w ,

Wielofunkcyjne meble to nie tylko designerska ciekawostka

Wielofunkcyjne meble to nie tylko designerska ciekawostka Nowyoutsourcing.pl

Moda na wielofunkcyjność

Świat nowoczesnego designu pokochał meble wielofunkcyjne. Panuje na nie moda w aranżacjach wnętrz – sypialni, salonów, pokojów dziecięcych, a nawet łazienek.  Na rynku istnieje coraz szerszy wybór tego rodzaju mebli modułowych, o praktycznym zastosowaniu, które z drugiej strony wyglądają modnie. Wprowadzają one do wnętrz powiew nowoczesności, co jest bardzo ważne zwłaszcza dla osób młodych, wysoko ceniących sobie wnętrza aranżowane zgodnie z obecnymi trendami.

Wielofunkcyjność to nie tylko potrzeba, ale i coś zupełnie nowego. Kto bowiem powiedział, że łóżko musi być tylko łóżkiem? Bardzo ciekawą propozycją w zakresie mebli o wielu praktycznych sposobach zastosowania są kanapy, które rozsuwać można do niebotycznych rozmiarów, jeśli zajdzie taka potrzeba i zmieniać ich kształt, dzięki czemu zmienia się cała aranżacja wnętrza, w którym się znajdują.

Meble o różnym zastosowaniu w małych mieszkaniach

Meble posiadające wiele zastosowań są idealne do małych mieszkań, ponieważ oszczędzają miejsce, a oferują domownikom w jednym momencie komodę, łóżko, czy warunki do pracy lub do jedzenia. Pozwalają one w 100 proc. wykorzystywać posiadaną w takich mieszkaniach niewielką przestrzeń. Są funkcjonalne, ale i nowoczesne. W ostatnim czasie pasuje moda na ich wykorzystywanie w pomieszczeniach mieszkalnych nawet wtedy, gdy nie ma ku temu wyraźnego powodu, ponieważ na przykład mielibyśmy wystarczająco dużo miejsca do zmieszczenia tradycyjnego łóżka, biurka czy stołu.

Małe mieszkania stanowią ogromne wyzwanie dla osób, które mają je urządzić. Nawet doświadczeni dekoratorzy miewają z tym niemałe problemy, ponieważ trzeba na stosunkowo niewielkiej przestrzeni zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty, a jeszcze na dodatek sprawić, że wszystko będzie wygodne, ergonomiczne i po prostu ładne.  W takich miejscach niezbędne są kreatywne rozwiązania, a na pewno zalicza się do nich meble wielofunkcyjne. Pozwalają one w prosty sposób zamienić małe mieszkanie czy pokój w sypialnię, w gabinet i pokój dzienny, w zależności od tego, w jaki sposób wykorzystamy dany mebel. Układ pokoju powinien być przemyślany i prosty.

W grupie wielofunkcyjnych mebli można wymienić takie, które w jednej bryle potrafią pomieścić wygodne, jedno lub dwuosobowe łóżko z grubym materacem, biurko, półki czy stoliczek do jedzenia posiłków. Sprawdzą się w każdym pokoju – dziecięcym, młodzieżowym czy przeznaczonym dla osoby dorosłej. Najważniejsza jest maksymalizacja w wykorzystywaniu przestrzeni oraz umiejętność utrzymywania porządku w małych pomieszczeniach, a meble wielofunkcyjne temu sprzyjają.

Ciekawą propozycją są łóżka chowane w szafach lub bezpośrednio we wnęce w ścianie. Można je połączyć z funkcją wypoczynkową i szybko zamienić łóżko w kanapę. Najbardziej znane są jednak rozsuwane stoły i stoliki. Te najmodniejsze, designerskie mają bardzo prostą, modułową budowę. W najmniejszej wersji są stoliczkiem dla dwóch osób, ale można je rozsunąć i rozbudować do pełnowymiarowego stołu dla 12 gości. Do tego krzesła wkładane jedno na drugie, albo składane i przystosowane do powieszenia na ścianie lub w szafie i mamy zapewniony mebel do organizacji dużych uroczystości rodzinnych w zaciszu własnego domu.

Pomimo, że w wielu mieszkaniach, zwłaszcza tych o małym metrażu, meble wielofunkcyjne są koniecznością, to coraz więcej osób wybiera je z uwagi na nowoczesny charakter i funkcjonalny design także do domów, gdzie nie brakuje wolnej przestrzeni. 

Wielofunkcyjne meble to nie tylko designerska ciekawostka Nowyoutsourcing.pl Stopka autorska
Artykuł został przygotowany przy współpracy z Studio Architektury Wnętrz Art&Design Kinga Śliwa. Kinga Śliwa jest architektem wnętrz działającym w branży od 2000 roku, posiada bogate doświadczenie poparte licznymi realizacjami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

utrata prawa jazdy

Kiedy możesz stracić prawo jazdy za granicą?

Transport intermodalny

Czas na optymalizację kosztów, czyli na co zwrócić uwagę, wybierając system IT do zarządzania transportem?