Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Jak wybrać program do faktur vat dla naszej firmy?

Program do faktur vat to nieodzowna część każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa. Jak wybrać właściwy? Które rozwiązanie na rynku jest w stanie spełnić nasze wszystkie wymagania? Czy lepiej postawić na prostotę obsługi, czy rozbudowanie i wielość funkcji? O tym wszystkim przeczytasz w poniższym artykule.

1. Program do faktur VAT w 2022 roku – najnowsze trendy

2. Wystawianie faktur online czy przez dedykowany program?

3. Faktura VAT 2022 START, STANDARD i PRO – idealne rozwiązanie dla niewielkiej firmy?

4. Program do wystawiania faktur – ile to kosztuje?

Program do faktur VAT w 2022 roku – najnowsze trendy

Podobnie jak w innych obszarach naszego życia, tak i w świecie fakturowania coraz więcej firm stawia na rozwiązania webowe. Program do faktur vat powinien być niezawodny i szybki w działaniu. Coraz większą wagę przykładamy także do bezpieczeństwa danych, więc i w tym względzie tego typu aplikacja musi stawać na wysokości zadania. Sam proces fakturowania nie jest najważniejszym elementem pracy przedsiębiorstwa, stąd tego typu oprogramowanie musi być łatwe w obsłudze, a jednocześnie oferować wszystkie niezbędne funkcje. Poza prowadzeniem uproszczonej księgowości mile widziane są także:

– możliwość obsługi magazynu z poziomu programu,

– baza kontrahentów z łatwym dostępem i obsługą,

– możliwość prostego wystawiania faktur zaliczkowych i faktur eksportowych,

– plik jpk – generowanie i wysyłanie.

Programy tego typu w większości posiadają pełnoprawną opcję płatną, a także darmową, z ograniczeniami np. co do ilości wysyłanych faktur końcowych, czy czasu, przez jaki można korzystać z aplikacji.

Wystawianie faktur online czy przez dedykowany program?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, dokumenty sprzedażowe można wystawiać przy pomocy rozwiązań działających na komputerze, w postaci zainstalowanego programu, a także w chmurze. Drugie przytoczone rozwiązanie posiada względem pierwszego wielki plus. Dane kontrahenta, wysyłka faktur czy paragonów fiskalnych, dostęp do ewidencji przychodów czy dokumentów kosztowych – to wszystko jest nie tylko w jednym miejscu, ale też dostęp do nich możesz mieć z każdego urządzenia posiadającego łączność internetową. Oczywiście, wiąże się z tym również spory minus – niestabilne łącze internetowe może w łatwy sposób uniemożliwić wystawienie faktury czy wręcz sparaliżować pracę przedsiębiorstwa. Dlatego też nadal spora część firm korzysta z rozwiązań offline.

Faktura VAT 2022 START, STANDARD i PRO – idealne rozwiązanie dla niewielkiej firmy?

Faktura VAT 2022 to prosty w obsłudze program do wystawiania faktur vat stworzony przez firmę Rafsoft, o której więcej możesz dowiedzieć się z ich strony internetowej https://www.rafsoft.net. Sporą przewagą tego rozwiązania nad programami konkurencji jest wszechstronność jego działania – możesz używać go jako aplikacji zainstalowanej na komputerze, bądź online w przeglądarce. Twórcy przygotowali trzy opcje START, STANDARD i PRO, które różnią się ilością funkcji, a także ceną.

Oczywiście, możliwość wystawiania faktury nie jest jedyną opcją dostępną w Faktura VAT 2022. Pakiet w wersji START posiada wiele udogodnień i oferuje sporo elementów przyspieszających pracę, takich jak dostęp do wyszukiwarki firm w bazie GUS, autouzupełnianie nazw firm, czy przydatne w każdym tego typu programie skróty. Dodatkowo oferuje on możliwość wyboru szablonu faktury przez import i eksport danych, korekty faktur i rachunków, czy noty korygujące. Faktury mogą być wystawiane w różnych językach i walutach, a kwoty są przeliczane według kursów NBP i EBC. Gotowe dokumenty mogą zostać wydrukowane do PDF, czy wysłane mailem. W programie firmy Rafsoft można także generować różnego rodzaju raporty, a także prowadzić rejestry płatności czy przelewów do banku, US i ZUS. Ponadto program współpracuje z drukarkami fiskalnymi i czytnikami kodów kreskowych. Obsługuje także split payment i pliki JPK. Co ważne, za pakiet płacimy jednorazowo, a w ramach tej opłaty otrzymujemy także automatyczne aktualizacje.

Nieco droższe rozwiązanie STANDARD rozwija automatyzację prac związanych z wydrukami różnego rodzaju. Poza wszystkimi funkcjami dostępnymi w wersji START oferuje ono także seryjny wydruk dokumentów, książki nadawczej, druki pocztowe i z kodem kreskowym, czy adresowanie kopert i listów. Umożliwia on także wystawianie faktur abonamentowych, obsługę wielu podmiotów w jednym programie, a także rozszerza narzędzia analityczne o statystyki z wykresami 3D.

Najwyższy pakiet PRO wprowadza kilka bardzo przydatnych funkcji. Przede wszystkim, umożliwia on integrację ze sklepami internetowymi, czy Allegro. Inną bardzo przydatnym elementem jest CRM. Dodatkowo pozwala on na obsługę magazynu, a także pracę z organizerem połączonym z kalendarzem, czy liczenie kilometrówki.

Program do wystawiania faktur – ile to kosztuje?

Ceny oprogramowań dostępnych na naszym rynku różnią się znacząco, w zależności od możliwości, które oferują. Najtańsze pakiety różnych producentów zazwyczaj są oferowane przez krótki okres (zwykle 30) dni za darmo, a później kosztują od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie.

Bardziej rozbudowane rozwiązania potrafią wyciągać z portfela przedsiębiorcy od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych miesięcznie, zatem kosztujący niewiele ponad 200 zł w najwyższej opcji (pamiętajmy, że jest to cena za dożywotni dostęp) program Faktura VAT 2022 wypada na tym tle naprawdę dobrze.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.