Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Podziel się swoją wizją dzięki nowym dotykowym ekranom wielkoformatowym iiyama w rozmiarach 65, 75 i 86 cali

Tej wiosny japoński producent iiyama ogłosił wprowadzenie nowej serii interaktywnych, wieloformatowych ekranów dotykowych zaprojektowanych z myślą o tworzeniu przestrzeni wspierających współpracę w edukacji i biznesie.

Poprawa wydajności to jedna z najważniejszych kwestii w biznesie. Sektor edukacji nieustannie musi zaś dostosowywać swój przekaz do wymagań nowych pokoleń uczniów. W obu przypadkach kluczem do sukcesu są narzędzia do skutecznej współpracy, które łączą doskonałą jakość prezentowanego obrazu z najnowszymi aplikacjami do udostępniania, przeglądania i edytowania treści. Właśnie z takiego założenia wyszła iiyama, tworząc nową serię dotykowych ekranów wielkoformatowych 03 – urządzeń dedykowanych do wykorzystania w przedsiębiorstwach, salach konferencyjnych, szkołach i innych placówkach edukacyjnych.

Łączące oprogramowanie iiWare 8.0, czyli preinstalowany zestaw aplikacji pod systemem Android, z dołączanym w standardzie modułem WiFi, ekrany z serii 03 doskonale poradzą sobie z szeregiem różnorodnych zadań – od prezentowania materiałów przez kilka osób jednocześnie do zapewniania możliwości sprawnego przeprowadzania testów wiedzy studentów.

Oprogramowanie iiWare obejmuje:

  • Note – aplikację cyfrowej tablicy w rozdzielczości 4K, która pozwala na nanoszenie notatek zarówno na ekranie jak i na prezentowanych materiałach;
  • Przeglądarkę internetową;
  • Menedżer plików;
  • Menedżer dysku w chmurze;
  • WPS Office dla plików zgodnych z MS Office;
  • Aplikację ScreenSharePro

Co to oznacza w praktyce? ScreenSharePro pozwala na udostępnianie, strumieniowanie czy wykonywanie zrzutów ekranu z dowolnego urządzenia podłączonego do tej samej sieci bezpośrednio na ekranie. Wszystko po to, żeby konferencje, spotkania biznesowe i zajęcia szkolne były angażujące i przebiegały bezproblemowo. Co więcej, iiWare umożliwia odtwarzanie prezentacji i plików wideo w wysokiej rozdzielczości, a także obsługuje odczyt plików w praktycznie każdym formacie bezpośrednio z pamięci wewnętrznej USB, czy online. Ekrany doskonale współpracują również z aplikacjami Microsoft, takimi jak Excel, OneNote, Interactive Whiteboard, PowerPoint i Ink Workspace.

„Nowa seria 03, która zastępuje popularną serię 68, to kolejny etap rozwoju naszego portfolio ekranów wielkoformatowych w kierunku jeszcze lepszego spełnienia potrzeb naszych klientów. I tak, aby odpowiedzieć na rosnącą potrzebę możliwości bezprzewodowego łączenia się z monitorem, do ekranów wchodzących w skład serii 03 moduł WiFi dołączany jest w standardzie. Dzięki preinstalowanemu oprogramowaniu iiWare seria 03 oferuje także szeroki wachlarz intuicyjnych funkcji i aplikacji, które pomogą nauczycielom i organizacjom dzielić się swoją wizją z odbiorcami” – mówi Robert Tomaszewski, Business Development Manager Professional Displays iiyama Polska.

Opcjonalnie zestaw można poszerzyć o dedykowany slot PC iiyama, wyposażony w procesor Intel® i5  i preinstalowany systemem Windows 10 w wersji Enterprise. W efekcie z ekranu można łatwo stworzyć samowystarczalne i kompletne urządzenie typu all-in-one. SPC5801BB PC wyposażono w mocny procesor ze zintegrowaną kartą graficzną Ultra HD i szybki dysk SSD.

Panele wchodzące w skład serii 03 dostępne są w trzech rozmiarach: 65”, 75” i 86” i mogą pracować w trybie 24 godzin na dobę. Zostały one wyposażone w matrycę IPS o rozdzielczości 4K UHD w formacie 16:9 i zapewniają jasność na poziomie 350 cd/m². Sama matryca pokryta jest też specjalną powłoką antyrefleksyjną, zapewniającą doskonałą widoczność nawet jeśli światło pada bezpośrednio na nią. Czterordzeniowy procesor z 4 GB RAM gwarantuje ostrą i odwzorowaną w najmniejszych detalach grafikę. Warto podkreślić także obecność czterech portów USB 3.0, służących do udostępniania i zapisywania materiałów. Jeden z nich znajduje się na górnej krawędzi, dlatego idealnie nadaje się do podłączenia kamery do wideokonferencji.

 

 

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *