Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Szukasz smartfona, którym nagrasz dobrej jakości filmy? Sprawdzamy, czy Huawei P8 okaże się strzałem w dziesiątkę

Huawei P8 to nowoczesny smartfon, który – choć swoją premierę miał już dwa lata temu – wciąż zdobywa nowych zwolenników. Model o sporych wymiarach i dobrym wyświetlaczu może być idealnym wyborem dla miłośników nagrywania filmów. Jakie jego cechy za tym przemawiają?

Ogólna charakterystyka modelu

 

Huawei P8 to model wyróżniający się dużymi rozmiarami, co przekłada się także na imponujący wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala. W kontekście nagrywania filmów z pewnością duże znaczenie będzie miała jego rozdzielczość podniesiona do 1080 x 1920 px. Wyświetlacz obsługuje 16 mln kolorów, co dziś już stanowi porównywalny do innych modeli standard. Dodatkowe atuty wyświetlacza to akcelerometr, żyroskop, czujnik zbliżeniowy i czujnik oświetlenia. Ekran wyposażony jest w takie technologie, jak IPS czy FullHD.

 

Kolejnym atutem modelu jest procesor ośmiordzeniowy octa-core, HiSilicon Kirin 930/935, 2 GHz z systemem graficznym Mali-T628 MP4. Jedyną wadą tego rozwiązania jest wykorzystanie wyłącznie rdzeni A53 pracujących z częstotliwością do 2 GHz i do 1,5 GHz. Taka kombinacja niekiedy wpływa na spowolnienie pracy urządzenia, co w przypadku dobrej jakości filmów może mieć znaczenie.

 

Aparat na wysokim poziomie

 

Dla amatorów filmowania z pewnością istotną informacją jest ta o danych technicznych aparatu. W przypadku Huawei 8 trudno mówić o zaniedbaniu tego aspektu, bowiem model wyposażono aż w dwa aparaty, oba dobrej jakości. Główny wykonuje zdjęcia z rozdzielczością 13 Mpx, a dodatkowy z rozdzielczością 8 Mpx. Prawdziwą rewolucją w tym modelu było wykorzystanie po raz pierwszy w historii 13-megapikselowego sensora Sony typu RGBW. Podstawową korzyścią jest możliwość wykonywania zdjęć jaśniejszych i bardziej kontrastowych. Dodatkowe opcje to między innymi funkcja stabilizacji obrazu, za którą odpowiada chip Alteka. W modelu wprowadzono kilka udogodnień dla amatorów filmowania i fotografowania. Zalicza się do nich tryb malowania światłem, makijaż cyfrowy i tryb poklatkowy.

 

Tryb reżyserski dla amatorów filmowania

 

Użytkownicy poszukujący odpowiedniego smartfona do wykonywania filmów z pewnością nie zawiodą się modelem Huawei P8. To właśnie dla nich producent umieścił w oprogramowaniu funkcję tzw. trybu reżyserskiego. Pozwala ona na streaming nagrywanego materiału wideo w jakości 1080p 30 kl/s jednocześnie na trzy niezależne urządzenia wyposażone w system Android. Inną przydatną opcją jest możliwość grupowego filmowania przy pomocy jednocześnie trzech samodzielnych urządzeń. Opcja ta dodatkowo umożliwia przełączanie obrazu w locie.

 

Pojemność pamięci, czyli dużo miejsca na pliki wideo

 

Filmy należą do tej grupy plików, które są pokaźne objętościowo, dlatego poszukując modelu idealnego do ich kręcenia i zachowywania warto rozważyć też oferowaną pojemność pamięci. Pod tym względem Huawei P8 również nie zawodzi. Pamięć wbudowana w telefonie to 16 GB oraz 3 GB RAM-u. Urządzenie wyposażono w dodatkowe gniazdo karty pamięci, umożliwiając rozbudowanie jej o dodatkowe 128 GB.

 

Podsumowując: dobrej jakości aparat o wysokiej rozdzielczości, wiele dodatkowych funkcji, w miarę szybki procesor i układ graficzny, a także dodatkowe opcje, jak tryb reżyserski i pojemna pamięć sprawiają, że Huawei P8 jest idealnym wyborem dla amatorów filmowania.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *