Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Rekrutacja Fintech – najczęściej poszukiwani specjaliści w branży

Sektor fintech jest bardzo złożony. Obejmuje przedsiębiorstwa funkcjonujące w branży finansowej oraz technologicznej. Jakie profesje są najbardziej pożądane w tej branży? Kogo aktualnie zatrudniają przedsiębiorstwa fintech?

Kto znajdzie pracę w fintechach?

Na karierę w tej branży finansowo-technologicznej mogą liczyć pracownicy z działu IT, ale też finansiści, prawnicy, programiści, marketerzy oraz wszelkiego rodzaju specjaliści z rynku finansowego. Jak widać, jest to sektor interdyscyplinarny zgłaszający zapotrzebowanie na różne umiejętności. Znajdą w nim zatrudnienie nawet graficy, sprzedawcy i pracownicy biurowi.

Poszukiwani pracownicy IT

Najbardziej poszukiwanymi pracownikami branży fintech są specjaliści aplikacji mobilnych i programiści – doświadczeni pracownicy zajmujący się backendem i frontendem programów, aplikacji czy stron www. Do zespołów IT poszukiwani są seniorzy (doświadczeni pracownicy) oraz architekci.

Sprawdź: HR Contact – znajdź pracę w IT i branży FinTech

Pracę w fintechach łatwo znajdą programiści i deweloperzy aplikacji mobilnych, projektanci doświadczenia i analitycy big data. Pojawiają się tez i oferty pracy dla kandydatów spoza IT.

Nowe rozwiązania, nowe zapotrzebowanie na kompetencje

Branża fintech nie stoi w miejscu, tylko ulega ciągłym zmianom, Pojawiają się nowe pomysły rozwojowe, nowe rozwiązania, a wraz z nimi kreowane jest nowe zapotrzebowanie na pracowników mających określone kompetencje.

Specjaliści z branży fintech gotowi do ciągłej nauki i udoskonalania swoich umiejętności oraz do pracy nad własnymi zdolnościami z pewnością znajdą pracę w przedsiębiorstwach finansowo-technologicznych.

Eksperci twierdzą, że przyszłością fintechów jest m.in. rozwój usług związanych z blockchainem, czyli łańcuchem bloków i cyfrowymi walutami (kryptowalutami). Powoduje to, że firmy chcą zatrudniać ekspertów od compliance, regulacji i polityki finansowej. Rośnie popularność mobilnych portfeli kryptowalutowych, dlatego rekrutacje fintech prowadzone są w obrębie programistów i deweloperów aplikacji mobilnych czy projektantów UX.

Kolejną rozwijającą się dziedziną fintech jest robo-doradztwo. Tu zatrudnienie znajdą specjaliści od zachowań ludzkich, robotyki czy eksperci od cyber bezpieczeństwa. Na pracę w takiej branży mogą liczyć eksperci ds. automatyzacji procesów, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem w tym zakresie.

Firmy działające w branży fintech, gdzieś na pograniczu finansów i technologii powinny skupić się na przeprowadzeniu skutecznego procesu rekrutacyjnego dla specjalistów ds. bankowości, ale takich, którzy są otwarci na nowe wyzwania i chcą unowocześniać usługi bankowe dla klientów firmowych i prywatnych.

Polecamy: Rekrutacja w świecie FinTech – co nas czeka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *