w

Czy wieczorem dzisiaj zegar przestawiamy do przodu czy do tyłu? Zmiana czasu na zimowy

Czy wieczorem dzisiaj zegar przesuwamy do przodu czy do tyłu? To pytanie pojawia się co roku, gdy zbliża się zmiana czasu na czas zimowy. W ostatnią niedzielę października, czyli w nocy z 28 na 29 października 2023 roku, zegary zostaną przestawione z powrotem o godzinę do tyłu, co oznacza, że będziemy mogli cieszyć się dodatkową godziną snu rano.

Czas zimowy 2023:

W ostatnią niedzielę października, czyli w nocy z 28 na 29 października 2023 roku, zegarki zostaną cofnięte. O trzeciej w nocy musimy przestawić czas na drugą – i możemy się cieszyć, że rano możemy spać o godzinę dłużej.

Zmiana czasu: Latem zegary przestawia się do przodu, a zimą do tyłu.
Zmiana czasu: Latem zegary przestawia się do przodu, a zimą do tyłu.
  • Dokładnie to po 2:59 przychodzi 2:00.

Rano robi się jasno, ale wieczorem już wcześniej robi się ciemno .

Pierwotnie planowano zniesienie zmiany czasu do końca 2021 roku, ale brak porozumienia między państwami członkowskimi UE sprawił, że nadal pozostaje to półroczne rytuałem. Niemniej jednak, przychodzi czas na cofnięcie zegarów i powrót do czasu zimowego.

Kiedy zniesienie zmiany czasu?

Co do przyszłości zmiany czasu, nadal brakuje jednolitego rozwiązania w UE, ale przepisy są ustalone do końca 2026 roku. Mimo że pierwotnie zmiana czasu miała na celu oszczędzanie energii, obecnie wiemy, że korzyści są minimalne, a zmiana czasu może wpływać negatywnie na zdrowie, powodując pewne problemy zdrowotne związane z biorytmem.

Kidy zmiana czasu na letni 2024?

Warto pamiętać, że czas letni 2024 zacznie się w nocy z 30 na 31 marca 2024 roku, kiedy to przesuniemy zegar o godzinę do przodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kradzieże w sklepach

Jak zminimalizować straty z powodu kradzieży w sklepach

regały magazynowe

Regały magazynowe – wszystko co musisz wiedzieć