w

Porównanie pakietów podstawowej opieki medycznej dla pracowników

pakiet opieki medycznej

Porównywaliśmy niedawno oferty firm kurierskich, z których korzysta wiele firm, małych jak i dużych. Tym razem zainteresowaliśmy się pakietami opieki medycznej, które proponowane są przez prywatne centra i dedykowane również dla pracowników przedsiębiorstw. Skontaktowaliśmy się poprzez formularz kontaktowy, które znaleźliśmy na stronach internetowych, z czterema firmami, przedstawiając im następujące warunki:

  • mała firma zatrudniająca 15 osób;
  • 10 osób objętych podstawowym pakietem medyczny, oraz 5 z pakietem rodzina;
  • możliwość wprowadzenia partnera pracownika w program, który formalnie nie należy do rodziny.

Na kontakt zwrotny oraz oferty nie czekaliśmy długo.

W pełni dostosowany Medicover

Po wysłaniu formularza do firmy Medicover telefon od konsultantki otrzymaliśmy dzień później. Pytania, jakie nam zadawała dotyczyły zakresu interesujących nas usług oraz lokalizacji, gdzie znajduje się nasza siedziba. Wiadomość, która dotarła na skrzynkę mailową dzień później zawierała sporą ilość interesujących infografik z ciekawostkami i liczbami oraz oczywiście właściwą ofertę.
Pakiety Medicover mają formę abonamentową, których cena jest uzależniona od ilości pracowników w firmie (dla nas została przygotowana oferta na ilość 11-15 osób), a także oczywiście od zakresu zamawianej opieki.

pakiet opieki medycznej

W ofercie podkreślono, że jest to wstępna wycena, dlatego w razie uwag i chęci negocjacji konsultant jest do dyspozycji. Przedstawione pakiety zawierają szereg udogodnień, które przedstawione zostały w obszernej tabeli. Niektóre są wliczone w cenę pakietu, za inne płaci się ze zniżką w ramach abonamentu.

pakiet opieki medycznej
Fragment tabeli przedstawiającej zawartość pakietów i zniżki w Medicover

Medicover posiada 140 własnych placówek ambulatoryjnych usytuowanych z największych miastach w Polsce oraz dwa szpitale w Warszawie. Dodatkowo współpracuje z około 1600 partnerów, rozsianych na terenie całego kraju.

Orientacyjny wykaz placówek Medicover
Orientacyjny wykaz placówek Medicover

Dla klientów biznesowych przegotowano udogodnienie w postaci aplikacji e-Member, która umożliwia między innymi zgłaszanie online nowych pracowników i ich rodziny, sprawdzanie ważności zaświadczeń oraz pobieranie e-faktur.

ENEL-MED dla klienta

Po przesłaniu formularza do Centrum Medycznego ENEL-MED telefon zwrotny nastąpił niemal natychmiast. Po standardowej rozmowie, w której pytano o interesujący nas zakres pakietu, a także lokalizacje firmy otrzymaliśmy następnego dnia pełną ofertę, dostosowaną do przedstawionych potrzeb.
Umowę z ENEL-MED zawiera się minimalnie na okres 12 miesięcy, a każdy miesiąc opłacany jest z góry. Oferta, która dotarła na maila, wyceniona dostała dla firmy z siedzibą poza Warszawą, zatrudniającą od 11 do 20 pracowników, przy czym każdy z nich może wybrać dowolny pakiet medyczny.

pakiet opieki medycznej

Tak, jak w przypadku poprzedniej propozycji, pakiety rozbudowane są o system zniżek i udogodnień, dzięki którym pracownik może w korzystnej cenie zadbać o zdrowie swoje i bliskich. Długa tabela przedstawia warianty pakietów oraz wszystkie możliwe zniżki.

pakiet opieki medycznej
Fragment tabeli przedstawiającej pakiety ENEL-MED

ENEL-MED posiada sieć własnych placówek w największych miastach w Polsce, jak również placówek partnerskich. Łącznie w liczbie ponad 1300 placówek, zapewnia opiekę medyczną w okolicy wszystkich większych miast w Polsce.
Rozwiązaniem, jakie wprowadziło ENEL-MED dla ciągłego doskonalenia swoich usług i poprawiania satysfakcji klientów, jest prowadzenie badań telefonicznych i ankiet online po wizytach. Dla wszystkich klientów udostępniony został także system online umożliwiający sprawdzanie grafików lekarskich. Działające 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu Call Center, pozwala na szybki kontakt w nagłych sprawach jak również na konsultacje i umawianie wizyt.

S7health w ofercie partnerskiej

S7health działa na zasadach umów partnerskich w niezależnymi przedstawicielami handlowymi, których jest około 5000. Skontaktowaliśmy się z jednym z nich i przedstawiliśmy warunki, które nas interesują. Zwrotny kontakt konsultanta z S7health przyszedł dzień po wysłaniu formularza, choć oferta dotarła na skrzynkę mailową trzy dni po rozmowie telefonicznej. Propozycja współpracy obejmuje firmę zatrudniającą powyżej pięciu osób, jednak nie określa górnego pułapu. Umowę podpisuje się na okres 12 miesięcy, a pakiety mogą być finansowane częściowo przez firmę i częściowo przez samego pracownika. W mailu dowiadujemy się, że pakiet Medycyny Pracy nie jest wliczony w abonament i kosztuje dodatkowe 15 zł za osobę.

pakiet opieki medycznej

Najtańszy pakiet proponowany przez S7health, czyli „pomarańczowy” oferuje nielimitowany dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu (lekarz medycyny rodzinnej, internista, pediatra), a także do kilku specjalistów (chirurg ogólny, dermatolog, ginekolog, laryngolog, neurolog, okulista, urolog), do których umówić się można w czasie do pięciu dni roboczych.
Dodatkowo w pakiecie znajdują się usługi badań laboratoryjnych, usługi pielęgniarskie oraz zniżki na usługi w placówkach POLMED wynoszące 25%.

Ceny pakietów S7 po rabacie
Ceny pakietów S7 po rabacie

S7health posiada ponad 1000 prywatnych placówek partnerskich na terenie całej Polski.

pakiet opieki medycznej
Ilość placówek partnerskich S7 w poszczególnych województwach

W jak w przypadku ENEL-MED, S7 posiada Infolinię Medyczną 24h, dzięki której można zarezerwować termin wizyty, a także która działa jako numer alarmowy. Każdy pacjent S7health posiada kartę identyfikacyjną SIGNUM, na której znajduje się numer infolinii.

Sieć usług LUX MED

Grupa LUX MED reklamuje się jako posiadająca największą sieć prywatnych placówek w Polsce. Pod ta marką prowadzonych jest ponad 80 własnych zakładów medycznych. Po wysłaniu formularza kontaktowego, zwrotny telefon nastąpił szybko, choć propozycja ofertowa dotarła dopiero po czterech dniach.
Ceny przedstawionych pakietów proponowanych przez LUX MED, dostosowane zostały do potrzeb małej firmy. Oprócz podziału na różne zakresy pakietów i osobnych cen z usługą medycyny pracy, wprowadzony został system dopłat przez pracowników, dzięki którym koszta ponoszone przez firmę są znacznie mniejsze.

pakiet opieki medycznej

Zakresy poszczególnych pakietów także dzielą się w zależności od opcji z lub bez dopłaty pracownika.

pakiet opieki medycznej
Fragment tabeli przedstawiającej zakres pakietów LUX MED

Szereg wygodnych udogodnień proponowanych przez LUX MED to między innymi:

  • chat online z Call Center – dzięki któremu można poprowadzić szybką konsultację;
  • Portal Pacjenta – rozwiązanie internetowe pozwalające na rezerwacje wizyt online, sprawdzenie swojej dokumentacji, historię wizyt, a także odbiór wyników badań laboratoryjnych;
  • SMS-owe przypomnienie o terminach badań i konsultacji;
  • elektroniczna dokumentacja medyczna, do której mają dostęp wszyscy lekarze placówek LUX MED i Medycyny Rodzinnej. System obejmuje także skany zewnętrznej dokumentacji medycznej;
  • działająca całą dobę Informacja Medyczna, a także ogólnopolska Infolinia

Jako największa sieć prywatnej opieki medycznej w Polsce, LUX MED posiada ponad 1600 placówek własnych oraz partnerskich, w tym 7 szpitali posiadających specjalistyczne urządzenia diagnostyczne.

[pdf-embedder url=”https://nowyoutsourcing.pl/wp-content/uploads/2016/07/Oferta-dla-małych-firm.pdf” title=”Oferta dla małych firm”] [pdf-embedder url=”https://nowyoutsourcing.pl/wp-content/uploads/2016/07/Zakres-pakietu-Kompleksowego-bez-MP.pdf” title=”Zakres pakietu Kompleksowego bez MP”] [pdf-embedder url=”https://nowyoutsourcing.pl/wp-content/uploads/2016/07/Zakres-pakietu-Kompleksowego-z-MP.pdf” title=”Zakres pakietu Kompleksowego z MP”] [pdf-embedder url=”https://nowyoutsourcing.pl/wp-content/uploads/2016/07/Zakres-pakietu-Podstawowego-bez-MP.pdf” title=”Zakres pakietu Podstawowego bez MP”] [pdf-embedder url=”https://nowyoutsourcing.pl/wp-content/uploads/2016/07/Zakres-pakietu-Podstawowego-z-MP.pdf” title=”Zakres pakietu Podstawowego z MP”] [pdf-embedder url=”https://nowyoutsourcing.pl/wp-content/uploads/2016/07/Zakres-pakietu-Rozszerzonego-z-MP.pdf” title=”Zakres pakietu Rozszerzonego z MP”] [pdf-embedder url=”https://nowyoutsourcing.pl/wp-content/uploads/2016/07/Zakres-pakietu-Rozszezronego-bez-MP.pdf” title=”Zakres pakietu Rozszezronego bez MP”]

Słowem podsumowania

Wszystkie centra opieki medycznej przedstawiają dość podobne warunki i wysoką jakość świadczonych usług.

Porównanie pakietów medycznych

Najtańszym wyborem sposób przedstawionych firm jest ENEL-MED, jednak ze względu na mniejszą ilość placówek partnerskich jest to najlepszy wybór dla firm, posiadających siedziby w obrębie większych miast. Pomimo nieco wyższej ceny Medicover oraz Lux Med zachęcają wygodnymi rozwiązaniami w postaci rezerwacji online i rozbudowanych portali dla pacjenta. Jest to także świetny wybór dla firm pochodzących z mniejszych miast, ze względu na dużą ilość placówek partnerskich.

4 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Mam pakiet standard z Medicoveru i powiem wam, że jestem bardzo zadowolona. Wg mnie przy „standardowym” zdrowiu jest on odpowiedni 🙂 Na pewno nie ma co liczyć na nfz, niestety ale kilka razy się przejechałam i nie będę więcej ryzykować swoim zdrowiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sharing economy

Prognoza PwC – wzrośnie wartość usług „sharing economy”.

Jak rekrutuje Impel Security Polska? Nowyoutsourcing.pl

Jak rekrutuje Impel Security Polska?