w

Instytut Humanites zaprasza Liderów biznesu na nowe wydarzenie

Instytut Humanites

Co wspólnego mają ze sobą były dyrektor w NASA John Franklin Hall, psychiatra, psycholog prof. Bogdan de Barbaro, twórca grupy ENEL-MED Adam Rozwadowski, filozof, stoik Tomasz Mazur, Katarzyna Pakosińska, aktorka teatralna i estradowa oraz prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys?

Wszystkie te osoby będzie można spotkać na X Konferencji Instytutu Humanites Spójne Przywództwo™. Człowiek i Technologia, która od lat odważnie łączy pogłębione wątki humanistyczne z wyzwaniami niesionymi przez nowe technologie. Zarówno szereg znakomitych prelegentów jak i wyjątkowa grupa uczestników wydarzenia, zastanawiać się będą, jakie działania powinni podjąć liderzy biznesu wobec wielokryzysu. 

 

Ostatni rok ujawnił wiele problemów, na które świat latami przymykał oczy. Towarzyszący nam dziś niepokój ma różne źródła: wojnę, pandemię, inflację, kryzys wartości, widmo katastrofy klimatycznej, epidemię samotności i depresji. Nowe technologie, z założenia mające ułatwić i uprzyjemnić nam życie, generują jeszcze więcej lęku. Przykładem może być chat GPT, co do którego mamy niebezpodstawne obawy, że zastąpi ludzką pracę i kreatywność, wpłynie na gospodarkę, kulturę czy sztukę. Na konferencji Humanites w roku 2021 poruszane były kwestie związane z zagrożeniami technologicznymi, które się dziś materializują: oprogramowanie i algorytmy, które bez naszej świadomości szpiegują nas, antagonizują, polaryzują, pomagają wygrywać wybory. To cena, którą przyszło nam zapłacić za bezrefleksyjny i niekontrolowany rozwój technologii, o czym wówczas mówiliśmy. W 2021 roku, na tej samej konferencji miało miejsce pierwsze wystąpienie Centrum Etyki Technologii, międzynarodowego think-tanku Humanites na rzecz innowacji przyjaznych człowiekowi i światu. Instytut Humanites od wielu lat zadaje pytanie: jak stawiać granice, co jest istotą człowieka, na jakich wartościach chcemy budować świat, aby nie zgubić podczas tej rewolty człowieczeństwa. Patrząc bowiem na rozwój technologii AI oraz technologii BMI (brain machine integration) obecna, IV rewolucja technologiczna ingeruje istotnie także w przyszłość ludzkości jako takiej. W tym roku, w obliczu pędzącej wykładniczo rewolucji technologicznej jest to kluczowe zagadnienie. Potrzebujemy mądrych, odważnych i spójnych liderów – używając języka Zofii Dzik fundatorki Instytutu i pomysłodawczyni Konferencji – pozytywnych rebeliantów.  

 

Konferencja „Spójne Przywództwo™. Człowiek i Technologia” to przestrzeń, w której od lat spotykają się właściciele firm i kluczowa kadra zarządzająca, od pierwszych edycji wymyka się ona konwencji typowych wydarzeń biznesowych. Eklektycznie łączy bowiem ekspertów z wielu dziedzin: fizyki, filozofii, biznesu, technologii, sztuki, duchowości, etyki i mediów, wskazując zarazem na wieloaspektowe skutki rozwoju technologicznego. 

Zofia Dzik, prezes Instytutu Humanites, działająca w wielu sektorach gospodarki, pionierka Impact investmentu w Polsce, od ponad dekady mówi o konieczności odejścia od tunelowego rozwoju. Przejścia do konwergentnego patrzenia na zjawiska z wielu perspektyw i łączenia sztucznie dzielonych światów. Konferencja jest zbudowana na osi modelu Spójnego Przywództwa™, którego Zofii Dzik jest autorem. Model ten zakłada wielowymiarowy rozwój świadomego i spójnego lidera/ człowieka. Wojna w Ukrainie pokazuje jak duży mamy deficyt takich liderów. 

 

Przyglądając się z wielu perspektyw aktualnym, najbardziej palącym problemom, uczestnicy zyskują szersze pole widzenia. Bo szersze pole widzenia pozwala zauważyć nowe możliwości w biznesie i co za tym idzie, przyczynia się do rozwoju i innowacyjności przedsiębiorstw w złożonym i nieprzewidywalnym świecie. Ujęcie społeczne i ludzkie sprawia, że Liderzy znajdują tu odpowiedzi: jak z korzyścią dla swoich organizacji realizować cele społeczne (np. ramach działań ESG) i budować lepszą przyszłość dla następnych pokoleń.

 

W tym roku w agendzie m.in.:

  • Liderzy wobec inwazji lęku. Jak być liderem w dobie wielokryzysu?
  • Technologie kosmiczne – szansa, gwiezdne wojny czy plan „B” dla ludzkości?
  • Polski przemysł kosmiczny
  • Czy potrzebujemy dziś więcej stoików czy pozytywnych rebeliantów?
  • Jak tworzyć innowacje i nie zgubić człowieczeństwa?
  • Jak szukać nowego dealu damsko-męskiego?
  • Jak wyrobić w sobie antykruchość? 
  • Kto dziś jest (nie)zainteresowany etycznymi technologiami?
  • Czy może s(o)calić nas śmiech?
  • Podczas dyskusji panelowej o scenariuszach dla Polski i świata eksperci i goście poszukają nowego spoiwa społecznego

 

Wśród tegorocznych prelegentów będą m.in. prof. Bogdan de Barbaro, John Franklin Hall (NASA), Katarzyna Pakosińska, Tomasz Mazur, prof. Tomasz Szlendak, Paweł Borys, Andrzej Halesiak. Gościem specjalnym konferencji będzie Adam Rozwadowski – twórca grupy ENEL-Med. Jak co roku, podczas wydarzenia nie zabraknie wystąpienia prezesa Józefa Wancera.

 

AGENDA I REJESTRACJA: https://app.evenea.pl/event/humanites10konferencjaczlowiekitechnologia/ 

STRONA KONFERENCJI: https://www.humanites.pl/10-konferencja-liderow-biznesu/ 

 

W TYM ROKU NA KONFERENCJĘ SKŁADAJĄ SIĘ DWA WYDARZENIA:

– 23 MARCA – całodzienne wydarzenie 

– 16 MARCA – 15:30 -16:40 – preludium. Specjalne spotkanie online z uznanym psychoterapeutą i psychiatrą prof. Bogdanem de Barbaro na temat „ANTYKRUCHOŚĆ”

KRÓTKA MIGAWKA Z UBIEGŁYCH LAT, m.in. Józef Wancer, Małgorzata Bonikowska, prof. Dariusz Doliński, Paweł Borys, Adrianna Lewandowska, Beata Staszków (3 min.):

 

DOCHODY Z KONFERENCJI WSPIERAJĄ POLSKĄ EDUKACJĘ:

Od ponad 10 lat przychody z Konferencji wspierają realizację projektu Akademii Przywództwa Liderów Oświaty (APLO) – pierwszego w Polsce programu rozwoju przywództwa w edukacji.

ORGANIZATOR:
Instytut Humanites Think&DO tank. Człowiek i Technologia

PATRONI MEDIALNI:
Forbes, iTwiz, THINKTANK ośrodek dialogu i analiz

PARTNERZY:
BNP Paribas Bank Polska, Impel S.A., Leitz, Polski Fundusz Rozwoju, Grupa Pracuj.pl 

Instytut Humanites – Człowiek i Technologia od 2010 roku w systemowy sposób działa jako think&DO tank na rzecz zrównoważonego rozwoju, a szczególnie rozwoju kapitału społecznego, ujmując tematykę człowieczeństwa i technologii w szerokim kontekście obejmującym m.in. biznes, edukację, kulturę, media i rodzinę w oparciu o autorski model „Wioski” Rozwoju Ekosystemu Społecznego™ oraz Model Spójnego Przywództwa™.

Instytut jako jeden z pierwszych sygnalizował wpływ meta zjawisk, takich jak: kryzys więzi rodzinnych, samotność, infodemia czy algorytmizacja życia człowieka, na rozwój gospodarczy, motywację oraz zdrowie fizyczne i psychiczne ludzi. Od dekady promuje rozwój świadomego i wewnętrznie sterowalnego człowieka umiejącego sprostać wyzwaniom, które niesie technologiczna i społeczna rewolucja. Jest także twórcą Centrum Etyki Technologii. Inicjator corocznej kampanii „Dwie Godziny dla Rodziny” – Dwie Godziny dla Człowieka, działa na rzecz systemowej zmiany przywództwa w edukacji tworząc Akademię Przywództwa Liderów Oświaty – Pierwszy w Polsce Program rozwoju przywództwa w edukacji, wdraża w biznesie ideę Spójnego Przywództwa™, opartą na wielowymiarowym rozwoju lidera i jego zespołu. Organizator corocznych konferencji dla Liderów Biznesu: Spójne Przywództwo™. Człowiek i Technologia. Humanites od ponad dekady wspiera budowanie wysokiej kultury zarządzania, gdzie biznes realizuje swoje cele, a ludzie odnajdują poczucie sensu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ile kosztuje bitcoin

Ile kosztuje bitcoin? Jak często zmienia się jego wartość i gdzie sprawdzić aktualny kurs?

merchandising

OEX Cursor i Absysco z pierwszą na rynku aplikacją do zarządzania merchandisingiem w czasie rzeczywistym