w

Wykładziny hotelowe – najważniejsze informacje

wykładziny hotelowe

Wystrój hotelu to bardzo ważny element. Warto zadbać o odpowiednio dobraną wykładzinę. Sprawdź, co musisz wiedzieć przed zakupem wykładziny hotelowej.

Wystrój hotelu to bardzo ważny element, który składa się na sumę doświadczeń gościa hotelowego. Miejsca noclegowe są kojarzone z prostymi, ale przytulnymi wnętrzami oraz miękką wykładziną, po której można chodzić nawet bez butów. Wykładziny hotelowe są narażone na bardzo dużą eksploatację. Każdego dnia chodzi po niej mnóstwo osób w każdym rodzaju obuwia. Do tego dochodzą jeszcze ciężkie walizki, wózki hotelowe, sprzątające i gastronomiczne oraz wózki dziecięce. Wykładzina hotelowa musi naprawdę wiele wytrzymać!

Typy wykładzin

Wykładziny możemy podzielić na:

  • Wykładziny PCV,
  • Wykładziny dywanowe.

Wykładziny PCV są popularne w mieszkaniach, hotelach i miejscach użyteczności publicznej. Bywają stosowane również w hotelach, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Chociaż podłogi, na których położono wykładzinę PCV są antypoślizgowe, łatwe w utrzymaniu czystości oraz bardzo odporne na zniszczenia, to nie sprawiają przytulnego wrażenia. Preferowanym typem materiału w hotelu są wykładziny dywanowe.

Cechy dobrej wykładziny hotelowej

Podłoga jest jedną z pierwszych rzeczy, którą widzimy po przekroczeniu progu hotelu. Z tego powodu powinna robić dobre wrażenie, zarówno wizualne, jak i pod względem miękkości i wygody chodzenia. Rynek wykładzin oferuje nieskończone możliwości przy wyborze wzoru, koloru oraz typu wykładziny. Jeżeli koncepcja projektanta lub właściciela hotelu jest wyjątkowo kreatywna, to można także zdecydować się na wykładzinę hotelową na zamówienie.

Z dobrej jakości wykładziny powinniśmy bez problemu móc usunąć zanieczyszczenia. Materiał, który łatwo się odbarwia, ma nietrwałe włosie lub ulega odkształceniom, nie sprawdzi się dobrze w warunkach hotelowych.
W pokojach, kącikach dla dzieci, strefie relaksu oraz restauracji często stosuje się innego rodzaju wykładzinę niż w ciągach komunikacyjnych. Wynika to z potrzeby zastosowania wyjątkowo odpornego materiału w holu, korytarzach i na wejściu do budynku. To tam przemieszcza się najwięcej osób – goście hotelowi oraz obsługa. a także dostawcy i ekipy sprzątające.

Parametry wykładzin hotelowych

Istnieje kilka rzeczy, na które warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając wykładzinę hotelową:

Gramatura

Gramatura to inaczej waga runa, która ma wpływ na wytrzymałość wykładziny. W kontekście obiektów o dużym natężeniu ruchu, takich jak hotele, poleca się materiały o jak największej gramaturze.

Atesty i certyfikaty

Wykładziny hotelowe powinny posiadać atesty i certyfikaty. Ze względu na bezpieczeństwo i przepisy przeciwpożarowe w obiektach hotelowych, materiał, którym pokrywa się podłogę musi mieć określoną klasę palności. Atestowana wykładzina na pewno nie będzie śliska, dzięki czemu ryzyko poślizgnięcia się i upadku jest zminimalizowane.

Włókna

Włókna użyte w wykładzinie mają wpływ na jej zdolność do absorbcji wilgoci, łatwość utrzymania czystości oraz doświadczenia percepcyjne, głównie dotykowe. Do powszechnie stosowanych należą włókna naturalne (wełna), LVT lub PCV.

Klasa użytkowa

Wykładziny klasyfikuje się na podstawie miejsca ich użytkowania. W zależności czy są dedykowane dla lokalizacji domowych, przemysłowych lub obiektowych. Największą odpornością cechują się wykładziny o najwyższej klasie użytkowej np. 33 lub 34.

Artykuł powstał we współpracy z http://faktorwykladziny.pl/wykladziny-hotelowe/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

powrót pracowników do biura

Siła feedbacku w procesie rekrutacyjnym

Impel z ochroną Pucharu Świata w Zakopanem: wielkie imprezy to zwykle nietypowe wyzwania organizacyjne Nowyoutsourcing.pl

Impel z ochroną Pucharu Świata w Zakopanem: wielkie imprezy to zwykle nietypowe wyzwania organizacyjne