Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

iTaxi z transportem dla pacjentów COVID-19

iTaxi – jako organizacja odpowiedzialna społecznie – od początku pandemii wspiera środowisko medyczne w walce ze skutkami pandemii COVID-19. Jako pierwsza firma przewozowa zamontowała w samochodach przegrody ochronne, rozwozi testy na obecność koronawirusa, jest w trakcie szkolenia współpracujących kierowców na ratowników drogowych, a teraz – uruchamia nową usługę transportową, dedykowaną tylko i wyłącznie do transportu osób z podejrzeniem lub z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu. Transport będzie się odbywał z i do placówek medycznych oraz szpitali.

Samochody dedykowane transportowi osób chorych będą stanowiły nowy segment floty i nie będą wykorzystywane do realizacji żadnych innych usług oferowanych przez firmę iTaxi. Dbając o jak najwyższy standard i bezpieczeństwo świadczonej usługi, dedykowani i specjalnie przeszkoleni do realizacji tych kursów kierowcy, oprócz zainstalowanych w marcu przesłon oddzielających ich od strefy pasażera, zostaną wyposażeni w specjalne kombinezony ochronne, maseczki przeciwwirusowe, rękawiczki i oczywiście płyn do dezynfekcji. Ze względu na bezpieczeństwo, zamawianie „taksówek-ambulansów” będzie możliwe tylko i wyłącznie za pośrednictwem oddzielnej infolinii pod numerem telefonu 22 439 00 21. Ta usługa transportowa nie będzie możliwa do zamówienia ani przez aplikację, ani przez panel biznesowy. Auta będą każdorazowo dezynfekowane i ozonowane. Rozmowy z zainteresowanymi wsparciem instytucjami medycznymi są już na etapie końcowym.

itaxi

Z trwogą obserwujemy sytuację niewydolności transportu osób do placówek medycznych. Pacjenci, którzy oczekują – często godzinami – na przyjazd karetki są narażeni na utratę zdrowia lub życia. Dlatego postanowiliśmy działać i po raz kolejny włączyć się do walki ze skutkami pandemii COVID-19. Motorem napędowym naszych działań są też współpracujący z nami kierowcy – to oni wyrazili zainteresowanie i chęć niesienia pomocy właśnie w takiej formie. Równocześnie zapewniamy, że przewóz osób do szpitali będzie realizowany z zachowaniem najwyższych środków bezpieczeństwa, gdyż zdrowie naszych kierowców i pasażerów jest dla nas kwestią priorytetową – komentuje Jarosław Grabowski, CEO iTaxi. 

Dla tej usługi zostanie także uruchomiony specjalny numer telefonu, tak aby zarówno medycy, jak i pacjenci mogli szybko skontaktować się z iTaxi. Pracownicy infolinii przejdą specjalne szkolenia, tak aby cały proces zamawiania i realizacji był możliwie jak najszybszy i przebiegał komfortowo.

Pierwszych kilkanaście aut wyjedzie na ulice Warszawy już dzisiaj. Jesteśmy mocno elastyczni i w zależności od rosnącego zapotrzebowania będziemy zwiększać flotę nawet do kilkuset samochodów, będących wsparciem dla środowiska medycznego – dodaje Jarosław Grabowski. 

O iTaxi:

iTaxi to polska platforma technologiczna łącząca taksówkarzy i pasażerów poprzez nowoczesną aplikację mobilną, która działa na rynku od ponad 7 lat obejmując swoim zasięgiem największe miasta w Polsce. Firma kieruje ofertę przede wszystkim do klientów biznesowych, zapewniając im rozbudowaną platformę do zarządzania licencjonowanymi przejazdami taxi. Na swoim koncie ma liczne nagrody, w tym m.in. Marketer Roku, Laur Konsumenta czy Dobry Wzór. Została też dostrzeżona w konkursie branżowym – Mobile Trends Awards 2018 oraz znalazła się na liście „Top Polish startups to follow in 2020”, przygotowanym przez portal Sifted, należący do Financial Times. 

 

Zobacz też: Czym jest Property Management dla SAP Business One?

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *