w

Integracja z systemami zarzadzania zasobami i rozliczeniami w firmie transportowej

W nowoczesnym przedsiębiorstwie transportowym czy logistycznym możemy napotkać na wiele obszarów, które są domyślnie wspierane przez systemy zarządzania zasobami czy przepływem pracy. Czy system TMS znajdzie miejsce w gąszczu innych narzędzi?

Podstawowy problem nowoczesnych przedsiębiorstw – niejednorodność w przepływie informacji

Branża logistyczna, spedycyjna i transportowa już od wielu lat napotyka na realne problemy związane z nieefektywnością zarządzania zasobami firmy. Puste przebiegi podczas powrotów, rosnąca liczba zleceń i chaos związany dotrzymaniem należytych terminów, a także spora liczba nowych wymagań, która związana jest z wprowadzeniem Pakietu Mobilności to tylko nieliczne z kwestii, z jakimi muszą borykać się firmy branży TSL.

Integracja z systemami zarzadzania zasobami i rozliczeniami w firmie transportowej

Należy jeszcze zwrócić uwagę na równie groźny problem, który generuje nadmierne koszty i skutecznie spowalnia realizowanie podstawowych aktywności firmy. Mowa tutaj o problemie z obiegiem informacji, który szczególnie odczuwalny jest w dużych firmach składających się z wielu działów. Ta niejednorodność dodatkowo wzmagana jest przez funkcjonowanie wielu różnych narzędzi i systemów wspomagających pracę w firmie – ERP, WMS, CRM czy wielu innych. Funkcjonalność tych narzędzi często nakłada się na siebie, jednak różne źródła pochodzenia danych wywołuje niemałe zamieszanie w komunikacji na linii zamówienia-sprzedaż-planowanie transportu i księgowość.

Integracja systemu TMS z innymi systemami w firmie

Czy istnieje rozwiązanie tej przeszkody, która w dużej mierze odpowiada za brak rozwoju firmy, a co za tym idzie, trudności z uzyskaniem tak niezbędnej przewagi konkurencyjnej? Strzałem w dziesiątkę będzie wdrożenie dedykowanego branży transportowej systemu TMS, który w połączeniu z innymi, zaawansowanymi systemami zarządzania zasobami będzie stanowił idealne dopełnienie ekosystemu dużej firmy.

Integracja z systemami zarzadzania zasobami i rozliczeniami w firmie transportowej

System TMS jest w stanie wprowadzić dużą wartość dodaną do firmy poprzez automatyzację procesów związanych z zaplanowaniem zlecenia, zoptymalizowaniem odpowiedniej trasy oraz zazębieniem się różnych zleceń w taki sposób, by zjawisko pustych przebiegów było ograniczone do minimum. Odpowiednio zintegrowany z innymi narzędziami system TMS od mbis.pl zapewni naszej firmie ogromne oszczędności, a także zwiększy produktywność realizacji wszystkich procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. 

Jak przygotować się do wdrożenia systemu TMS?

Czy wdrożenie systemu TMS to duże wyzwanie dla przedsiębiorstwa? Nie, o ile proces planowania zostanie należycie zrealizowany. Spośród wielu obszarów determinujących sukces we wdrożeniu główną rolę gra wybór dostawcy oprogramowania oraz zespołu wdrażającego, który zrozumie istotę działalności naszej firmy i ze świadomością funkcjonowania konkretnych procesów biznesowych postara się w możliwie efektywny sposób dostosować funkcjonalność narzędzia do naszych potrzeb.

Integracja z systemami zarzadzania zasobami i rozliczeniami w firmie transportowej

Nie bez znaczenia jest także odpowiednia edukacja pracowników, którzy będą już od pierwszych dni po wdrożeniu zaznajomieni z funkcjonalnością innowacyjnego systemu TMS. Przekazanie korzyści wdrożenia, nowych ról oraz ścieżki eskalacji będzie służyło efektywnemu działaniu systemu już od pierwszych chwil.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redukcja etatów

Praca bez przestojów dzięki rozwiązaniom Disaster Recovery

Konsultacje dietetyczne

Doceniany benefit pozapłacowy? Konsultacje dietetyczne dla pracowników