Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Czym zajmuje się firma logistyczna i w jakim zakresie warto z nią współpracować?

Każde większe przedsiębiorstwo, zajmujące się sprzedażą, ale nie tylko, prędzej czy później będzie musiało skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy, która zajmie się jej obsługą logistyczną. Dzięki temu możliwe jest usprawnienie niektórych procesów związanych np. z wysyłką paczek lub organizacją transportów.

Co zalicza się do obszaru działań logistycznych?

Spedycja i logistyka to ostatnio bardzo modne słowa. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie dokładnie usługi są świadczone przez firmy działające w tej branży. Przede wszystkim, nawiązując współpracę z firmą logistyczną, możemy liczyć na różnego rodzaju usługi związane z transportem. Organizacja przejazdów krajowych i zagranicznych, transport palet (czyli inaczej mówiąc dystrybucja towarów), wysyłka paczek – to najczęściej spotykane usługi z zakresu transportu.

Oprócz transportu obsługa logistyczna obejmuje również działania związane z magazynowaniem, inwentaryzacjami, składowaniem oraz serwisowaniem. Oczywiście, poszczególne firmy różnią się między sobą jeśli chodzi o zakres oferty. Jednak bez wątpienia wymienione usług należą do najczęściej świadczonyh prze zfirmy logistyczne.

Co-manufacturing

Transport i usługi związane z magazynowaniem to nie wszystko, co mają do zaoferowania firmy zajmujące się logistyką. Przeglądając oferty usługodawców można również znaleźć informacje, że nawiązując współpracę z daną firmą, działającą w tej branży, możemy skorzystać również z usług co-manufacturingu lub też inaczej mówiąc – produkcji kontraktowej.

Co może nam dać skorzystanie z tego typu usług? Dzięki produkcji kontraktowej klienci firm logistycznych mogą powierzyć im funkcje produkcyjne. W jaki sposób? Specjaliści zajmują się opracowywaniem, a następnie wprowadzaniem kompleksowych rozwiązań, które dedykowane są konkretnym projektom lub procesom. Profesjonalne firmy, zajmujące się tego typu usługami, są w stanie świadczyć usługi montażowo-produkcyjne, dostosowane do wymagań klienta. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, kiedy firma posiada własne zaplecze magazynowo-produkcyjne.

Przykładem rozwiązań co-manufacturingu może być np. produkcja lub montaż elementów infrastruktury drogowej albo małej architektury. Co zyskują klienci firm logistycznych, decydując się na korzystanie z produkcji kontraktowej? Przede wszystkim, możliwość skoncentrowania się na sprzedaży, obsłudze klientów oraz rozwijaniu swojej oferty. Ponadto, możliwe jest zwiększenie elastyczności kosztowej, a także obniżenie kosztów związanych m.in. z posiadaniem wieloosobowych zespołów pracujących w różnych działach.

Wsparcie profesjonalistów

Prowadzenie własnej firmy wymaga dużej wiedzy i ogromnych umiejętności. Dlatego też, aby usprawnić działanie niektórych procesów, warto skorzystać z profesjonalnej obsługi logistycznej. Dzięki nawiązaniu współpracy ze specjalistami, będziemy w stanie skupić się na rozwijaniu swojego biznesu, bez konieczności martwienia się o wszelkie działania związane z transportem, magazynowaniem, czy też wdrażaniem rozwiązań dla różnych etapów produkcji.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *