Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

RTB House stawia na innowacje i otwiera AI Marketing Lab

RTB House, działająca globalnie, polska firma specjalizująca się w innowacyjnej technologii retargetingowej – otwiera AI Marketing Lab. Będą w nim opracowywane innowacyjne rozwiązania łączące branżę technologiczną i marketingową przeznaczone zarówno dla wydawców, jak i reklamodawców. Budżet na pierwszy rok działalności AI Marketing Lab to 5 milionów dolarów.

Po pomyślnym wdrożeniu deep learningu we wszystkich modułach wspierających efektywność kampanii reklamowych, RTB House rzuca wyzwanie sobie i branży marketingowej i uruchamia AI Marketing Lab. Jako jednostka niezależna od głównego działu R&D, komórka skupi się na tworzeniu środowiska, w którym będą opracowywane i rozwijane nowe rozwiązania technologiczne dla marketingu.

„Do tej pory byliśmy skupieni na ciągłym ulepszaniu naszego produktu. W 2017 roku zrealizowaliśmy jeden z głównych celów, którym było wdrożenie deep learningu w 100 proc. naszych algorytmów. Był to prawdziwy przełom nie tylko dla nas, ale również dla całej branży marketingowej. Obecnie spoglądamy w przyszłość, chcemy rozwijać nasze technologie i opracowywać kolejne przełomowe rozwiązania. Jednym z najbardziej obiecujących obszarów jest zwiększenie efektywności pozyskiwania nowego ruchu przez reklamodawców.” – wyjaśnia Robert Dyczkowski, CEO RTB House, odpowiedzialny za początkową fazę projektu.

RTB House uznano w tegorocznym rankingu „Financial Times” za jedną z dziesięciu najszybciej rozwijających się firm z sektora technologicznego w Europie. Ponadto jest jedną z niewielu firm na świecie, która opracowała i wdrożyła autorską technologię zakupu reklam w modelu RTB (real-time bidding), w którym kupujący bierze udział w aukcji powierzchni reklamowej w czasie rzeczywistym. Obecnie firma działa na całym świecie i przeprowadza kampanie na rzecz międzynarodowych marek na ponad 70 rynkach Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji i Pacyfiku oraz Afryki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *