Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Startup Bez Tajemnic vol. 4 – rekrutacja w dobie technologicznej rewolucji

Już 23 października we wrocławskiej Barbarze odbędzie się czwarta edycja wydarzenia, które za każdym razem przyciąga wielu zainteresowanych. Najnowszy Startup Bez Tajemnic będzie dotyczyć tematu rekrutacji w dobie technologicznej rewolucji. Zostanie podzielony na trzy sekcje – warsztaty, panel dyskusyjny i targi pracy, które będą pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym we Wrocławiu. Spotkanie ma charakter otwarty i jest jedną z akcji Mobile Vikings, wpisujących się w program działań na rzecz wspierania rozwoju startupów oraz innowacyjnego biznesu.

Wysoka frekwencja na trzech poprzednich edycjach Startupu Bez Tajemnic zaskutkowała ulepszeniem jego formuły. Tym razem uczestnicy będą mogli nie tylko wysłuchać ciekawych wystąpień panelistów, ale również wziąć udział w warsztatach, dzięki którym dowiedzą się nieco więcej o rynku pracy. Swoje umiejętności będą mogli sprawdzić na targach pop up-job fairs. Wszystkie atrakcje odbywać się będą w różnych przestrzeniach Barbary, w godzinach od 11:00 do 20:00.

Warsztaty

Szkolenia organizowane w ramach Startupu Bez Tajemnic odbędą się w kameralnych, maksymalnie dziesięcioosobowych grupach. Przeprowadzą je specjaliści:

 • Szymon Sikorski, który zdradzi, jak budować markę osobistą

 • Kacper Grabowski, który opowie o tym, że nie tylko top managerowie mają szansę objąć wysokie stanowiska i poradzi, jak zwrócić uwagę headhunterów

 • Beata Tomaś, która rozwieje wszystkie wątpliwości dotyczące samozatrudnienia oraz opowie, dlaczego pracodawca może wymagać własnej działalności gospodarczej, jak ją założyć i czy jest to opłacalne

Szkolenia odbędą się między 11:00 a 15:00 w salach warsztatowych Barbary. Zapisy za pośrednictwem serwisu Evanea potrwają do 19 października.

Targi pracy

W tym roku Startup Bez Tajemnic zostanie połączony z targami pracy w formie pop-up job fairs. Jest to nowe rozwiązanie na poszukiwanie pracy, które najłatwiej określić jako rekrutacyjny speed dating. Forma tych targów jest minimalistyczna – nie budujemy infrastruktury targowej, nie opieramy się o utarte, przygotowane wcześniej prezentacje. Skracamy dystans między osobami poszukującymi pracy, a pracodawcami. Same targi sprowadzamy do luźnych, spontanicznych rozmów face to face przy stoliku kawiarnianym.

Zaproszeni przez nas wystawcy to młode wrocławskie firmy:

 • Funmedia – lider na międzynarodowym rynku multimediów edukacyjnych

 • RealityBusters – studio developerskie specjalizujące się w tworzeniu gier mobilnych i webowych oraz VR i AR-owych

 • Kadromierz – kompleksowe i nowoczesne narzędzie do zarządzania personelem dla małych i średnich firm

 • ChallengeRocket – innowacyjna platforma IT organizująca najlepsze hackathony w Europie

 • VR Premium – dom produkcyjny VR & video 360°

 • Ada – personalny asystent zasilany sztuczną inteligencją, który pomaga w znalezieniu mieszkania do wynajęcia

 • Altimi – software house realizujący projekty w zakresie outsourcingu IT i tworzenia oprogramowania

Targi pracy pop-up job fairs odbędą się w Galerii kawiarni Barbara i potrwają od 15:00 do 20:00.

Panel dyskusyjny

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z uczestnikami:

 • Kacper Grabowski z Michael Page, który opowie o tym, jak headhunterzy polują na top managerów, czyli w jaki sposób przebiega rekrutacja na najwyższe stanowiska

 • Beata Ocetkiewicz z Altimi, wspólnie z którą uczestnicy zastanowią się, kto jest dzisiaj na wygranej pozycji – pracownik czy pracodawca i dlaczego rozwój firmy zależy od właściwie zbudowanego zespołu

 • Tomasz Florczak z ChallengeRocket, który zaprezentuje temat “Nowoczesne trendy w rekrutacji – jak poprzez Hackathony i kreatywne konkursy firmy odkrywają dzisiaj nowe talenty?”

 • Adam Jędrychowski z VR Premium, który zdradzi, jak kreatywnie rekrutować kreatywnych

Konferencja odbędzie się w godzinach 17:00 – 19:00 w Sali Kultura kawiarni Barbara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *