w

Twój zespół IT potrzebuje dodatkowego wsparcia w pracy nad projektem? Staff Augmentation sprawdzi się tu znacznie lepiej niż tradycyjny outsourcing!

Nawet, jeśli w Twojej firmie pracuje zespół doświadczonych programistów, to raz na jakiś czas pojawia się projekt, w którym potrzebujesz dodatkowego wsparcia. Zwykle chodzi tu o osoby z konkretnymi umiejętnościami, które w danym przypadku okazują się niezbędne. Jeszcze do niedawna wydawało się, że w takim przypadku najlepszy rozwiązaniem będzie klasyczny outsoutcing. Obecnie jednak coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na alternatywę, jaką jest Staff Augmentation.

Staff Augmentation
Staff Augmentation

Czym jest Staff Augmentation?

Staff Augmentation to specjalny rodzaj outsourcingu. Mówiąc najprościej, polega na zatrudnieniu profesjonalistów, którzy uzupełnią Twój zespół o wymagane umiejętności i kompetencje. Jak sama nazwa wskazuje, korzystając z tego rozwiązania, poszerzasz swój zespół pracowników o dodatkowe osoby. Dzięki temu jesteś w stanie wypracować dokładnie taki efekt, jakiego oczekujesz.

Dlaczego Staff Augmentation może być dla Ciebie lepszy niż outsourcing?

Staff Augmentation to rodzaj outsourcingu. Mogłoby się więc wydawać, że nie ma znaczenia, czy postawisz na Staff Augmentation, czy może na klasyczny outsourcing IT. Jest jednak wręcz przeciwnie – różnice między tymi dwoma rozwiązaniami są naprawdę istotne. Właśnie z tego powodu wielu przedsiębiorców postrzega Staff Augmentation jako atrakcyjną alternatywę dla outsourcingu.

Czym charakteryzuje się tradycyjny outsourcing?

W tradycyjnym outsourcingu zlecasz projekt lub konkretne zadania zewnętrznemu zespołowi. Z tego rozwiązania często korzystają osoby, które nie mają w swoich szeregach konkretnych specjalistów. Firma bez zaplecza IT może więc oddelegować zadania osobom z zewnątrz. Nie ma jednak bezpośredniej kontroli nad sposobem ich wykonania, choć jednocześnie to nie ona ponosi też odpowiedzialność za ostateczny rezultat.

Czym charakteryzuje się Staff Augmentation?

W przypadku Staff Augmentation sprawa wygląda już zupełnie inaczej. Skoro to Ty poszerzasz swój zespół o dodatkowych specjalistów, to również Ty zarządzasz tymi osobami i to Ty ostatecznie odpowiadasz za powodzenie lub niepowodzenie projektu oraz za sposób jego realizacji.

Staff Augmentation w dużej mierze przypomina więc chwilowe zatrudnienie kolejnych pracowników, którzy będą wykonywać powierzone im zadania. Co ważne, w tym przypadku wybierasz więc konkretne osoby o konkretnych kompetencjach, których w danym momencie potrzebuje Twoja firma. Jeśli więc z czasem projekt będzie wymagał innego specjalisty, nic nie stoi na przeszkodzie, by on również stał się wsparciem dla zespołu w ramach Staff Augmentation.

Czy Staff Augmentation jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem?

Jeśli wciąż masz wątpliwości, to warto przedstawić jeszcze kilka powodów, które przemawiają za tym, że Staff Augmentation naprawdę się opłaca.

Pierwszym z nich zdecydowanie jest możliwość stworzenia zespołu w pełni dopasowanego do aktualnych potrzeb. Możesz znaleźć dokładnie taką osobę, jakiej potrzebujesz, a przy tym nie przejmować się rekrutacją, szkoleniem, a tym bardziej znajdywaniem kolejnych zadań, gdy praca nad projektem się skończy.

W razie potrzeby masz też łatwość skalowania – możesz „wynająć” kolejne osoby w ramach Staff Augmentation, jeśli zajdzie taka potrzeba, a gdy wykonają już swoje zadanie – od razu zakończyć współpracę i nie ponosić z tego powodu zbędnych kosztów.

Zatrudniając osoby, które naprawdę są ekspertami i których nie trzeba doszkalać i wdrażać, od razu zyskujesz eksperta, który stanowi realne wsparcie dla Twojego zespołu. W ten sposób możesz więc zwiększyć efektywność pracy nad projektem i uzupełnić ewentualny deficyt kompetencji.

Jednocześnie to Ty w pełni nadzorujesz pracę nad projektem, zupełnie inaczej niż w przypadku tradycyjnego outsourcingu. Masz więc pewność, że projekt postępuje dokładnie w tym czasie i w tym kierunku, w jakim tego potrzebujesz.

Jak znaleźć odpowiednie osoby do Staff Augmentation?

Wiesz już, dlaczego warto korzystać ze Staff Augmentation i być może uznasz, że jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Pozostaje jeszcze druga kwestia – skąd znaleźć odpowiednie osoby do współpracy?

Tu z pomocą przychodzą wyspecjalizowane firmy outsourcingowe z branży IT. Oczywiście znajdziesz na rynku sporo tego typu ofert, a zależy Ci, by wybrać tę najlepszą. Przy podejmowaniu decyzji zwróć więc uwagę na takie kwestie jak:

  • doświadczenie – im większa praktyka na rynku, tym większa szansa, że Staff Augmentation spełni Twoje oczekiwania,
  • sposób rekrutacji specjalistów – sprawdź, w jaki sposób dana firma zatrudnia osoby, które możesz „podnająć” w ramach Staff Augmentation. Jeśli robi to w rzetelny, godny zaufania sposób, z pewnością poinformuje o tym na swojej stronie. Takie informacje widnieją m.in. na stronie agencji outsourcingowej https://itcraftapps.com.
  • transparentność – im bardziej zasady współpracy są dla Ciebie jasne, tym większa szansa, że firma ma na uwadze Twoje interesy i rzeczywiście chce dla Ciebie jak najlepiej.

Do firm spełniających te założenia należy itCraft. To przedsiębiorstwo, które działa na rynku już od 10 lat, ale co ważniejsze – wszystkich przeprowadza dokładną rekrutację, która pozwala znaleźć specjalistów w każdej dziedzinie. Wszystko po to, by osoby decydujące się na Staff Augmentation mogły znaleźć idealny zespół do swojego projektu.

Jedną z najważniejszych wartości dla itCraft jest też jasna i przejrzysta komunikacja. Przed podjęciem jakiejkolwiek współpracy firma dokładnie wyjaśnia warunki i pozostaje do dyspozycji w razie jakichkolwiek wątpliwości. Dzięki temu na każdym etapie współpracy pozostajesz na bieżąco i dokładnie wiesz, czego się spodziewać.

Jeśli następnym razem będziesz potrzebować wsparcia w pracy nad projektem, zastanów się, czy tradycyjny outsourcing IT to na pewno najlepsze wyjście. Prawdopodobnie Staff Augmentation w tej sytuacji okaże się najlepszą odpowiedzią na Twoje potrzeby!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rolki do kas fiskalnych

Czym charakteryzują się rolki do kas fiskalnych?

mobile marketing

Pierwsze kroki na Instagramie – o czym pamiętać, by prowadzić skuteczny marketing?