Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Rekrutacja pracowników w Gdyni: jak skrócić czas obsadzania wolnych etatów?

Wolny etat jest sporym problemem dla pracodawcy. Oznacza to, że utrzymuje on bezproduktywne stanowisko, generujące wyłącznie koszty. Wydaje się, że rozwiązanie jest banalnie proste – wystarczy tylko zatrudnić pracownika, który przejmie miejsce pracy po poprzedniku. Niestety, bardzo trudna sytuacja na rynku sprawia, że w wielu firmach proces rekrutacji trwa tygodniami, a nierzadko miesiącami. Istnieją sposoby, aby znacząco przyspieszyć całą procedurę. Jak zatem skrócić rekrutację pracowników w Gdyni? Omawiamy najlepsze metody.

Zatrudnij profesjonalną agencję rekrutacyjną

Nie ma lepszego sposobu na uniknięcie długiej, żmudnej i w końcowym rozrachunku kosztownej rekrutacji pracowników w Gdyni, niż właśnie skorzystanie z pomocy doświadczonej agencji rekrutacyjnej. Jaką wybrać?

Kieruj się tutaj przede wszystkim opiniami dotychczasowych klientów. Pod tym względem na trójmiejskim rynku zdecydowanie wyróżnia się agencja Verita HR, której usługi rekomenduje aż 97% klientów biznesowych oraz 90% zatrudnionych za jej pośrednictwem pracowników.

Skorzystanie z pomocy profesjonalnej agencji rekrutacyjnej jest w zasięgu praktycznie każdej firmy, która planuje zwiększenie zatrudnienia. Warto traktować to, jako inwestycję w bezpieczeństwo oraz rozwój swojego biznesu. Doświadczona agencja chroni swojego klienta przed:

  • niekontrolowanym wydłużeniem procesu rekrutacji,
  • zatrudnieniem nieodpowiedniego pracownika,
  • wzrostem kosztów pracowniczych,
  • uleganiem presji płacowej i presji czasu,
  • psuciem wizerunku przedsiębiorstwa poprzez stosowanie amatorskich i niekonsekwentnych strategii rekrutacyjnych.

Dodatkową korzyścią jest fakt, iż agencja rekrutacyjna przejmuje na siebie wszystkie obowiązki związane z pozyskaniem pracownika z rynku, tym samym znacząco odciążając klienta. Przedsiębiorcy zostaje tylko podjęcie decyzji, czy zatrudni rekomendowanych kandydatów. W Verita HR ( https://veritahr.com/gdynia/ ) ta usługa określana jest, jako Outsourcing Procesów Rekrutacyjnych. To dużo lepsze rozwiązanie niż np. obciążanie prowadzeniem rekrutacji obecnych pracowników.

Rozważ outsourcing

Wielu pracodawców wychodzi z założenia, że rozwiązanie problemów kadrowych jest równoznaczne z koniecznością zatrudnienia nowych osób i utworzenia dla nich dodatkowych etatów. Choć często ma to sens, to zdarzają się również przypadki, w których dużo lepszą opcją dla przedsiębiorcy będzie skorzystanie z outsourcingu pracowniczego.

Outsourcing jest znakomitym sposobem na optymalizację kosztów zatrudnienia czy w ogóle funkcjonowania przedsiębiorstwa. Coraz więcej firm korzysta np. z zewnętrznych usług księgowych, logistycznych czy marketingowych. Nie ma powodu, dla którego nie należy wspierać się zewnętrznymi usługami także w innych obszarach.

Dobrym przykładem będzie tutaj outsourcing IT, czyli jedna z usług w ofercie Verita HR. Agencja buduje na rzecz klienta zewnętrzny zespół specjalistów, którzy następnie realizują zlecenia w formule zdalnej. Jest to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy np. firma nie spodziewa się kolejnych dużych zleceń, ale musi jak najszybciej zrealizować usługę na rzecz niedawno pozyskanego klienta.

Skorzystaj z headhuntingu

Headhunting jest jedną z najlepszych strategii pozyskiwania pracowników w sytuacji, gdy w pierwszej kolejności zależy nam na czasie. Tutaj pomijamy etap ogłaszania rekrutacji, ponieważ działania headhunterskie są prowadzone w sposób zakulisowy. Wynajęta agencja (tę usługę w swojej ofercie ma Verita HR) w imieniu klienta kontaktuje się z wyselekcjonowanymi pracownikami, którzy spełniają ustalone kryteria i proponuje im zmianę miejsca zatrudnienia.

Dlaczego headhunting oszczędza czas? Ponieważ nie musimy czekać na spłynięcie aplikacji, weryfikować ich treści oraz umawiać wielu rozmów kwalifikacyjnych. Od razu skupiamy się na pracownikach, którzy mają wymagane kwalifikacje i negocjujemy z nimi indywidualne warunki zatrudnienia.

Zoptymalizuj zatrudnienie w firmie

Dość często zdarzają się przypadki, w których firmy chcą zwiększyć zatrudnienie, choć… wcale nie muszą. Wielu przedsiębiorców nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jak duży niewykorzystany potencjał tkwi w aktualnym zespole. Wystarczy tylko zwiększyć motywację oraz presję na pracowników, by z miejsca podnieść produktywność firmy.

Dostrzeżenie tego „od środka” nie jest takie proste, dlatego w momencie, gdy efektywność zespołu spada, a koszty jego utrzymania rosną, warto skorzystać z fachowego doradztwa HR świadczonego przez Verita HR. Eksperci przeanalizują sytuację kadrową firmy i zaproponują odpowiednie metody zwiększenia produktywności.

Rekrutacja pracowników w Gdyni, podobnie jak w innych polskich miastach, jest w ostatnich latach nie lada wyzwaniem dla pracodawców. Warto zatem korzystać z dostępnych metod pozwalających znacząco skrócić cały proces, a tym samym obniżyć koszty rekrutacji oraz – co najważniejsze – wyeliminować ryzyko przyjęcia osoby, która nie ma wystarczających kwalifikacji do objęcia wolnego stanowiska.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *