Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Prognoza PwC – wzrośnie wartość usług „sharing economy”.

PwC prognozuje dwudziestokrotny wzrost wartości usług w ramach ekonomii dzielenia się, czyli tak zwanego „sharing economy”, która przeżywa obecnie swój gwałtowny rozwój. Do 2015 roku jej wartość ma wynieść 570 mld euro.

Eksperci szacują, że model ekonomiczny dzielenia się będzie za kilka lat najpopularniejszym wśród młodych przedsiębiorców modelem wymiany dóbr i usług. Każdy z pięciu sektorów branż, które pasują do tego modelu ekonomicznego, w ciągu najbliższej dekady ma generować 100 mld euro zysku. Wymienionymi branżami są:

  • usługi transportowe (wspólne przejazdy);
  • usługi finansowe (pożyczki bezpośrednie z pominięciem sektora bankowego);
  • zakwaterowanie (dzielenie się przestrzenią mieszkaniową);
  • usługi proste (np. sprzątanie);
  • usługi specjalistyczne (doradztwo)

PwC szacuje także, że Europa ze względu na różnorodność kulturową oraz ekonomiczną może być inkubatorem nowych usług i innowacyjnych rozwiązań, co daje duże szanse rozwoju „sharing economy”.
Na początku czerwca tego roku Komisja Europejska zapowiedziała rozpoczęcie prac nad regulacjami i wytycznymi dla nowego sektora, które pomogą w rozwoju i wspieraniu usług dzielenia się.

Więcej informacji na ten temat przeczytać można w raporcie PwC.

ekonomia-wspoldzielenia-1-raport-pwc

Jeden komentarz

Odpowiedz
  1. Do tych transportowych, to nie tylko wspólne przejazdy, ale też transport paczek, jadezabiore tak działa u nas, bardzo opłacalne i staje sie bardziej popularne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *