Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Lovely bije rekord polskiego crowdfundingu udziałowego i zbiera 1.64 mln PLN na platformie CrowdWay.pl

Lovely Inc., polsko-amerykański startup pobił rekord crowdfundingu udziałowego w Polsce zbierając 1 640 000 PLN na platformie CrowdWay.pl. Inwestorzy nabyli 11,25% udziałów w Lovely Inc., wyceniając spółkę na 14 577 777 PLN w pierwszej tego rodzaju zbiórce dla spółki amerykańskiej prowadzonej w naszym kraju.

Lovely Inc. produkuje pod tą sama nazwą urządzenie z aplikacją mobilną dla par, które wzbogaca i urozmaica życie erotyczne. Spółka od stycznia 2017 sprzedaje na całym świecie swój produkt, który trafił już do blisko 50 krajów z czego 65% nabywców pochodzi z USA.

Misją Lovely jest poprawa zdrowia i satysfakcji seksualnej par na całym świecie dzięki zdobyczom najnowszych technologii. Z badań wynika, że Lovely może pomóc aż 40% aktywnych seksualnie – tylu kochanków dotyczą problemy w życiu intymnym.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na wejście na nowe rynki, rozszerzenie współpracy z lekarzami, seksuologami i terapeutami oraz rozbudowę zespołu, który do tej pory liczył jedynie dwoje etatowych pracowników.

Praca w tak niewielkim zespole, mając tak ambitne cele, wymaga wielkich poświęceń, świetnej organizacji oraz maksymalnego skupienia. Bardzo dziękujemy wszystkim inwestorom z CrowdWay.pl za zaufanie i docenienie naszych dokonań, wyrażone w tej rekordowej zbiórce – mówi Jakub Konik, CEO Lovely Inc. – Zebrane środki pozwolą nam realizować nasze cele jeszcze szybciej, sprawniej i na większą skalę. To ciągle wielkie wyzwanie, ale nie możemy się go doczekać.

Spółka w przyszłym roku planuje oficjalnie wejść na co najmniej 11 nowych rynków, znacząco poszerzyć możliwości aplikacji mobilnej (np. o możliwość bezpośredniego kontaktu z seksuologiem 24 godziny na dobę). W planach jest także nowy produkt oraz udostępnienie lekarzom wersji medycznej Lovely, która będzie wspierać ich w badaniach nad poprawą zdrowia i satysfakcji seksualnej par z całego świata.

Przeprowadzenie tej zbiórki było wielkim wyzwaniem, zwłaszcza z powodu kwestii prawnych, gdyż Lovely Inc. to spółka amerykańska. Tego typu kampania była możliwa dzięki współpracy z Domem Maklerskim Capital Partners. Tym bardziej cieszy zebrane 1 640 000 PLN, czyli nowy rekord polskiego crowdfundingu udziałowego – mówi Łukasz Zgiep, Dyrektor Operacyjny CrowdWay.pl – To już drugi taki rekord pobity na naszym serwisie. Poprzedni wynosił 1 600 000 PLN.”

Do licznego grona biznesmenów inwestujących w spółkę dołączył m.in. Tomasz Kraus, angel inwestor oraz współzałożyciel Brainly i CEO Joymile. W trzecim kwartale przyszłego roku spółka będzie dążyła do pozyskania wsparcia od międzynarodowego funduszu VC lub private equity, aby jeszcze bardziej przyspieszyć wzrost i realizację swojej misji.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Jeden pingback

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.