Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Cykl życia odzieży roboczej

Rental odzieży roboczej to obecnie cała paleta usług, która ściąga z barków pracodawcy mnóstwo obowiązków wobec swoich pracowników. Ubrania są regularnie czyszczone, naprawiane i dostarczane do szafek pracowników, a całością zajmuje się zewnętrzna firma.

Firma rentalowa odpowiedzialna jest za pełen cykl życia produktu, od jego wytworzenia, przez serwis, aż po recykling. Korzystając z usług jednej firmy mamy pewność, że wypożyczana odzież będzie serwisowana w najkorzystniejszych warunkach.

Kompleksowy rental odzieży roboczej

Dla jednego pracownika szyte są zazwyczaj trzy pełne komplety odzieży, nierzadko już na miarę. Jeden przeznaczony do aktualnego użytkowania, drugi zapasowy, który będzie czekał w szafce oraz trzeci w serwisie. Aby odzież ochronna odpowiedziała wymogom bezpieczeństwa, musi zostać uszyta z wytrzymałych materiałów, które spełniać będą swoje zadania nawet po wielokrotnym serwisowaniu.
Rental odzieży nie dotyczy wyłącznie pracowników fizycznych, z którymi jest najczęściej kojarzony. Niektóre firmy dedykują usługę wynajmu odzieży dla placówek kontaktujących się bezpośrednio z klientem, proponując kolekcje odzieży korporacyjnej.

Prosto od krawca

Nieczystości, chemia oraz ludzki pot sprawiają, że ubrania zużywają się i niszczą. Podczas serwisowania komplety odzieży są prane odpowiednimi środkami i suszone w warunkach zapewniających im najdłuższą trwałość.
Zostaną także naprawione drobne usterki, takie jak dziury, rozprucia, zepsute zamki czy naderwane guziki. Ubranie będzie w użytku do chwili, gdy ze względu na zużycie przestanie spełniać normy bezpieczeństwa. Pozwala to zaoszczędzić zbędnych wydatków finansowych związanych z ciągłą wymianą kompletów na nowe.

Higiena w miejscu pracy

Rental odzieży jest bardzo popularny w szpitalach oraz laboratoriach. Zamawiana przez nich odzież barierowa musi spełniać specjalne wymogi bezpieczeństwa i czystości. Odzież barierowa jest czyszczona i dezynfekowana w sposób spełniający specjalne normy dotyczące pracy w miejscach czystych. Na specjalne życzenie klientów, mogą być także dezynfekowane parą, zgodnie z normami DIN EN ISO 17665, EN 285. Takie usługi oferuje w Polsce między innymi firma CWS-boco.

Pełny serwis rentalu odzieży uzupełnić można również o wynajem szafek skrytkowych, które obsługiwane będą przez zewnętrzną firmę. Czyste ciuchy dostarczane są wtedy prosto do przypisanej konkretnemu pracownikowi szafki. Propozycje dzierżawy szafek pracowniczych znajdzie się w ofertach firm CRL oraz Natare.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *