w

Sinterit – polski twórca pierwszej na świecie desktopowej drukarki 3D SLS wprowadza kolejny produkt, Sinterit Lisa 2

Sinterit - polski twórca pierwszej na świecie desktopowej drukarki 3D SLS wprowadza kolejny produkt, Sinterit Lisa 2 Nowyoutsourcing.pl

Potrzeba przełamywania barier nieustannie inspiruje współzałożycieli Sinterit. Dzięki temu powstała pierwsza desktopowa drukarka 3D typu SLS (do selektywnego spiekania laserowego), a teraz kolejny ulepszony produkt.

Sinterit—konsekwentnie realizując swoją misję polegającą na otwieraniu dostępu do zaawansowanej technologii SLS—wprowadza obecnie na rynek drugą maszynę SLS, która może stanowić doskonałe narzędzie wspierające kreatywność inżynierów i projektantów, do bezpośredniego użytku w biurze lub laboratorium.

Druk 3D całkowicie zmienił współczesne myślenie o opracowywaniu produktu, jednak najbardziej zaawansowana metoda, czyli SLS—selektywne spiekanie laserowe—dotąd zarezerwowana była tylko dla największych firm.

Dlaczego SLS?

Druk SLS jest doskonały do zastosowań przemysłowych. Trwałe i ruchome części, a także niezwykła dokładność wymiarowa i wytrzymałość mechaniczna sprawiają, że jest idealny do testowania funkcjonalnego oraz w przypadku obiektów o dużej ilości detali (min. grubość ściany 0,04 [mm] / min. rozmiar detalu 0,01 [mm]). Desktopowa drukarka SLS umożliwia produkcję po najniższych kosztach w przeliczeniu na części dzięki ponownemu użyciu proszku i braku potrzeby użycia materiału na podpory.

Nawet 100% proszku nadaje się do ponownego wykorzystania, a przy druku z  Sinterit wystarczy dodać tylko 30% świeżego proszku do nowego wydruku,  co stanowi najbardziej ekonomiczną opcję na rynku

MÓWI JANNE KYTTANEN, KTÓRY WŁAŚNIE PRZERZUCIŁ SIĘ Z  PRODUKCJI FORM NA BAZIE TECHNOLOGII FDM NA SLS SINTERIT.

Jednak teraz nadchodzą jeszcze większe zmiany.
Projektowanie i wydruk w technologii SLS<br>

Projektowanie i wydruk w technologii SLS

Poznaj nową desktopową drukarkę SLS na rynku

Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu, wielu fascynującym podróżom z klientami i wielu technologicznym ulepszeniom, Sinterit z dumą przedstawia drukarkę Sinterit Lisa 2, młodszą, większą siostrę słynnej maszyny Lisa 1.

W 2014 r. Sinterit był pierwszą firmą, która wprowadziła drukarkę SLS o małym rozmiarze, najbardziej dostępną cenowo drukarkę SLS swoich czasów. Doprowadziło to do powstania całkowicie nowego segmentu, desktopowych maszyn SLS, dzięki którym technologia ta jest ostatecznie dostępna dla szerokiej gamy branż i stwarza projektantom i inżynierom nieograniczone możliwości. Teraz nasz zespół ekspertów SLS idzie o krok dalej —wprowadzamy na rynek drugą, jeszcze mocniejszą maszynę

MÓWI KONRAD GŁOWACKI, WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FIRMY SINTERIT.

Doskonałe wydruki SLS w przystępnej cenie, prostota i możliwość korzystania z wielu materiałów — to kluczowe zalety Sinterit Lisa 2.

Większe druki

Obie maszyny mogą drukować trwałe części na bazie technologii SLS, jednak Lisa 2 umożliwia druk większych elementów, bez dzielenia ich na części, o wielkości do niemal 32 cm. Ta drukarka stosuje również proszek spiekany przy użyciu lasera, dzięki czemu można uzyskać precyzyjne, złożone części bez potrzeby stosowania podpór, jak to ma miejsce w przypadku innych technologii druku 3D.
Wydruki Sinterit Lisa 2<br>

Wydruki Sinterit Lisa 2

Komora azotowa dająca nieograniczone możliwości

Dzięki specjalnej komorze azotowej klienci będą mogli eksperymentować z ogromną ilością materiałów, co czyni z tego urządzenia wyznacznik zmian na rynku. „Klienci są zadowoleni z naszych proszków, ale wciąż pytają o nowe. Dlatego postanowiliśmy dać im możliwość eksperymentowania. Dzięki komorze azotowej możemy stworzyć specjalne środowisko wewnątrz drukarki i poszerzyć listę potencjalnych materiałów

MÓWI MICHAŁ GRZYMAŁA-MOSZCZYŃSKI, JEDEN ZE WSPÓŁZAŁOŻYCIELI, ODPOWIEDZIALNY ZA BADANIA I ROZWÓJ.

Eksperymentuj z prostym w obsłudze sprzętem i zaawansowanym oprogramowaniem

Efektem wielu udoskonaleń sprzętowych jest jeszcze bardziej niezawodny druk i nowe oprogramowanie Sinterit Studio 2018, stworzone przez byłych pracowników Google, gwarantujące zmaksymalizowaną automatyzację oraz lepsze i łatwiejsze użytkowanie.

Dzięki kompleksowemu systemowi Sinterit proces produkcji staje się krótki i łatwy. Zarówno Sinterit Sandblaster (piaskarka), jak i Powder Sieve (przesiewacz proszku) skracają jego czas i przyspieszają pracę nad produktem.

Teraz, dzięki tak niedrogim i prostym urządzeniom, możesz przerzucić się z innych ograniczających technologii 3D na wydajne wydruki z SLS, z urządzenia stojącego na twoim biurku

MÓWI PAWEŁ SZCZUREK, CEO SINTERIT.

Przystępna cenowo, otwarta na nowe materiały

Sinterit Lisa 2 kosztuje 11 990 EUR, a pełny system end-to-end to tylko 13 990 EUR (dla Europy). Pierwsze dostawy są planowane we wrześniu 2018 r.; w tej chwili można składać zamówienia na stronie internetowej Sinterit. Wśród materiałów do ​​druku są wytrzymałe i odporne na chemikalia tworzywa sztuczne jak trwały Nylon PA12 i flexa black—materiał TPU do zastosowań gumopodobnych. Jednocześnie z Lisa 2 firma wprowadza również nowy materiał flexa grey o większej elastyczności, oraz PA11 o doskonałej odporności na działanie czynników chemicznych i skrajnych temperatur. Dział badań i rozwoju pracuje nad innymi materiałami, jednak już teraz klienci mogą  eksperymentować z materiałami na własną rękę.
Wydruki Sinterit Lisa 2 - prototypowanie<br>

Wydruki Sinterit Lisa 2 – prototypowanie

Zastosowania

Połączenie technologii SLS i mnóstwa materiałów daje nieograniczone możliwości zastosowania prototypów i części funkcjonalnych w branżach takich jak motoryzacja, elektronika, robotyka, tworzywa sztuczne, medycyna i wiele innych. PA12, najbardziej popularny materiał, służy klientom do druku turbin 3D, rur i obudów elektronicznych, natomiast z PA11 drukowane są uchwyty narzędziowe i poręcze. Inne, bardziej elastyczne zastosowania obejmują elastyczne maskownice, uszczelki. Zastosowania są praktycznie niezliczone i zarówno dzięki SLS, jak i możliwościom materiałowym, projektanci i inżynierowie z każdej branży mogą teraz projektować i drukować w 3D niemal wszystko, co sobie wyobrażą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marcin Rupiński, CEO Royal Ad

Blockchain vs marki luksusowe

Aneta Świderska

Jak zdobyć serca millenialsów?