Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Polskie firmy coraz chętniej zatrudniają pracowników z Ukrainy

Jak wynika z najnowszej edycji badania „Plany pracodawców” przeprowadzonego przez Instytut Badawczy Randstad, 75% polskich przedsiębiorców ocenia sytuacje finansową firmy jako dobrą lub bardzo dobrą. W parze z tym idzie większa chęć zatrudniania nowych pracowników, a pracodawcy coraz poważniej myślą o obsadzaniu stanowisk Ukraińcami.

Na podstawie badań wynika, że 24% pracodawców planuje w nadchodzącym półroczu podwyżki, z których aż 40% planuje zatrudnienie Ukraińców.

tabela ranstad

Mowa tu nie tylko o zatrudnianiu na stanowiskach fizycznych niskiego szczebla, ale także o specjalistach i pracownikach administracyjnych. Plany co do naszych wschodnich sąsiadów nie wynikają z chęci obniżenia koszów zatrudnienia, ale o zaspokojenie potrzeb na wykwalifikowaną kadrę. Obecnie największe braki pracownicze odczuwa industrialne południe i zachód Polski.

O wynikach badań opowiada Agnieszka Bulik – dyrektor ds. prawnych i public affairs z agencji pracy tymczasowej i doradztwa personalnego Randstad

Chęci przedsiębiorców mogą się jednak rozbić o nadchodzące zmiany w prawie dotyczące zatrudniania osób z zagranicy. Szykowane są bowiem modyfikacje, które zamienią łatwą procedurę w skomplikowany proces rekrutacyjny.

Szczegółowe wyniki badań znaleźć można na stronie agencji pracy Randstad

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *