Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Fakturowanie w małej firmie. Jak to wygląda w praktyce?

Wiele średnich i małych firm w swoich biurach wykorzystuje oprogramowanie upraszczające do fakturowania. Nic w tym dziwnego, ponieważ bez tego zajmowałoby to firmom dwa razy więcej czasu, który mogłyby wykorzystać produktywniej. Warto jednak zastanowić się nad dobrym i ekonomicznym oprogramowaniem, które sprosta wymogom każdej małej i średniej firmy i można będzie używać go nawet z telefonu komórkowego. Oprogramowaniem które łączy te trzy rzeczy oferuje intaxo.

Każdy człowiek, który zajmuje się księgowaniem w obecnych czasach ma dostęp do bazy danych poprzez programy do prowadzenia rachunkowości. Przychodzi rano do firmy, loguje się do oprogramowania księgowego i może w sprawny i przejrzysty sposób operować danymi klientów oraz danymi zamówień finalizując ten etap poprzez końcowy wydruk naszej faktury. Na rynku istnieją programy, które dostosowane są do użytkowania na komputerach osobistych pracowników zajmujących się księgowaniem, jednak ostatnimi czasy popularnym rozwiązaniem stało się także obsługiwanie takich systemów za pomocą smartfonów czy tabletów.

Takie rozwiązania oferuje intaxo.pl. Jest to co najmniej wielki krok do przodu w skutecznej księgowości. Jednym kliknięciem z każdego miejsca możemy dostać się do naszej bazy danych, w której prowadzimy naszą rachunkowość i wszystkie czynności związane z księgowością. W dobie sytuacji jakiej się znaleźliśmy jako cywilizacja, można nazwać to przełomowym rozwiązaniem, ponieważ jest to najlepsza alternatywa dla aplikacji desktopowych.

Wystawianie faktur i innych dokumentów księgowych w programach przeznaczonych do fakturowania szczególnie w małych firmach nie powinno zajmować dużo czasu i wysiłku, być możliwe jak najprostsze i intuicyjne. Oprogramowanie tego typu powinno umożliwiać wypełnianie tych pól, które są konieczne do wypełnienia danego typu faktury, natomiast reszta pól które się pozostają niezmienne, powinny być automatycznie przepisywane.

Zmieniające się w okresie pandemii przepisy, też nie powinny martwić użytkownika takiego oprogramowania. Oprogramowanie powinno być na bieżąco aktualizowane przez firmę udostępniającą program z którego korzysta firma, natomiast obliczenia powinny wykonywać się automatycznie i natychmiastowo. W taki sposób unikanie błędów związanych z ręcznym przepisywaniu staje się dużo prostsze. Takie rozwiązania oferuje intaxo.pl, który jest nowoczesnym i szybkim programem do fakturowania, dając możliwość zapisywania, drukowania oraz wysyłania faktur.

Fakturowanie w małej firmie. Jak to wygląda w praktyce?

Fakturowanie w małej firmie polega na wystawianiu faktur, czyli rozliczaniu towarów i usług, które zostały przez tą firmę sprzedane. Na początku gdy zakupujemy towar lub usługę żeby później móc sprzedawać nasze produkty bądź usługi, musimy poprzez oprogramowanie do księgowania wprowadzić na przyjęcie towaru, po tym towar jest już w naszej bazie danych i dzięki temu możemy wykonywać z nim kolejne operacje. Z bazy danych to co do niej dodamy może zostać zdjęte, przez opcję która pozwala na wydanie towaru, następnie jeśli sobie tego życzymy możemy dodać to do końcowej faktury, która jest drukowana i dostarczona do kontrahenta lub klienta. W oprogramowaniu od firmy intaxo.pl możesz liczyć na każdym etapie na pomocne szablony umożliwiające jeszcze prostsze korzystanie z oprogramowania, które umożliwiają uproszczone i szybkie wprowadzanie danych do dokumentów księgowych. Oprogramowanie od intaxo.pl umożliwia wystawianie faktur w różnych językach oraz walutach.

Artykuł powstał przy współpracy z intaxo.pl

 

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *