w , ,

W jaki sposób znaleźć pracowników magazynów lub operatorów maszyn? Odpowiedź jest prosta 

W jaki sposób znaleźć pracowników magazynów

W Polsce nadal istnieje wysokie zapotrzebowanie na pracowników fizycznych, z 146 tysiącami dostępnych miejsc pracy. Pomimo niewielkiego wzrostu wskaźnika bezrobocia, firmy wciąż aktywnie poszukują nowych pracowników, zwłaszcza w branżach, gdzie występują deficyty kadrowe. Aby szybko i efektywnie kosztowo zatrudnić pracowników, wiele przedsiębiorstw korzysta z reklamy zewnętrznej.

Ostatnie statystyki z Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że poziom bezrobocia w Polsce wynosi około 5%. Mimo że analitycy rynku pracy zauważają spowolnienie, to nadal jest wiele branż, w których poszukuje się nowych pracowników. Sektory takie jak IT, logistyka i transport są na czołówce w zakresie ofert pracy.

Zgodnie z opinią Recevent, jednej z wiodących firm w dziedzinie reklamy zewnętrznej, kampanie outdoorowe okazują się być efektywne w docieraniu do pracowników fizycznych. Te kampanie są dostosowane do profilu docelowego potencjalnych pracowników i ich codziennych nawyków, co zwiększa ich skuteczność.

Różne formy reklamy zewnętrznej, takie jak citylighty na przystankach komunikacji miejskiej czy reklamy w środkach transportu publicznego, są powszechnie wykorzystywane. Te nośniki reklamowe są wyjątkowo skuteczne w przypadku docierania do pracowników fizycznych, którzy często korzystają z transportu publicznego.

Jednak samo umieszczenie reklamy to nie wszystko. Ogłoszenie o pracę musi być klarowne, dobrze zaprojektowane i zawierać istotne informacje, takie jak wynagrodzenie i forma zatrudnienia. Badania pokazują, że poza reklamą zewnętrzną, kandydaci często korzystają też z serwisów ogłoszeniowych, rekomendacji od znajomych i mediów społecznościowych w poszukiwaniu pracy.

Wnioskując, skuteczna reklama zewnętrzna, dostosowana do potrzeb i nawyków docelowej grupy kandydatów, znacząco zwiększa pulę potencjalnych pracowników, nawet tych, którzy nie byli wcześniej aktywnie zaangażowani w poszukiwanie nowego zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Optymalizacja łańcucha dostaw

Optymalizacja łańcucha dostaw w branży fashion

logistyka gabarytów

Sprawna logistyka gabarytów w e-commerce