Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Raport PI Research o sektorze małych i średnich przedsiębiorstw

Na zlecenie Banku Zachodniego WBK przygotowany został raport „Małe i średnie firmy w Polsce – bariery i rozwój”, opracowany przez PI Research. Wynika z niego, że Polska posiada najsłabszy sektor małych i średnich przedsiębiorstw na tle całej Unii Europejskiej.

Wyniki badań wyraźnie pokazują, że liczba MŚP (firm, które zatrudniają od 10 do 249 pracowników), po odjęciu z zestawienia mikrofirm, przypadająca na 1000 mieszkańców wynosi zaledwie 1,9. Dla porównania średnia dla całej Unii Europejskiej wynosi 3,1. Najwięcej małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce zarejestrowanych jest Wielkopolsce, Małopolsce, na Śląsku i Mazowszu. Najsłabiej w zestawieniu wypadają województwa lubelskie, podlaskie, świętokrzyskie oraz warmińsko-mazurskie.
Z raportu wynika jednocześnie, że sektor MŚP posiada duży potencjał wzrostu, który oparty jest w sporej mierze na inwestycjach. Jak szacują eksperci, rozwój tego sektoru powinien zostać napędzony zmianą sposobu myślenia przedsiębiorców i otwarciem się na nowe możliwości i rozwiązania.
Więcej informacji przeczytać można w raporcie PI Research „Małe i średnie firmy w Polsce – bariery i rozwój”.

male-i-srednie-firmy-w-polsce2_-polityka-insight_61682

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *