Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Sprzęt komputerowy dla wybrednego grafika

Sprzęt dla grafika

Grafika komputerowa to pasjonująca, ale i nie łatwa dziedzina. Programy do grafiki komputerowej bywają drogie i wymagające. Ale nierzadko oferują one ogromne możliwości. I za ich pomocą możemy dokonać wielu rzeczy. Na pewno nie raz widzieliście w filmach sceny walki pomiędzy statkami kosmicznymi, stworzenia nie z tego świata oraz wiele innych niesamowitych elementów. A to wszystko tworzone komputerowo.

Jednak do tych zastosowań potrzebny jest mocny sprzęt.

Komputery dla grafików to sprzęt raczej z górnej półki. Ta dziedzina jest wymagająca i żaden komputer nie będzie za mocny. Może to być laptop, a może to być komputer stacjonarny. Laptopy się bardziej nagrzewają, a więc ważne jest, aby miał on dobry system chłodzący. Ale przejdźmy do samej konfiguracji sprzętowej. Otóż taki komputer powinien posiadać dużą moc obliczeniową zapewnianą przez procesor oraz kartę graficzną. Najlepiej jednostka kilku-rdzeniowa. Nie zaszkodzi tutaj również procesor, taki jak Xeon i karta graficzna firmy NVidia. I może to być karta standardu GeForce lub Tesla. GeForce to karta, która może być wykorzystywana do zastosowań domowych. Serie kart Tesla to raczej urządzenia do zastosowań specjalistycznych. Mają one bardzo wysoką wydajność. Wręcz zdumiewającą. Ale również modele z kartę GeForce mogą nas zadziwić. Modele posiadające kilkanaście Gigabajtów pamięci RAM, pojemny dysk twardy oraz system operacyjny Windows 10. To jest tylko jeden z przykładów tego, co może być zakupione.

Warto przyjrzeć się również komputerom klasy Apple Macintosh – od dawna przeznaczone dla bardziej wymagającej rzeszy użytkowników. Komputery droższe aniżeli domowe pecety, ale za to solidniejsze. Posiadają doskonały system operacyjny, zresztą odkąd stosuje się w nich procesory Intela to Windows również można na nich zainstalować. Wymaga to pewnych zabiegów, ale jest to możliwe. Poza tym Macintosh posiada niesamowity, trochę inny chipset, który pozwala mu na osiągnięcie wyższej wydajności. Macintosh to jest sprzęt z górnej półki. Poza tym korzystając z tego komputera będziemy mieli dostęp do wysokiej klasy oprogramowania. Dobrej jakości.

Poza tym dostępnych jest wiele komputerów dla grafików bazujących na komputerach PC. I jest to sprzęt wysokiej klasy o różnym przedziale cenowym. Właśnie – przed zakupem powinniśmy się zastanowić jaki przedział cenowy nas interesuje i szukać czegoś, co będzie się w nim mieściło. Kolejna sprawa, a raczej nieodłączny aspekt to monitor. Który przecież też będzie trochę kosztował. A monitor tutaj to rzecz ważna.

Komputer do grafiki powinien być stabilny, ważne jest również to, jak on się grzeje – szczególnie ważne w przypadku laptopów, powinien mieć potężny procesor i wydajną kartę graficzną. Powinien mieć również pojemny dysk twardy. No i nie zapominajmy o monitorze. Grafik powinien mieć piękny i wysokiej jakości obraz. Do tego jeszcze dochodzi markowe oprogramowanie typu Photoshop, Illustrator, Corel Draw, dla grafików trójwymiarowych Lightwave itd. A to tylko przykłady. A najważniejsze to określić zakres cenowy i tego się trzymać.

Za cenne wskazówki dziękujemy redakcji DlaGrafika.eu .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *