Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Na czym polega global sourcing?

Przedsiębiorstwa, które chcą stale rozwijać się i konkurować z największymi gigantami na rynku w pewnym momencie planowania swoich działań biznesowych najprawdopodobniej zainteresują się koncepcją global sourcingu. Pozwala ona na tworzenie w pełni zoptymalizowanego, a przede wszystkim konkurencyjnego łańcucha dostaw. Rozwiązanie to umożliwia też obniżenie kosztów produkcji przy zachowaniu wysokich standardów usług lub wytwarzanych towarów. Na czym dokładnie polega global sourcing? Podpowiadamy. 

Czym jest global sourcing?

Global sourcing jest strategią zaopatrzenia, którą obecnie wykorzystują przedsiębiorstwa działające niemal we wszystkich branżach. Polega ona na pozyskiwaniu towarów lub usług nie tylko z rynku lokalnego, ale przede wszystkim globalnego.

Dzięki temu mamy możliwość obniżenia kosztów produkcji, zachowując jednocześnie najwyższe standardy jakościowe wymagane przez naszych klientów. Rozwiązanie to pozwala przedsiębiorstwom z różnych sektorów skupić się jedynie na najważniejszych aspektach swojej działalności bez konieczności samodzielnego wytwarzania niektórych towarów lub poszukiwania ich na rynkach lokalnych.

Global sourcing można nazwać więc strategią zakupową, której celem jest uzyskanie jak najwyższej jakości produktów w jak najlepszej cenie. 

Zalety global sourcingu

Global sourcing to strategia, która doceniana jest obecnie przez przedsiębiorców na całym świecie, ponieważ daje im możliwość poszukiwania interesujących ich usług lub towarów i partnerów biznesowych na całym świecie. Rozwiązanie to redukuje koszty produkcji i optymalizuje łańcuch dostaw, jednocześnie zmniejszając kwoty administracyjne zakupów.

Obniża również ceny zakupu towarów i usług. Jednak kwestie finansowe to nie wszystkie zalety, jakie oferuje global sourcing.  

Strategia ta ceniona jest również ze względu na możliwość zakupu towarów i dóbr, które są ciężko dostępne w niektórych zakątkach świata lub firmy zajmujące się ich importem narzucają bardzo wysokie marże.

Poszukując dostawców surowców czy półproduktów na całym świecie jesteśmy w stanie zdobyć potrzebne nam komponenty od producenta, bez konieczności finansowania usług pośrednika i często długiego oczekiwania na dostawę z jego strony. 

Global sourcing pomaga więc omijać pośredników, zapewniając firmie maksymalną oszczędność, ale i dostęp do najwyższych jakościowo produktów oraz pozyskanie kontaktów w innych krajach, które w późniejszym czasie mogą nam się przydać na przykład podczas ekspansji naszej działalności.

 

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.