Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Rozliczasz się w euro? Korzystny kurs euro pozwoli Ci zaoszczędzić na wymianie

Prowadzisz działalność gospodarczą na skalę międzynarodową, co wymaga dokonywania rozliczeń z zagranicznymi kontrahentami w walucie euro? Zyski osiągane przez twoją firmę są zatem w zauważalnym stopniu zależne od kursów wymiany waluty. Najwięcej zaoszczędzisz, jeżeli zdecydujesz się na zawieranie transakcji za pośrednictwem internetowej giełdy walutowej. W ten sposób zdołasz uniknąć wysokiego spreadu, naliczanego przez banki oraz stacjonarne kantory. Zapewnisz sobie także oszczędność czasową, gdyż wymiana waluty będzie mogła zostać dokonana całkowicie online. Masz przy tym możliwość bezpośredniego przelania wymienionych środków na konto zagranicznego kontrahenta.

 

Dlaczego kursy euro na internetowych giełdach są korzystniejsze?

W bankach i kantorach stacjonarnych płacisz więcej z powodu wysokiego spreadu. Stanowi on różnicę pomiędzy ceną sprzedaży a zakupu tej samej waluty. To właśnie od wysokości rozbieżności kursowych są uzależnione zyski firm, świadczących usługę wymiany walutowej. Dobra wiadomość jest jednak taka, że istnieje prosty sposób na obniżenie spreadu do 0%! Wystarczy, że przestaniesz korzystać z oferty banków i kantorów, a zaczniesz kupować lub sprzedawać euro za pośrednictwem internetowego serwisu wymiany walut. Możesz zyskać na każdej transakcji nawet około 8%. Zdołasz zaoszczędzić już po roku w granicach 2000 zł, jeżeli będziesz wymieniał każdego miesiąca 1000 euro. Pieniądze te możesz przeznaczyć chociażby na inwestycje w rozwój własnego przedsiębiorstwa.

Serwisy internetowej wymiany walut działają na zasadzie giełdy społecznościowej. W tym przypadku nie mamy do czynienia z narzucaniem jakichkolwiek kursów wymiany. To sami użytkownicy platformy mają wpływ na bieżące notowania walut. Mogą zawierać transakcje po dowolnych kursach, a serwis pełni jedynie rolę pośrednika. Największe internetowe giełdy walutowe liczą nawet kilkaset tysięcy użytkowników, którzy wymieniają pomiędzy sobą wielomilionowe kwoty każdego roku. Właściciele serwisu nie zarabiają na spreadzie, lecz tylko na niewielkiej prowizji. W przypadku Walutomatu – najdłużej działającej platformy na rynku, prowizja nie przekracza 0,2%.

Zapoznaj się z notowaniami kursów euro

Chcesz wiedzieć, na jakim poziomie kształtują się kursy waluty europejskiej na internetowej giełdzie walutowej. Pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/ możesz sprawdzić zarówno aktualne, jak i archiwalne notowania. Od razu zdołasz porównać je względem średnich notowań na światowym rynku Forex. Poza tym zapoznasz się z opiniami, analizami i prognozami ekspertów, dotyczącymi rynku walutowego.

Warto zapoznać się przede wszystkim z danymi prezentowanymi ma interaktywnym wykresie. Przedstawia on notowania euro, biorąc pod uwagę dowolnie wskazany zakres czasowy. Możesz wybrać zarówno krótki przedział – np. 7 dni, jak i wieloletni. Dzięki temu zdołasz się przekonać, czy wymiana waluty w internecie faktycznie jest opłacalna. Wykres umożliwia naniesienie linii w kilku kolorach, które odnoszą się do najlepszych kursów sprzedaży euro, zakupu tej waluty, a także średnich notowań na rynku światowym.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *