Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Rynek biurowy w Polsce na pierwsze półrocze 2016r

Opublikowany został niedawno najnowszy raport ‚At A Glance Rynek biurowy w Polsce 1 połowa 2016’, według wyników którego utrzymała się duża dynamika wzrostu w miastach regionalnych. Pomimo finalizacji dużych przedsięwzięć, poziom pustostanów nie zwiększył się, a w niektórych miastach uległ nawet obniżeniu.

Jak można wyczytać z raportu, głównymi regionalnymi rynkami biurowymi w Polsce są: Kraków, Wrocław i Trójmiasto. Tuż za nimi z nieco gorszymi wynikami plasują się: Katowice, Poznań, Łódź, Szczecin oraz Lublin. Pod koniec pierwszego półrocza 2016 roku liderem wśród regionalnych rynków pozostał Kraków, gdzie podaż wynosi 894 300 m kw. Jak szacują specjaliści pozycja ta umocni się w najbliższych latach, dzięki rekordowo niskiej stopie pustostanów oraz korzystnej stopie czynszów.
Problem niewynajętych lokacji istnieje głównie w przypadku starych budynków, które nie zostały poddane pełnej modernizacji i nie spełniają obecnych wymogów następców. Nowe projekty nie powinny się jednak obawiać o brak najemców.
Więcej informacji znaleźć można w raporcie „At A Glance Rynek biurowy w Polsce 1 połowa 2016”.

aag_reg_office_market_pl_2016_h1

Źródło: BNP Paribas Real Estate

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Jeden komentarz

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *