w ,

Wykorzystanie technologii blockchain w biznesie

Wykorzystanie technologii blockchain w biznesie Nowyoutsourcing.pl
  • Technologia blockchain wprowadzona, aby zaktualizować działanie Portalu VGM (Verified Gross Mass)

  • Praktyczne doświadczenie z technologią blockchain w ramach produkcji magazynowej

  • Ulepszone rozwiązanie z nowymi funkcjami i uwydatnioną przejrzystością

Kuehne + Nagel po raz pierwszy wykorzystuje korzyści technologii blockchain na wielką skalę operacyjną, obsługując przy jej pomocy 800.000 transakcji miesięcznie, jednocześnie firma aktualizuje swój ugruntowany już portal VGM. Ulepszone rozwiązanie zapewnia spedytorom nowe funkcje, które zwiększyły wygodę ich działań, jak i, stopień transparentności statusów VGM wszystkich przesyłek klientów i historii przechowywanych informacji. Wszystkie informacje wprowadzane przez portal są przechowywane w łańcuchu, co umożliwia korzystanie z wewnętrznych interfejsów blockchain w celu wymiany danych z trzecimi stronami, pozbywając się tym samym konieczności wykorzystywania dodatkowych kanałów komunikacyjnych. Kuehne + Nagel zaprojektowało rozwiązanie, aby w pełni odpowiedzieć na wymagania branżowe dotyczące poufności i prywatności danych, z dopełnieniem natury technologii blockchain, którymi są trwałość i identyfikowalność danych.

Martin Kolbe, Dyrektor IT Kuehne + Nagel International AG: “Lista obietnic związanych z wykorzystaniem technologii blockchain w branży logistycznej jest długa, ale rzadko spotykane jest jej praktyczne wykorzystanie. Portal VGM, rozwiązanie Kuehne + Nagel, wspólnie zaprojektowane przez ekspertów spedycji morskiej oraz nasz zespół IT pozwala nam zdobyć praktyczne doświadczenie w wykorzystaniu technologii blockchain przy wielu transakcjach w wewnętrznym środowisku produkcyjnym. Technologia przynosi korzyści naszym klientom, stanowiąc w pełni bezpieczne rozwiązanie do wymiany informacji z trzecimi stronami, ze zwiększoną efektywnością i wyższą transparentnością. Kuehne + Nagel angażuje się w wiele projektów z użyciem technologii blockchain, prowadzonych z naszymi Klientami, dostawcami, jak i, organami rządowymi, odnoszących się do wymagań branży logistycznej w ramach najróżniejszych aspektów, jako że pełen potencjał technologii blockchain może być wykorzystany jedynie współpracując z partnerami biznesowymi. Najlepszym tego przykładem jest nasze zaangażowanie w konsorcjum pracujące nad digitalizacją dokumentu przewozowego dla spedycji morskiej. Korzystanie z portalu VGM w oparciu o technologię blockchain w środowisku wysokiego zaangażowania operacyjnego systemu dostarcza wartościowej wiedzy i ekspertyzy w rozwijaniu wspólnej implementacji blockchain.”

Kuehne + Nagel udostępniło pierwszą wersję portalu VGM w 2016 roku, aby umożliwić spedytorom wygodne rozwiązanie do wypełniania deklaracji VGM, które są wymagane przy przesyłkach morskich w wyniku Międzynarodowej Konwencji o Bezpieczeństwie Życia na Morzu (SOLAS). Teraz, wykorzystanie technologii blockchain umożliwia dalszą wymianę danych między różnymi partnerami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kwestie związane z załadunkiem

Kto dowozi w 2018? [Raport Logistyka 2018]

Technologia a przestrzeń publiczna, czyli jak wyróżnić się na mapie miasta? Nowyoutsourcing.pl

Technologia a przestrzeń publiczna, czyli jak wyróżnić się na mapie miasta?