[g1_lead] Opublikowany został niedawno najnowszy raport ’At A Glance Rynek biurowy w Polsce 1 połowa 2016′, według wyników którego utrzymała się duża dynamika wzrostu w miastach regionalnych. Pomimo finalizacji dużych przedsięwzięć, poziom pustostanów nie zwiększył się, a w niektórych miastach uległ nawet obniżeniu. [/g1_lead]
Jak można wyczytać z raportu, głównymi regionalnymi rynkami biurowymi w Polsce są: Kraków, Wrocław i Trójmiasto. Tuż za nimi z nieco gorszymi wynikami plasują się: Katowice, Poznań, Łódź, Szczecin oraz Lublin. Pod koniec pierwszego półrocza 2016 roku liderem wśród regionalnych rynków pozostał Kraków, gdzie podaż wynosi 894 300 m kw. Jak szacują specjaliści pozycja ta umocni się w najbliższych latach, dzięki rekordowo niskiej stopie pustostanów oraz korzystnej stopie czynszów.
Problem niewynajętych lokacji istnieje głównie w przypadku starych budynków, które nie zostały poddane pełnej modernizacji i nie spełniają obecnych wymogów następców. Nowe projekty nie powinny się jednak obawiać o brak najemców.
Więcej informacji znaleźć można w raporcie „At A Glance Rynek biurowy w Polsce 1 połowa 2016”.
[pdf-embedder url=”https://nowyoutsourcing.pl/wp-content/uploads/2016/07/aag_reg_office_market_pl_2016_h1.pdf”]
Źródło: BNP Paribas Real Estate
Czytam i wreszcie znalazłem wyczerpujący artykuł na ten temat