Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Catering dietetyczny jako rozwiązanie dla osób zabieganych

Szybkie tempo życia sprawia, że trudno wygospodarować odpowiednią ilość czasu na przyrządzanie zdrowych dań. Coraz częściej wybieramy obiad w restauracji, niż gotowanie w domu. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu nie zawsze jest możliwość przygotowania samodzielnie całego posiłku.

Każda, nawet minimalnie zainteresowana zdrowiem osoba wie, że należy unikać niezdrowego jedzenia serwowanego w restauracjach typu fast food.

Co oferują cateringi dietetyczne?

Jeśli zależy nam na właściwym odżywianiu, warto przyjrzeć się bliżej posiłkom oferowanym przez catering dietetyczny. Sami wybieramy najlepszą dla nas opcję lub konsultujemy się z doradcą żywieniowym, który często jest dostępny w pakiecie, gdy zamawiamy posiłki w danej firmie. Dania są dostarczane do naszego domu lub miejsca pracy – sam wybierasz, gdzie mają ci go dostarczyć.Gotowa paczka z posiłkami pojawia się pod naszymi drzwiami wcześnie rano, aby każdy mógł zabrać pierwszy posiłek do pracy.

Nie tracimy czasu na gotowanie, a nawet wyjście do restauracji. Do dyspozycji mamy więcej czasu, który możemy przeznaczyć na pracę lub odpoczynek. Znika też problem mycia naczyń, gdyż dania otrzymujemy w opakowaniach. Catering dietetyczny w Katowicach oferuje szeroki wybór diet. Znajdą coś dla siebie zarówno mięsożercy, jak i osoby na diecie wegetariańskiej czy bezglutenowej, a nawet diecie wegańskiej.

Ile kosztuje taki catering, czy stać mnie na niego?

Koszt zamówienia cateringu zależy od tego na jak długo (ile dni) chcemy mieć dostarczane posiłki oraz od rodzaju pakietu. Często do wyboru mamy kilka pakietów, które różnią się przede wszystkim kalorycznością poszczególnych dań. Do dyspozycji mamy dietę od 1200 do nawet 2500 kcal czy dietę dla sportowców (powyżej 3000 kcal). Najtańsza opcja to pakiet podstawowy, który może kosztować około 50-60zł za dzień (5 posiłków), jeżeli wybieramy dietę bezglutenową czy wegańską wtedy takie opcje mogą być trochę droższe. Jeżeli zamawiasz i opłacasz catering na miesiąc z góry możesz liczyć na atrakcyjniejszą cenę posiłków niż w przypadku zamówienia na kilka dni. Usługa tego rodzaju jest przeznaczona dla osób, którzy nie mają czasu na przygotowanie posiłków w domu lub dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy, a nie wiedzą co będzie dla nich odpowiednie do jedzenia. Z uwagi na dostępność tego rodzaju usługi nawet w mniejszych miastach staje się ona w naszym kraju co raz bardziej popularniejsza i powstaje coraz więcej firm oferujących posiłki z dostawą do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *