w

Jaki wpływ na wizerunek firmy ma auto firmowe?

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS), na zlecenie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, rzuciło nowe światło na korelację między charakterystyką samochodu służbowego a wizerunkiem firmy w Polsce.

Z badań wynika, że znacząca większość reprezentantów małych i mikro przedsiębiorstw (67%) traktuje pojazd jako istotny element kształtujący markę firmy. Z kolei połowa ankietowanych uważa, że klienci zwracają uwagę na samochód służbowy.

Dane te pokazują, że wybór samochodu jest krytycznym czynnikiem, szczególnie dla małych przedsiębiorstw. Co ciekawe, oprócz estetycznych i funkcjonalnych aspektów samochodu, przedsiębiorcy zwracają też uwagę na formę jego finansowania. Wynajem długoterminowy, ze względu na swoją elastyczność i korzyści ekonomiczne, zdobywa na popularności wśród mikro i małych firm.

Zauważalne jest również, że samochód często pełni rolę „lustra” odzwierciedlającego charakter jego użytkownika, zgodziło się z tym 29% badanych. Niemniej jednak, praktyczność i ekonomia pozostają najważniejszymi czynnikami decydującymi o wyborze samochodu, co potwierdza 44% ankietowanych, zwracających uwagę głównie na cenę oraz koszty eksploatacji.

W związku z tym, w praktyce biznesowej wybór samochodu służbowego to nie tylko decyzja związana z marką i wyglądem, ale również z aspektami praktycznymi i ekonomicznymi, które są nie do przecenienia w kontekście prowadzenia działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy ZUS też prowadzi kampanię wyborczą? Nowyoutsourcing.pl

Czy ZUS też prowadzi kampanię wyborczą?

Wyjaśnimy KSeF podczas Europejskiego Kongresu MŚP

Wyjaśnimy KSeF podczas Europejskiego Kongresu MŚP