Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Jak przyciągnąć uwagę odbiorcy – reklama outdoor

Wydaje się że w dobie internetu reklama outdoor straciły na znaczeniu. Dzięki reklamom w social media, które są jednym z najchętniej wybieranych kanałów promocji, może się wydawać, że era billboardów dobiegła końca. Czy w czasach popularności reklam online wciąż jest miejsce na tradycyjne medium, jakim jest OOH? Na co zwrócić uwagę podczas tworzenia kampanii outdoorowych?

W dzisiejszych czasach reklamodawcy mają dostęp do wielu narzędzi marketingowych, a każdego roku pojawia się szereg nowych możliwości. Mimo to reklama outdoorowa wciąż pozostaje skuteczną formą przekazu. Dowodem na to są kampanie realizowane przez marki takie jak Coca-Cola, McDonald’s czy Google. Reklamy tworzone przez rynkowych gigantów opierają się na prostocie przekazu, a ich głównym celem jest informowanie konsumentów o nowościach i nadchodzących promocjach. W przekazywanych przez nich komunikatach nie ma złożoności ani dwuznaczności i właśnie dzięki takiemu podejściu osiągają sukces.

Buduj świadomość marki

Najczęściej popełnianym błędem podczas planowania kampanii OOH i DOOH jest zbyt duża liczba informacji, które reklamodawca chce umieścić na ekranie. Głównym celem marketerów wykorzystujących ten rodzaj komunikacji powinno być budowanie świadomości marki. Przekaz musi zawierać zwięzłą informację na temat tego, co oferuje dana firma lub przynajmniej zaintrygować odbiorców na tyle, by sami chcieli dowiedzieć się więcej na temat jej działalności.

Posługuj się prostymi komunikatami

Kluczem do sukcesu podczas tworzenia kampanii outdoorowych jest skupienie się na krótkich i zwięzłych komunikatach. Należy wyeliminować zbędne frazy, a do opowiedzenia historii wykorzystać przede wszystkim przekaz wizualny. Marketerzy, którzy wybierają ten rodzaj komunikacji mają dosłownie kilka sekund na przykucie uwagi potencjalnego klienta, dlatego też najlepiej sprawdzi się używanie żywych kolorów i wyrazistego języka.

Dostosuj wyświetlane treści do sprzyjających okoliczności

Cyfrowa reklama outdoor pozwala kierować reklamy na określone obszary, a także uruchamiać je w wyznaczonych porach, które są szczytowymi godzinami dla ruchu wokół nośnika. DOOH daje możliwość dostosowywania emitowanych spotów do zmieniających się parametrów, takich jak pogoda, pora dnia czy natężenie ruchu. Dzięki temu komunikaty wyświetlane na cyfrowych ekranach LED są zawsze aktualne.

Połącz kampanię outdoorową z urządzeniami mobilnymi

Billboardy są szczególnie skuteczne, gdy treści na nich zawarte towarzyszą odbiorcy również w mediach społecznościowych czy reklamach pojawiających się na smartfonach podczas przeglądania różnych portali. Rozszerzenie kampanii outdoorowych na urządzenia mobilne wpływa na lepszy odbiór wyświetlanych komunikatów. Połączenie reklamy zewnętrznej z mobilem daje reklamodawcom możliwość przyciągnięcia uwagi odbiorcy i przeniesienia jej z cyfrowego nośnika na smartfon czy tablet, co w znaczny sposób wpływa na zwiększenie zasięgu kampanii i lepsze zapamiętywanie reklam.

Reklama outdoor zapewnia firmom świetny sposób na edukowanie i  zaciekawienie odbiorców. Cyfrowe billboardy umożliwiają elastyczne planowanie i zarządzanie przebiegiem kampanii. Niezależnie od tego, czy dana firma dopiero zaczyna swoją działalność, czy ma już ugruntowaną pozycję na rynku, taki rodzaj komunikacji może pomóc w budowaniu rozpoznawalności marki.

Autor: Diana Polska – Marketing & PR Manager w MyLED, odpowiedzialna m.in. za public relations, budowanie komunikacji marketingowej firmy oraz kreowanie kampanii na nośnikach DOOH, dostosowanych do potrzeb klientów. Pasjonuje się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi wykorzystywanymi w cyfrowej reklamie outdoor oraz tworzeniem pozytywnego wizerunku marki.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *