w

Microsoft Dynamics 365 Business Central – sprawnie zarządzaj firmą i zyskaj mnóstwo czasu na rozwój biznesu

Niejedna osoba zakładająca własny biznes bardzo szybko przekonała się, że prowadzenie firmy jest dalekie od wyobrażeń. Kwestie związane m.in. z księgowością, logistyką i zarządzaniem projektami zabierają mnóstwo czasu. Na to, co naprawdę ważne – rozwijanie biznesu – pozostaje stosunkowo niewiele przestrzeni. Na szczęście nie oznacza to, że albo zainwestuje się w wielu pracowników, albo pozostaje już tylko powolny rozwój firmy. Z pomocą przychodzi technologia i narzędzia, które znacznie ułatwiają prowadzenie biznesu.

Microsoft Dynamics

Pułapka początkujących przedsiębiorców: gdy pod lawiną codziennych spraw znika najważniejsze

Przedsiębiorca, który ma pasję albo szczególne zainteresowania i postanawia zamienić je na biznes, z pewnością jest entuzjastycznie nastawiony do całego pomysłu. Myśli „będę robić cały dzień to, co lubię i jeszcze na tym zarobię”. Słysząc to, bardziej doświadczeni przedsiębiorcy tylko uśmiechają się pod nosem. Wiedzą, że życie nie wygląda w ten sposób. Nie bez powodu zresztą tak często przytacza się historię o piekarzu.

Pewien człowiek uwielbiał piec chleb, więc postanowił założyć własną piekarnię. Biznes szedł na tyle dobrze, że aby zwiększyć zarobki i moce przerobowe, zatrudnił pracownika. Potem kolejnego, aż wreszcie mógł otworzyć jeszcze jedną piekarnię. Szybko zorientował się jednak, że zarządzanie kilkoma lokalami i pracownikami pochłania cały jego czas. Na pieczenie chleba nie miał już przestrzeni. A przecież właśnie to chciał robić!

Historia piekarza może znaleźć swoje odzwierciedlenie nie tylko w życiu człowieka zarządzającego wielką korporacją. Wręcz przeciwnie – nieraz dotyczy właśnie mniejszych biznesów. Początkujący przedsiębiorcy zwykle nie mają wystarczających środków na zatrudnienie osób, które wyręczą ich w każdym pobocznym aspekcie.

W rezultacie okazuje się, że planowanie projektów, pilnowanie księgowości, logistyka i marketing pochłaniają cały czas, który można by przeznaczyć na „pieczenie chleba”, a więc rzeczywiste prowadzenie biznesu.  Łatwo zatracić się w pilnych, koniecznych do wykonania sprawach i odkładać na bok coś, co jest najbardziej istotne. Nie wspominając już o tym, że przy poświęcaniu większości czasu na rzeczy, których nie chce się robić, można być sfrustrowanym i niezadowolonym z firmy, która przecież miała dawać wolność.

Dobra wiadomość jest taka, że nie każdy przedsiębiorca skazany jest na los piekarza z przytoczonej historii. Istnieje spora różnica między nim a współczesnymi ludźmi biznesu. Ci drudzy mają dostęp do wielu narzędzi wykorzystujących możliwości współczesnej technologii. Z ich pomocą mogą znacznie ułatwić sobie życie, a przede wszystkim – odzyskać czas.

Jakie narzędzia ułatwiają prowadzenie biznesu?

Wiadomo, jaki jest cel – maksymalnie odciążyć się z koniecznych obowiązków, by zyskać czas na prowadzenie biznesu. Producenci aplikacji i narzędzi dla firm szybko dostrzegli tę potrzebę. W efekcie na rynku można znaleźć wiele tego typu ofert. Trzeba więc jeszcze wybrać najlepszą. Jak to zrobić? Najlepiej odpowiadając sobie na pytanie: w jaki sposób te narzędzia najlepiej mogą realizować ustalone cele?

Kompleksowość – to słowo obecnie jest nadużywane i właściwie zatraciło swój pierwotny sens. W tym kontekście będzie jednak najbardziej odpowiednie. Jeśli bowiem przedsiębiorca chce maksymalnie oszczędzić czas, to najlepiej, by wszystkie niezbędne funkcje znajdowały się w jednym miejscu. Jeśli będzie musiał przeskakiwać pomiędzy programem do księgowości do aplikacji ułatwiającej planowanie projektów, a potem w zupełnie innym programie zaplanować jeszcze logistykę, wcale nie zaoszczędzi czasu. Wręcz przeciwnie – straci go mnóstwo na poznawaniu funkcji każdego kolejnego programu.

Intuicyjność – a skoro już mowa o poznawaniu funkcji, warto dodać, że dobre narzędzie dla przedsiębiorcy nie może być trudne w obsłudze. Im prościej się z niego korzysta, tym lepiej. W końcu chodzi o to, by zaoszczędzić sobie zbędnego wysiłku.

Możliwość dopasowania do swoich potrzeb – nie da się stworzyć uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się u wszystkich. Właśnie dlatego najlepszy program dla przedsiębiorcy to taki, który ten może ściśle dostosować do swoich oczekiwań i charakteru biznesu. Aplikacje i programy, które z góry narzucają sztywne rozwiązania, nie będą dobrym wyborem.

Microsoft Dynamics 365 Business Central – centrum zarządzania przedsiębiorstwem

Microsoft nie bez powodu od lat cieszy się uznaniem na rynku. Zawdzięcza to m.in. podążaniu za potrzebami klientów. W odpowiedzi na te potrzeby powstało narzędzie Dynamics 365 Business Central, następca Microsoft Dynamics Nav, który łączy w sobie wszystkie najważniejsze obszary biznesu:

  • zarządzanie finansami i księgowość,
  • sprzedaż,
  • zakupy,
  • logistykę,
  • produkcję,
  • zarządzanie projektami,
  • serwis,
  • marketing.

Biznes jest jak jeden organizm – żeby dobrze funkcjonował, trzeba zadbać o każdy aspekt. Nie można skupić się tylko na wątrobie i nerkach, zapominając o mózgu czy układzie oddechowym. Co więcej, należy wziąć pod uwagę zarówno każdy element z osobna, jak i dostrzegać powiązania i patrzeć na organizm całościowo.

Właśnie taką funkcję ma spełnić Microsoft Dynamics 365 Business Central. To jak jeden system zarządzania dla całego organizmu, jakim jest każdy biznes. Z jego pomocą można zadbać nie tylko o każdy aspekt, ale jeszcze dostosować sposób działania do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. A to wszystko przy intuicyjnej, prostej obsłudze.

Narzędzie od Microsoftu znacznie usprawnia zarządzanie firmą i to pod praktycznie każdym względem. Nie ma więc konieczności delegowania poszczególnych zadań na zewnątrz, a z drugiej strony – nie trzeba też tracić całych dni na zagłębianie się w finanse czy kwestie logistyczne. Co więcej – znika cały stres związany z poczuciem braku kontroli, niedoszacowanym budżetem czy uciekającymi terminami.

Gdyby piekarz z historii dysponował tym narzędziem, oszczędziłby mnóstwo czasu. Mógłby przeznaczyć go na dalszy rozwój biznesu, otwarcie kolejnych piekarni albo na to, co kochał najbardziej – pieczenie chleba. Niezależnie od celów, jakie stawia sobie konkretny przedsiębiorca, Dynamics 365 Business Central może mu pomóc je osiągnąć.

Z narzędzia może korzystać nieograniczona liczba użytkowników. W ramach jednej licencji dostęp do Dynamics 365 Business Central otrzymają więc wszystkie osoby w firmie, które go potrzebują. Co więcej, czytelne tablice z wykresami aktualizowanymi na bieżąco pozwolą śledzić kierunek, w jakim zmierza biznes i tym samym podejmować lepsze decyzje dla swojej działalności.

Dla kogo jest Dynamics 365 Business Central?

Centrum zarządzania biznesem od Microsoft to rozwiązanie dobre dla wszystkich osób, które chcą skorzystać z możliwości współczesnej technologii, by maksymalnie usprawnić swoją firmę. Nie ma więc znaczenia, w jakiej branży się działa ani ilu pracowników się zatrudnia. Najważniejsze, że chce się prowadzić biznes lepiej, sprawniej i wygodniej. Tyle wystarczy – o wszystko inne można zadbać już na dalszym etapie, dostosowując narzędzie do swoich potrzeb i specyfiki branży.

Jak wdrożyć Microsoft Dynamics 365 Business Central w swojej firmie?

Jeśli decyzja została podjęta, czas jeszcze na wdrożenie całego systemu. Wbrew pozorom najlepszym rozwiązaniem wcale nie będzie wykupienie narzędzia bezpośrednio od Microsofta. Działając na własną rękę, można popełnić błędy, które negatywnie wpłyną na funkcjonowanie Dynamics 365.

Znacznie lepiej więc zlecić to zadanie komuś, kto profesjonalnie zajmuje się wdrażaniem narzędzia w polskich przedsiębiorstwach. Dzięki temu cały ten proces przebiegnie prawidłowo i sprawnie. Jedną z takich firm jest EIP Dynamics. Nie tylko pomoże wdrożyć system, ale także może przeprowadzić szkolenia, które pozwolą całemu zespołowi zapoznać się z funkcjonowaniem oprogramowania. EIP Dynamics przeprowadza również audyty i oferuje pomoc techniczną (helpdesk) w razie jakichkolwiek problemów związanych z funkcjonowaniem usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przedłużenie umowy o pracę

Utrudnione będzie przedłużanie umowy o pracę na okres próbny. Jakie zmiany wprowadzi nowa dyrektywa unijna?

voicebot

Voice boty — oprogramowanie call center, które zwiększa wydajność firmy