatrudnienia. Outsourcing pozwala mieć najlepszych ekspertów w rzeczywistych projektach, którzy przeważnie są bardzo drodzy, bez konieczności ich zatrudniania i zwiększenia kosztów firmy – podkreśla Otakar Smolik, partner zarządzający marki Coolpeople w Polsce

Coolpeople

CoolPeople jest czołowym, międzynarodowym dostawcą w zakresie specjalistów IT i outsourcingu IT. Firma zarządza portfolio ponad 150 tys. specjalistów IT. Główną ideą CoolPeople jest konsolidacja i łączenie oferty z zapotrzebowaniem w zakresie dostarczania specjalistów IT na rynkach lokalnych oraz międzynarodowych.

CoolPeople prowadzi działalność w Czechach, Słowacji, Polsce, Austrii, Niemczech, Rumunii i na Ukrainie.

Do Klientów firmy należą m.in. Raiffeissen, Societé Generale, ING, T-Mobile, Vodafone, Accenture, Viessmann.

Jeśli interesuje Cię temat outsourcingu IT lub wynajmu specjalistów IT do realizacji projektów w Twojej firmie, zostaw swoje dane do kontaktu. Niezwłocznie skontaktujemy się i umożliwimy skorzystanie ze specjalnej oferty dla partnerów serwisu Nowy Outsourcing.


Wyrażam zgodę na kontakt poprzez e-mail lub telefoniczny, w sprawie przedstawienia oferty przez Nowy Outsourcing oraz jego partnerów.

Jeden komentarz

Odpowiedz
 1. Jeżeli szukacie dodatkowych korzyści, wynikających z faktu korzystania z outsourcingu IT, to proponuję zgłębić się w temat Managed Services, ponieważ ta usługa ma coraz mocniejszą pozycję wśród modeli współpracy w obszarach IT.
  Więcej możecie dowiedzieć się z materiału dostępnego na stronie: http://www.innergo.pl/managedservices/ opartego na najnowszych badaniach i prognozach, opracowanego przez specjalistów, którzy na co dzień zajmują się obszarami nowych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *