w , ,

Polscy sprzedawcy eBay eksportują średnio do 28 krajów. To dwa razy więcej niż Niemcy

Polscy sprzedawcy eBay eksportują średnio do 28 krajów. To dwa razy więcej niż Niemcy Nowyoutsourcing.pl

Jak wynika z danych eBay, polscy sprzedawcy jednego z największych portali aukcyjnych na świecie eksportują swoje towary średnio do 28 krajów. To wynik dwa razy lepszy od sprzedawców eBay z Niemiec, których oferta trafia średnio do 14 państw.

Zgodnie z raportem Poczty Polskiej, tylko 7% sklepów internetowych w Polsce osiąga przychody ze sprzedaży do innych krajów. Dane przedstawiają się zupełnie inaczej w odniesieniu do sprzedających na platformach e-commerce. Przykładowo prawie 40% sprzedawców eBay w ujęciu globalnym eksportuje swoje towary na więcej niż cztery kontynenty. Badania przeprowadzone przez amerykański serwis wskazują, że szansa na przetrwanie młodych eksporterów na eBay jest dwa razy większa niż w przypadku prowadzenia własnego sklepu internetowego.

„Prawdziwy potencjał dla rozwoju każdej, nawet najmniejszej firmy, drzemie w handlu międzynarodowym. Obserwujemy, że polscy sprzedawcy coraz chętniej i odważniej podchodzą do pomysłu wyjścia ze swoją ofertą poza granice kraju. W ten sposób można zwiększyć obroty nawet w ciągu pierwszego roku funkcjonowania. Przykładem są nasi nowi polscy sprzedawcy, z których dziesięciu największych w pierwszym roku swojej działalności wygenerowało obroty w wysokości 1 000 000 euro. W warunkach wyłącznie polskiego rynku byłoby to znacznie trudniejsze” – powiedziała Małgorzata Gliszczyńska, dyrektor zarządzająca na Polskę i Europę Centralną.

Coraz więcej kobiet w e-commerce

Z danych unijnych wynika, że na przestrzeni 10 lat (2006-2016) odsetek aktywności zawodowej kobiet w Polsce wzrósł o 9,6 p.p. Jest to dynamika prawie dwa razy wyższa niż średnie tempo wzrostu w krajach Unii Europejskiej (4,3 p.p.). W ogólnym rozrachunku wskaźnik aktywności kobiet w odniesieniu do całej populacji jest nadal niższy niż pozwalałby na to potencjał. W branży e-commerce sytuacja nie wydaje się jednak najgorsza. Badania platformy Shoper wskazują, że ponad 40% sklepów internetowych prowadzonych jest przez kobiety.
„Z roku na rok obserwujemy coraz większą aktywność na polu sprzedaży transgranicznej wśród kobiet. Cieszy nas, że kobiety przestają się bać stereotypów i rozkręcają firmy w branży informatycznej czy motoryzacyjnej” – powiedziała Małgorzata Gliszczyńska, dyrektor zarządzająca na Polskę i Europę Centralną.

3 case studies, czyli dlaczego kobiety nie boją się handlować częściami samochodowymi

1. Grażyna Kempa, Motos.pl
Grażyna Kempa wraz z synami Michałem i Szymonem prowadzi profesjonalną sprzedaż akcesoriów samochodowych. Aktualnie firma ma ponad 24 000 aktywnych aukcji na eBay. Aż 70% produktów trafia na rynek zagraniczny, głównie do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Pani Grażyna wraz z synami snuje również plany wyjścia ze swoją ofertą poza Europę. Poza sprzedażą na eBay, firma ma również własny sklep internetowy i zespół dedykowany do wielojęzycznej obsługi klienta.

Polscy sprzedawcy eBay eksportują średnio do 28 krajów. To dwa razy więcej niż Niemcy Nowyoutsourcing.pl
„Nie mam wątpliwości, że kluczem do sukcesu naszego biznesu była inwestycja w e-commerce. Oparliśmy nasz model biznesowy na sprzedaży internetowej i dzisiaj widzimy, że była to trafiona decyzja. Mogę powiedzieć, że byliśmy prekursorami sprzedaży w przypadku wybranych akcesoriów samochodowych w Polsce i w odpowiednim momencie dostrzegliśmy potencjał tej branży”, mówi Grażyna Kempa.

2. Bożena Kondys, DTP Soft
Bożena Kondys założyła z mężem Dariuszem własną firmę w 2006 roku. Dziś razem ze swoim zespołem nie tylko dostarcza oprogramowanie komputerowe klientom biznesowym z całego świata, ale pracuje także nad autorskimi grami komputerowymi dla dzieci. Decyzja o wyjściu z ofertą na zagraniczne rynki w ciągu pierwszego roku przyniosła 30-procentowy wzrost sprzedaży. Ponad 90% produktów trafia do klientów spoza Polski, w tym głównie do UE, Kanady, USA, Australii czy krajów azjatyckich. Obecnie ich firma zatrudnia łącznie około 50 osób, z czego prawie połowa to informatycy i graficy komputerowi.

Polscy sprzedawcy eBay eksportują średnio do 28 krajów. To dwa razy więcej niż Niemcy Nowyoutsourcing.pl
„Wierzę, że kluczem do sukcesu w każdej branży jest innowacyjność. Inwestuję czas i kapitał w pracę nad nowoczesnymi rozwiązaniami zarówno w obszarze samej sprzedaży, jak kontaktu z zagranicznym klientem. W przypadku mojej firmy innowacyjność to klucz do sukcesu”, mówi Bożena Kondys.

3. Agnieszka Völker, LaLill
Agnieszka Völker postawiła na firmę z akcesoriami beauty, która oferuje szeroką gamę kosmetyków do pielęgnacji dłoni i twarzy. Dziś dostarcza swoje produkty zarówno do odbiorców konsumenckich, jak i hurtowych głównie w Polsce i w Niemczech. Dzięki poszerzeniu oferty o rynek niemiecki firma notowała nawet podwójny wzrost obrotów. Obecnie Lalill to nie tylko dystrybucja kosmetyków i akcesoriów, ale także produkcja kosmetyków pod marką własną marką w profesjonalnych laboratoriach.

Polscy sprzedawcy eBay eksportują średnio do 28 krajów. To dwa razy więcej niż Niemcy Nowyoutsourcing.pl
„Decyzja o rozpoczęciu sprzedaży online sprawiła, że firma zaczęła rozwijać się w skokowym tempie. Nasze produkty eksportujemy w największym stopniu do Niemiec i przygotowujemy się do wyjścia na kolejne rynki”, mówi Agnieszka Völker.

Więcej: https://strefasprzedawcy.ebay.pl/poznaj-naszych-sprzedawcow

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak widać polski sektor kosmiczny – pierwszy raport wizerunkowy branży Nowyoutsourcing.pl

Jak widać polski sektor kosmiczny – pierwszy raport wizerunkowy branży

Producent sera rozwinie się dzięki crowdfundingowi Nowyoutsourcing.pl

Producent sera rozwinie się dzięki crowdfundingowi