w

Raport EY: innowacyjni przedsiębiorcy zatrudniają najchętniej

Raport EY: innowacyjni przedsiębiorcy zatrudniają najchętniej Nowyoutsourcing.pl

[g1_lead]

Biznesmeni stawiający na nowe modele działalności, produkty i usługi, które rewolucjonizują branże, są również najbardziej chętni do zwiększania zatrudnienia – wynika ze Światowego Badania Nowotworzonych Miejsc Pracy „Rewolucja w pracy”, przeprowadzonego przez EY.

[/g1_lead]

Zgodnie z raportem, miejsc pracy będzie przybywać zwłaszcza w firmach poszukujących innowacji w dziedzinie chemii, biotechnologii, nowych technologii oraz rolnictwa.

s-640-x

W badaniu wzięto pod lupę trendy w zatrudnieniu w 12 największych gospodarkach świata, przy czym Europę reprezentowały Niemcy, Francja oraz Wielka Brytania. To właśnie w dwóch ostatnich krajach „rewolucyjny” charakter swojego biznesu zadeklarowało najwięcej, bo aż 22 proc. W ten sposób postrzega się zdecydowana większość badanych, czyli 52%, którzy twierdzą, że ich aktywność całkowicie lub częściowo zmieniła sektor, w którym działają. Dodatkowe 13% twierdzi, że są innowatorami, ponieważ w ciągu ostatniego roku stworzyli zupełnie nowy produkt, usługę lub model biznesowy.

Młodzi europejczycy robią rewolucję

Rewolucjoniści i innowatorzy to przede wszystkim ludzie młodzi – za takich uważa się aż 65 proc. badanych do 35 roku życia. Po 50 r. życia pęd do deklaratywnej innowacyjności spada do 27 proc.

Najwięcej rewolucjonistów jest w Wielkiej Brytanii, Francji oraz w Indiach (22% wszystkich badanych w danym kraju) oraz w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, gdzie jest ich 23%. Potem kolejno: w Australii 21%, Brazylii 19%, Chinach 18% i w USA 16%.

Wzrost zatrudnienia: duży i ponad plan

85% firm zatrudniło w ostatnim roku tyle osób ile planowało albo nawet więcej. Przy czym 42% największych rewolucjonistów zwiększyło zatrudnienie o 20% ponad plan. To 3 razy więcej niż ogólny, globalny wzrost zatrudnienia. Wśród tradycyjnych przedsiębiorców tylko 16% zwiększyło liczbę pracowników o 20% więcej niż planowali. – Rewolucjoniści to zazwyczaj firmy na początku swojego rozwoju, mówi Marek Jarocki, Dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego EY. – Rozwijają się dynamicznie i szybko potrzebują nowych osób – dodaje. Najwięcej zatrudniać chcą firmy w Indiach, Chinach, Brazylii oraz Francji.

Czemu innowatorzy powiększają zespoły?

Dlaczego zatrudnienie rośnie? Podstawą jest polepszeni warunków rynkowych, na które wskazuje aż 46 proc. uczestników badania. Drugim, oczywistym powodem jest zwiększenie udziału w rynku, natomiast trzecim wejście na kolejne rynki. Najmniej respondentów wskazało na pomoc rządową jako zachętę do zwiększenia zatrudnienia, co dowodzi, że stwarzanie dobrych warunków do rozwoju wolnego rynku daje znacznie lepsze efekty, niż państwowe dotacje dla firm w kwestii obniżania bezrobocia.

s-459-x

Kobiety zatrudniają chętniej

Raport zwrócił też uwagę, w jaki sposób wzrost do zatrudnienia zależy od płci zatrudniającego. Swój zespól najchętniej powiększają młode właścicielki firm – 16 proc. z nich planuje dalsze zwiększanie zatrudnienia w firmie, a 43 proc. w ostatnim roku zatrudniło więcej osób, niż pierwotnie zakładało.

Respondentami 5. edycji Światowego Badania Nowotworzonych Miejsc Pracy było prawie 2700 przedsiębiorców z najważniejszych gospodarek świata: USA, Wielkiej Brytanii, Chin, Indii, Afryki Subsaharyjskiej oraz Północnej, Bliskiego Wschodu, Kanady, Brazylii, Japonii, Francji i Australii – w tym laureaci konkursu EY Przedsiębiorca Roku. 30% z nich ma mniej niż 35 lat. Po raz pierwszy w historii tego badania 40% respondentów stanowiły kobiety. Większość badanych przedsiębiorców działa w sektorze produkcji, nowoczesnych technologii, usług profesjonalnych, handlu, budownictwa oraz edukacji.
Z pełną wersją raportu można zapoznać się poniżej:

[pdf-embedder url=”https://nowyoutsourcing.pl/wp-content/uploads/2016/07/ey_global_job_creation.pdf”]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konferencja "Szacowanie ryzyka w transporcie" Nowyoutsourcing.pl

Konferencja „Szacowanie ryzyka w transporcie”

Operacje chirurgiczne na odległość jednym z przykładów przełomu technologicznego możliwego dzięki 5G Nowyoutsourcing.pl

Operacje chirurgiczne na odległość jednym z przykładów przełomu technologicznego możliwego dzięki 5G