w

Jakie prawo i podatki w firmie?

Jakie prawo i podatki w firmie? Nowyoutsourcing.pl

Najczęściej wybierana przez początkujących jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Przez pierwsze 2 lata jest jeszcze możliwość przejścia na niższe składki ZUS. Dzięki temu przedsiębiorca ponosi o wiele mniejsze koszty wynikające z prowadzenia swojej działalności. Każdego miesiąca jest zmuszony opłacić ZUS, a zarazem zaliczkę na podatek dochodowy. To wszystko staje się możliwe, jeśli jeszcze wcześniej dba o prowadzenie poprawnej księgowości. Pomocne w tym zakresie okazują się specjalne programy księgowe, z których można korzystać również online. Takie serwisy księgowe oferują przedsiębiorcom zarządzanie księgowością w swojej firmie. Dzieje się to w sposób coraz bardziej profesjonalny. Wynika to z wielu ulepszeń, które wprowadzają. Dużym udogodnieniem są jeszcze specjalne CRM-y, dzięki którym udaje się nam zbierać odpowiednią listę klientów, z którymi współpracujemy. Dzięki temu łatwiej jest nam wysyłać do nich pewne dokumenty, faktury i rachunku, a nawet oferty.

Innym rozwiązaniem jest jeszcze przekazanie takiej księgowości do biura rachunkowego bądź do znajomej księgowej. Dzięki temu całą księgowością w naszej firmie zajmuje się osoba, która posiada w tym zakresie kompetencje i wieloletnie doświadczenie. Ale warto zauważyć, że jako przedsiębiorcy to i tak my odpowiadamy za księgowość w swojej firmie. Gdyby więc księgowa nie wypełniała poprawnie pewnych dokumentów, rozliczeń, to i tak pełna odpowiedzialność spada na nas. 

Rozwój działalności

W ramach rozwoju działalności dbamy o zapewnienie jej skutecznej reklamy w mediach. Najważniejsze z nich to aktualnie internet, więc dbamy o posiadanie i skuteczne pozycjonowanie naszej strony internetowej. Pomocne w tym kierunku okazują się pewne założenia finansowe. Określają one, jak wiele możemy przeznaczyć na poszczególne kampanie reklamowe w sieci. Są one w stanie przyczynić się do poprawienia popularności naszej strony firmowej lub sklepu internetowe. Dzięki temu automatycznie trafia na nią większa ilość internautów, czyli potencjalnych klientów. Od każdego z nich otrzymujemy pewne zapytania dotyczące naszej strony www.

W takich działaniach również należy spełniać pewne przepisy. Dotyczą one na przykład tego, aby na naszej stronie pojawiała się tylko unikalna treść, do której posiadamy autorstwo, własne bądź zakupione. Gdybyśmy bez porozumienia z autorem skopiowali pewną treść na naszą stronę, to nie tylko Google negatywnie spojrzałoby na taką sytuację. Moglibyśmy ponieść pewne konsekwencje prawne, gdyby autor się dowiedział. Dotyczy to również wszelkich innych dzieł, na przykład zdjęć. Nie możemy od tak wykorzystywać zdjęcia komercyjnie, które udało się nam wyszukać w sieci. Za tymi zdjęciami kryją się autorzy, a większość z nich przygotowała pewne licencje do swoich zdjęć. Do nich również należy się dostosować. 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą www.kancelaria-walterowicz.pl specjalizującej się w doradztwie podatkowym i prawnym z siedzibą w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

profil zaufany, tylko w pierwszej połowie tego roku Profil Zaufany założyło 1,26 mln osób, dzięki czemu liczba Polaków posiadających cyfrową tożsamość sięgnęła 4 mln. Obecnie zbliża się już do 4,5 mln użytkowników.

Gdzie i jakich informacji o pracodawcach szukają kandydaci?

fotonika

Branża fotoniczna tworzy własny związek pracodawców, stawia na promocję technologii