Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Hewlett Packard Enterprise rozszerza zakres usług HPE GreenLake w obszarze infrastruktury wirtualnego pulpitu (VDI)

Hewlett Packard Enterprise (HPE) ogłasza nowe usługi HPE GreenLake w obszarze infrastruktury wirtualnego pulpitu (z ang. Virtual Desktop Infrustructure – VDI), aby wesprzeć stale rosnącą grupę pracowników zdalnych, tym samym oferując ciągłość i jednolitość działań biznesowych. Nowe usługi HPE GreenLake w obszarze VDI wspomagają organizacje poprzez uproszczone zarządzanie, efektywniej wykorzystywany czas pracy, wyższy poziom bezpieczeństwa i kontroli oraz oszczędność kosztów. 

Według IDC „przed COVID-19, zaledwie 20 proc. organizacji stanowili pracownicy zdalni. Obecnie ponad połowa firm przewiduje, że pracownicy będą pracować w domu aż do końca 2020 roku”. Dodatkowo, wyniki niedawno przeprowadzonego badania Gartnera wykazały, że prawie połowa pracodawców postrzega pracę zdalną jako część swojego docelowego modelu biznesowego.

Przy pomocy HPE GreenLake w obszarze VDI, firmy mogą wybrać, których pracowników chcą wspierać oraz jak wielu będzie korzystać z systemu pracy zdalnej. Na tej podstawie HPE oferuje odpowiednią kombinację komputerów i urządzeń oraz dostarcza usługi odpowiednio zoptymalizowane dla każdego rodzaju użytkownika – a to wszystko na podstawie modelu as-a-service. W ten oto sposób, nowo zaprojektowane konfiguracje VDI dostosowywane są do każdego typu pracy zdalnej, w tym pracowników umysłowych, wykonawczych, zaawansowanych czy inżynierów, a odpowiednia konfiguracja jest wyceniana, budowana i dostarczana w predefiniowanych rozmiarach 100-300-500-1000. Klienci rozliczani są co miesiąc oraz na podstawie zużycia, które mogą odpowiednio zmniejszyć lub zwiększyć, zgodnie z potrzebą. Umożliwia to bezpieczną pracę zdalną, która spełnia potrzeby każdego rodzaju pracownika. Wchodzą w to:

  • Użytkownicy zaawansowani, na przykład programiści, którzy intensywniej korzystają z aplikacji biurowych oraz mają określone wymagania dotyczące rozdzielczości lub multiscreeningu. Teraz tacy pracownicy mogą korzystać z aplikacji w modelu wirtualnego desktopu dedykowanego i zachowywanego lub dzielonego i każdorazowo odświeżanego ze wspólnego obrazu przy użyciu serwerów HPE ProLiant lub pamięci masowej HPE Nimble dHCI z hiperkonwergentnymi systemami i procesorami graficznymi NVIDIA w połączeniu z oprogramowaniem NVIDIA Virtual PC.
  • Inżynierowie, czyli profesjonaliści z wysokimi wymaganiami w zakresie grafiki oraz analizy danych, np. użytkownicy CAD/CAE lub przedsiębiorcy finansowi. Dzięki nowym rozwiązaniom mogą korzystać z obliczeń wspomaganych przez GPU oraz z przechowywania danych w pamięci masowej o wysokiej wydajności zlokalizowanej blisko zasobów obliczeniowych, co pomoże zminimalizować opóźnienia. Mogą oni skorzystać z serwerów HPE ProLiant lub hiperkonwergentnych systemów HPE Nimble Storage dHCI i procesorów graficznych NVIDIA w połączeniu z oprogramowaniem NVIDIA Virtual Workstation.
  • Pracownicy umysłowi, którzy korzystają z aplikacji biurowych i przeglądarek. Dzięki rozwiązaniu, liczba użytkowników może sięgać setek tysięcy. Dzieje się to na bazie serwerów HPE ProLiant, HPE Nimble Storage dHCI lub hiperkonwergentnym systemom HPE SimpliVity.
  • Pracownicy wykonawczy, którzy zazwyczaj używają niewielu aplikacji wymagających niewielkiej mocy obliczeniowej, są to np. przedstawiciele call center, którzy mogą korzystać z serwerów HPE ProLiant lub hiperkonwergentnych systemów HPE Nimble Storage dHCI.

„Nasi klienci zmagają się z nagłym przejściem do pracy w domu spowodowanym pandemią COVID-19” – mówi Keith White, Senior Vice President i General Manager w HPE GreenLake Cloud Services. „Poza początkowo wdrożonymi rozwiązaniami, obecnie organizacje myślą o bardziej strategicznym podejściu do nowej post-pandemicznej rzeczywistości oraz proszą nas o pomoc w kształtowaniu przyszłych miejsc pracy. Dzięki HPE GreenLake w obszarze VDI możemy dostarczać ustandaryzowane oraz przetestowane rozwiązania jako usługę w modelu as-a-service, które poprawią bezpieczeństwo i efektywność, jednocześnie zmniejszając koszty i upraszczając zarządzanie” – podkreśla. 

Rozszerzanie ekosystemu partnerów HPE

HPE rozszerza sposoby, dzięki którym klienci mogą kupować HPE GreenLake w obszarze VDI za pośrednictwem swojego ekosystemu partnerów. Obok oferty VDI od Citrix, HPE obecnie uwzględnia też VMware Horizon, a także technologię wirtualnego GPU NVIDIA (vGPU). Klienci mogą także zdecydować się na wykorzystanie popularnego hiperkonwergentnego oprogramowania Nutanix (HCI) do świadczenia usług VDI za pośrednictwem HPE GreenLake. Dostępny jest również HPE ProLiant DX (jako część rodziny serwerów HPE ProLiant), zasilany przez oprogramowanie Nutanix, który umożliwia klientom budowanie chmur prywatnych i hybrydowych za pomocą uproszczonego zarządzania infrastrukturą oraz z dodatkową elastycznością jaką oferuje HPE GreenLake.

 „Praca nie oznacza już konkretnego miejsca. Znaczna liczba pracowników pracuje zdalnie i może wykonywać swoje obowiązki z dowolnie wybranej lokalizacji – z domu, w przestrzeni publicznej, czy w razie potrzeby w oddalonych od siebie pokojach biurowych. Jednakże niezależnie od wybranego miejsca, pracownicy potrzebują bezpiecznego i niezawodnego dostępu do systemów i aplikacji, aby móc wykonywać swoją pracę bez zbędnych zakłóceń, przerw technicznych oraz w owocny sposób”- mówi Liz Fuller, VP Alliance Marketing w Citrix. „Firma HPE wybrała usługę Citrix Virtual Apps and Desktop jako czołowe rozwiązanie, aby wspomóc klientów w wykorzystaniu korzyści płynących z oby stron, na bazie rozwiązania HPE GreenLake, które oferuje elastyczny, płatny za użycie i hybrydowy sposób pracy” – dodaje.

„Atrakcyjność, a także konieczność wdrożenia rozwiązań VDI wzrosła we wszystkich organizacjach na całym świecie. Dzieje się tak ze względu na zwiększony wymóg stworzenia odpowiedniego środowiska dla pracy zdalnej. Jesteśmy dumni, że współpracując z HPE, możemy sprostać tym dynamicznie zmieniającym się wymaganiom” – mówi Bharath Rangarajan, Vice President, Product Management, End-User Computing w VMware. „Cieszymy się, że nasze innowacyjne rozwiązania VDI pomogą wszelkim organizacjom, nawet z najbardziej rygorystycznymi wymogami bezpieczeństwa danych” – dodaje. 

„Nutanix umożliwia efektywną obsługę wirtualnych pulpitów (VDI) w cyfrowych przestrzeniach roboczych dla tysięcy organizacji i milionów użytkowników końcowych dzięki naszej innowacyjnej architekturze oprogramowania Hybrid Cloud Infrastructure zapewniającej bezpieczeństwo, wydajność, niezawodność i elastyczność” – powiedział Tarkan Maner, Chief Commercial w Nutanix. „Rozwiązania Nutanix, zarówno hybrydowe jak i wielochmurowe, w połączeniu z HPE GreenLake zapewniają pełną gamę modeli obsługi operacyjnej oraz płatności za wykorzystanie, umożliwiając firmom kontynuowanie działalności w czasie pandemii i po jej zakończeniu. Na przestrzeni ostatniego roku Nutanix prowadził owocną współpracę z HPE i liczy na jej rozwój ” – wyjaśnia.  

Usługi chmurowe HPE GreenLake zapewniają klientom kompleksową podstawę do przeprowadzania transformacji cyfrowej dzięki elastycznej platformie usługowej, która może działać lokalnie, na brzegu sieci lub w obiekcie kolokacyjnym. HPE GreenLake łączy prostotę i elastyczność chmury z zarządzaniem, zgodnością i odpowiednią widocznością, które zapewnia hybrydowe IT. HPE GreenLake oferuje szereg usług w chmurze, które przyspieszają innowacje, w tym usługi w chmurze w zakresie obliczeń, zarządzania kontenerami, ochrony danych, HPC, operacji uczenia maszynowego, sieci, SAP HANA oraz pamięci masowej, VDI i maszyn wirtualnych. Obszar biznesowy HPE GreenLake w modelu chmurowym rośnie niezwykle dynamiczne, a jego łączna wartość kontraktów przekracza 4 miliardy USD, ponad 700 partnerów oraz ponad 1000 klientów we wszystkich sektorach, w tym firmy z listy Fortune 500.  

O Hewlett Packard Enterprise 

Hewlett Packard Enterprise to globalna firma oferująca usługi platform-as-a-service – od brzegu sieci aż po chmurę, która pomaga organizacjom szybciej osiągać zamierzone efekty, odblokowując wartość płynącą ze wszystkich ich danych, wszędzie. Wieloletnia historia innowacji i śmiałych idei, które zmieniają na lepsze nasz sposób życia i pracy, umożliwia HPE oferowanie unikalnych, otwartych i inteligentnych rozwiązań technologicznych zapewniających spójne doświadczenie – we wszystkich chmurach, po najdalszy brzeg sieci. W ten sposób firma pomaga klientom w opracowywaniu nowych modeli biznesowych, nowych sposobów angażowania klienta i zwiększaniu wydajności operacyjnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.hpe.com.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *