w , ,

Lovely bije rekord polskiego crowdfundingu udziałowego i zbiera 1.64 mln PLN na platformie CrowdWay.pl

Lovely bije rekord polskiego crowdfundingu udziałowego i zbiera 1.64 mln PLN na platformie CrowdWay.pl Nowyoutsourcing.pl

Lovely Inc., polsko-amerykański startup pobił rekord crowdfundingu udziałowego w Polsce zbierając 1 640 000 PLN na platformie CrowdWay.pl. Inwestorzy nabyli 11,25% udziałów w Lovely Inc., wyceniając spółkę na 14 577 777 PLN w pierwszej tego rodzaju zbiórce dla spółki amerykańskiej prowadzonej w naszym kraju.

Lovely Inc. produkuje pod tą sama nazwą urządzenie z aplikacją mobilną dla par, które wzbogaca i urozmaica życie erotyczne. Spółka od stycznia 2017 sprzedaje na całym świecie swój produkt, który trafił już do blisko 50 krajów z czego 65% nabywców pochodzi z USA.

Misją Lovely jest poprawa zdrowia i satysfakcji seksualnej par na całym świecie dzięki zdobyczom najnowszych technologii. Z badań wynika, że Lovely może pomóc aż 40% aktywnych seksualnie – tylu kochanków dotyczą problemy w życiu intymnym.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na wejście na nowe rynki, rozszerzenie współpracy z lekarzami, seksuologami i terapeutami oraz rozbudowę zespołu, który do tej pory liczył jedynie dwoje etatowych pracowników.

Praca w tak niewielkim zespole, mając tak ambitne cele, wymaga wielkich poświęceń, świetnej organizacji oraz maksymalnego skupienia. Bardzo dziękujemy wszystkim inwestorom z CrowdWay.pl za zaufanie i docenienie naszych dokonań, wyrażone w tej rekordowej zbiórce – mówi Jakub Konik, CEO Lovely Inc. – Zebrane środki pozwolą nam realizować nasze cele jeszcze szybciej, sprawniej i na większą skalę. To ciągle wielkie wyzwanie, ale nie możemy się go doczekać.

Spółka w przyszłym roku planuje oficjalnie wejść na co najmniej 11 nowych rynków, znacząco poszerzyć możliwości aplikacji mobilnej (np. o możliwość bezpośredniego kontaktu z seksuologiem 24 godziny na dobę). W planach jest także nowy produkt oraz udostępnienie lekarzom wersji medycznej Lovely, która będzie wspierać ich w badaniach nad poprawą zdrowia i satysfakcji seksualnej par z całego świata.

Przeprowadzenie tej zbiórki było wielkim wyzwaniem, zwłaszcza z powodu kwestii prawnych, gdyż Lovely Inc. to spółka amerykańska. Tego typu kampania była możliwa dzięki współpracy z Domem Maklerskim Capital Partners. Tym bardziej cieszy zebrane 1 640 000 PLN, czyli nowy rekord polskiego crowdfundingu udziałowego – mówi Łukasz Zgiep, Dyrektor Operacyjny CrowdWay.pl – To już drugi taki rekord pobity na naszym serwisie. Poprzedni wynosił 1 600 000 PLN.”

Do licznego grona biznesmenów inwestujących w spółkę dołączył m.in. Tomasz Kraus, angel inwestor oraz współzałożyciel Brainly i CEO Joymile. W trzecim kwartale przyszłego roku spółka będzie dążyła do pozyskania wsparcia od międzynarodowego funduszu VC lub private equity, aby jeszcze bardziej przyspieszyć wzrost i realizację swojej misji.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 błędy podczas zamawiania strony www, których więcej nie popełnisz Nowyoutsourcing.pl

3 błędy podczas zamawiania strony www, których więcej nie popełnisz

UOKiK ma zastrzeżenia do przejęcia przez Benefit Systems kontroli nad Calypso Fitness Nowyoutsourcing.pl

UOKiK ma zastrzeżenia do przejęcia przez Benefit Systems kontroli nad Calypso Fitness