Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Jak wygląda współpraca projektanta graficznego i fotografa

Projektant graficzny to ostatnimi czasy bardzo ciekawy zawód, który chcą wykonywać młodzi mężczyźni. Ma on ogromną przyszłość a przede wszystkim to działanie bardzo kreatywne. Projektant jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie zaprojektować w taki sposób aby odbiorca był tym zachwycony. Zazwyczaj zatrudnia się projektanta w firmach różnego rodzaju i dzięki temu łatwiej wykonać reklamę, sprzedać towar czy wypromować daną markę.

W wielu agencjach reklamowych pracują projektanci graficzni którzy poprzez swoje umiejętności reklamują i rozwijają różne firmy, od początkujących po te najbardziej znane. Sukcesem nie tylko jest obróbka techniczna, komputerowa i przedstawienie tego klientowi, ale również zdjęcia. Te muszą najbardziej oddać wygląda prawdziwego przedmiotu czy tak pokazać reklamę aby odbiorca w nią uwierzył. Do tego potrzebny jest fotograf z pasją. To on właśnie bardzo często współpracuje z projektantem graficznym po to aby uzyskać profesjonalny efekt całego zlecenia.

Mogą działać amatorsko, zawodowo, ale nie tylko dla agencji czy małych firm ale i koncernów czy przedsiębiorstw. Jeśli są dobrzy w tym co robią a portfolio to potwierdza to najczęściej mają masę różnych zleceń. Współpraca odbywa się na tej zasadzie, że fotograf musi wykonywać wiele zdjęć w różnych proporcjach, kadrach, z innym światłem czy nawet w terenie, a projektant graficzny to wykorzystuje w dalszej części etapu. Wszystko zależy do czego konkretnie służą zdjęcia, czy są one tylko robione przedmiotom czy również ludziom.

Projektant natomiast je obrabia, dodaje różne ciekawsze elementy i w ten sposób wykorzystuje do celów graficznych. Kiedy tworzy się stronę internetową, bloga czy portal, wówczas zdjęcia muszą być perfekcyjne. Mimo że obecne aparaty dają sobie z tym radę, to wiele rzeczy musi dodać projektant. Tutaj pomysłowość nie zna granic, ponieważ można stworzyć zupełnie inne tło, dodać animacje bajkowe, podłożyć głos czy stworzyć naturalne odgłosy przyrody.

Tym zajmuje się już projektant i także ocenia zdjęcia pod względem graficznym i zmienia je w specjalnych programach do tego przeznaczonych. Z jednej strony to ogromna zabawa i pasja, a z drugiej bardzo ciekawe zajęcie zarobkowe. Za każdym razem współpraca wygląda inaczej, ponieważ przychodzą różne pomysły. Oboje mogą pracować na zlecenie ponieważ osoby fizyczne również korzystają z takich usług. Dzięki podziałom jakie ma fotograf i projektant, każdy może wykonać swoją robotę profesjonalnie i ma na to sporą ilość czasu. Czasami oboje wyruszają w teren, ponieważ projektant podpowiada co lepiej sfotografować.

Natomiast fotograf ma prawo ocenić wykonane zadanie projektanta, tak aby dać mu jeszcze wiele cennych wskazówek, co ulepszyć i jak to będzie wyglądało w sieci. Komputer inaczej wszystko przedstawia, dlatego chodzi o to aby to co zostanie pokazanie, wyglądało bardzo realnie i przyciągało wzrok. Dzięki współpracy oboje mają pracę, często wspólną firmę i do pomocy mogą zatrudniać innych pasjonatów fotografii, grafiki czy nawet informatyków.

Dziękujemy portalowi FotografiaFit.pl za współpracę merytoryczną.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *