w ,

TRANSPOLAND 2016 – najwięksi już po raz czwarty

[g1_lead]

Najwięksi już po raz czwarty – mowa o długo wyczekiwanych Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki TransPoland 2016! IV edycja tego największego w tej części Europy wydarzenia w branży TSL przyciągnęła ponad 4500 uczestników i została w tym roku rozszerzona o producentów, dystrybutorów, oraz sieci handlowe.

[/g1_lead]

8 listopada 2016 o godzinie 10:30 w Centrum EXPO XXI w Warszawie odbyła się uroczysta ceremonia inauguracyjna. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Justyna Skrzydło – Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, Alvin Gajadhur – Główny Inspektor Transportu Drogowego, Marek Tarczyński – Przewodniczący Rady Polskiej Izby Spedycji i Logistyki, Edward Strachan – ITE Group i Paweł Konowałek – Dyrektor targów TransPoland.

TransPoland to trzydniowe, największe w tej części Europy wydarzenie w branży TSL
TransPoland już od pewnego czasu skupia w jednym miejscu nie tylko wszystkich czołowych przedstawicieli branży TSL, ale również firmy poszukujące sprawdzonych i wydajnych sposobów na obsługę logistyczną swoich ładunków. Organizatorzy już w pierwszym dniu postawili zatem na tematykę bezpośrednio związaną z działalnością producentów, dystrybutorów oraz sieci handlowych w kontekście współpracy z firmami TSL.

targi-fot-3

Nowością były m.in. specjalnie zaaranżowane wyłącznie dla wystawców reprezentujących firmy Transportowe, Spedycyjne i Logistyczne Spotkania Biznesowe, w ramach których firmy produkcyjne i dystrybucyjne przedstawiały swoje zapotrzebowanie na transport. Wystawcy mieli okazję spotkać się z dyrektorami i kierownikami działów logistyki z następujących przedsiębiorstw: Philips. Rossmann, Decathlon, Nestle, Jeronimo Martins, Auchan, Komandor, Omega Meble, IMP Comfort, De Care, DENDRO.

otwarcie

Oddelegowani z Europy – debata o płacy minimalnej kierowców
Rekordowa jak na pierwszy dzień frekwencja, przekłada się na jeszcze większą niż dotychczas liczbę okazji do nawiązania relacji biznesowych. Jednak TransPoland to nie tylko rozmowy o biznesie i potencjalnych kontaktach – to także forum gdzie omawiane są najważniejsze sprawy dotyczące szeroko rozumianej branży TSL. W tym roku redakcja magazynu Transport Manager, w kontekście aktualnej sytuacji rodzimych przewoźników we Francji, podjęła się organizacji debaty – Oddelegowani z Europy, czyli jak płaca minimalna dzieli UE?

targi-fot-3

Święto branży TSL – co jeszcze:
W tym roku na odwiedzających czekało przeszło 140 wystawców z 20 państw. Profil odwiedzających jest mocną strona targów i nie zmienia się to od lat – to przede wszystkim osoby decyzyjne w przedsiębiorstwach produkcyjnych i dystrybucyjnych oraz importerzy i eksporterzy.
Kolejną już odsłonę miały również Spotkania Transportowe, organizowane przez wydawcę miesięcznika TSL Biznes, na których poruszone zostały m.in. kwestie zmowy cenowej producentów ciężarówek czy też kwestie płacy minimalnej kierowców.

Swoją kolejną odsłonę miał przygotowany we współpracy z redakcją Pracujwlogistyce.pl plebiscyt „Przyjazny Pracodawca TSL 2016”, którego rozstrzygnięcie nastąpiło podczas uroczystej wieczornej gali, która odbyła się 9 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak wygląda współpraca projektanta graficznego i fotografa Nowyoutsourcing.pl

Jak wygląda współpraca projektanta graficznego i fotografa

V BIG DATA: Think Big CEE Congress za nami Nowyoutsourcing.pl

V BIG DATA: Think Big CEE Congress za nami