Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Windows 10 na abonament dla klientów biznesowych

Jesienią tego roku zostanie wprowadzona opłata abonamentowa dla klientów biznesowych, którzy pracują na systemach Windows 10. Nowy twór Microsoftu, czyli Windows 10 Enterprise 3 udostępniony będzie przez partnerów CSP łącznie z pakietem usług ułatwiających zarządzaniem licencjami i działem IT.

 

Abonamentowa wersja systemu Windows 10 Enterprise 3 udostępniona zostanie poprzez sieć Cloud Solution Provider (CSP). Jego miesięczna opłata wynosić będzie 7 USD za każde stanowisko w firmie. Wraz z opłatą abonamentową klienci dostaną szereg ułatwień, dzięki którym firma będzie mogła między innymi zrezygnować w każdej chwili z usługi lub rozszerzyć ją o nowe stanowiska. Microsoft twierdzi, że jest to bardzo przydatne rozwiązanie dla mniejszych przedsiębiorstw, których nie stać na profesjonalne zarządzanie działem IT, oraz które chcą aby ich licencje zarządzane były przez doświadczonego partnera.
Nowy model biznesowy pozwala na sporą elastyczność klientów, którzy nie będą obciążani przez długoterminowe zobowiązania. Opłaty abonamentowe zaczną obowiązywać od jesieni tego roku. Jednocześnie twórcy z Microsoft podkreślają, że ten model dystrybucji nie będzie obowiązywać na rynku konsumenckim.

Źródło: PCLab.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *