Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Płatność odroczona – nowy trend wśród konsumentów

Zakupy na raty wciąż cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Z tego rozwiązania finansowego nie korzystają jednak wyłącznie osoby o niskich zarobkach, ale także te, które mogą zapłacić za produkt gotówką, lecz z różnych przyczyn nie decydują się taki krok. Jest to często bardzo indywidualna kwestia uzależniona od sposobu zarządzania swoim osobistym portfelem. Trendem, będącym alternatywą dla tradycyjnych metod realizacji zakupów, są odroczone płatności, które niezależnie od posiadanych środków, pozwalają nabywać towary niemal od ręki.

Odroczona płatność działa na zasadzie odnawialnego limitu. Jedną z jej przewag konkurencyjnych jest możliwość zwrotu towaru bez konieczności oczekiwania na zwrot gotówki. W tym przypadku, konsument po prostu nie opłaca zaciągniętego zobowiązania. W szerszym ujęciu, mówimy o ratach, które będą spłacane dopiero za jakiś czas, nawet po okresie 60 dni. W normalnym trybie pierwsza rata za produkt powinna zostać uiszczona już w kolejnym miesiącu.

Sklepy wybierają odroczoną płatność jako innowacyjny sposób realizacji transakcji, który jeszcze bardziej zbliża ich do potrzeb konsumentów nowej generacji. Wizja posiadania nowoczesnego sprzętu, który nie wymaga natychmiastowej inwestycji, w dobie szeroko pojętych promocji lub nadchodzących, ważnych świąt, jest bardzo kusząca. Ponadto, może mieć decydujący wpływ na podjęcie decyzji zakupowej. 

Funkcjonowanie tego typu usług jest bardzo proste. Klient kupuje, a operator płaci, dając opcję odroczenia zapłaty za zakupy i  korzystania z okazji “tu i teraz”. Jednocześnie dba o jego wygodę, udostępniając innowacyjną formę płatności odroczonych za zakupy w wybranych sklepach internetowych, która w szybki i bezpieczny sposób umożliwia realizację transakcji bez korzystania z konta bankowego oraz karty kredytowej – mówi Agata Lejman z AIQLabs, właściciela marki “Kupuj Teraz – zapłać później”.

Odroczone płatności są skierowane między innymi do osób, które nie są do końca pewne dokonywanego zakupu i chcą zyskać czas, aby zastanowić się nad swoim wyborem, jednocześnie nie ryzykując zniknięcia produktu ze sklepu.

Dokonywanie zakupów przez Internet jest bardzo proste i intuicyjne. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku odroczonych płatności. Usługa charakteryzuje się prostotą, a kilka kliknięć wystarczy, aby stać się posiadaczem danego produktu. Proces realizacji usługi sam w sobie jest szybki oraz łatwy. Oczywistą zaletą jest fakt uniknięcia natychmiastowego wydatku zaraz po zakupie. Jest to komfortowe rozwiązanie dla osób, które w tym samym czasie mają na głowie sporo wydatków – również tych nieoczekiwanych – posiadają inne zobowiązania lub na przykład są w trakcie remontu czy urządzania mieszkania. Co więcej, konsument ma czas do namysłu i ewentualnej rezygnacji z realizacji zamówienia. Warto także pamiętać o braku ryzyka utraty środków z konta – w przypadku odstąpienia od zamówienia – na kilkanaście dni do czasu zwrotu przez sklep. 

***

„Kupuj Teraz – zapłać później” to innowacyjna forma płatności za produkty w wybranych sklepach internetowych, która w prosty, szybki i bezpieczny sposób umożliwia dokonanie zakupu bez korzystania z własnego konta bankowego czy karty kredytowej. Oferta łączy w sobie dwie usługi – odroczone płatności oraz wirtualna karta płatnicza.

Usługa umożliwia korzystanie z odroczonej płatności w wybranych sklepach internetowych, ale zakupu można dokonać od razu. Zakłada odroczoną realizację należności nawet do 30 dni, za którą nie jest pobierana żadna dodatkowa prowizja. Zakupy są finansowane maksymalnie do kwoty 5 000 zł. Nie trzeba za nie płacić z góry, a dopiero po otrzymaniu towaru. Podczas zapłaty za kupione w sklepie internetowym produkty, użytkownik nie korzysta ze swojego konta bankowego i nie wykonuje bezpośredniego przelewu do sprzedawcy. Jest on realizowany przez AIQLABS Sp. z o.o. Konto dla klienta jest zakładane podczas finalizacji pierwszej transakcji – „Kupuj Teraz – zapłać później” – w sklepie. 

Usługa umożliwia również realizację transakcji za pomocą karty wirtualnej KUPUJTERAZ. Płatność zostaje odroczona w czasie nawet do 45 dni również bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów lub po tym terminie rozłożona na 12 rat i może być realizowana zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Limit na karcie wynosi do 5 000 zł. Klient otrzymuje dostęp do indywidualnego panelu, gdzie może na bieżąco śledzić i kontrolować swoje wydatki oraz spłaty. Transakcje można realizować w ramach następujących branż: odzież i obuwie, kosmetyki, motoryzacja, artykuły dziecięce, turystyka, usługi i rozrywka, wyposażenie wnętrz, multimedia, RTV i AGD.

Dostawcą rozwiązań finansowych jest AIQLABS Sp. z o.o. – zaawansowany FinTech od 2015 r. działający w branży consumer finance. Misją firmy jest dostarczanie produktów finansowych dopasowanych do zdolności kredytowej i potrzeb klientów, dzięki zaawansowanej analityce, technologii i nowoczesnym procesom obsługi. Spółka oferuje kompletny ekosystem usług związanych z finansowaniem gotówkowym potrzeb zakupowych klientów, w tym kredyty konsumenckie, finansowanie usług medycznych oraz odroczone płatności za zakupy. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *