Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

PGS Software S.A. zwiększy zatrudnienie do 1.000 osób w ciągu 2 lat

PGS Software, spółka giełdowa z sektora IT, w ciągu 2 lat zatrudni 400 programistów w 3 miastach w Polsce. Wrocławska centrala firmy zmieniła siedzibę na większą i szykuje się do dalszej ekspansji międzynarodowej.

W czwartek 16 listopada 2017 założyciele PGS Software S.A., bracia Paweł i Wojciech Gurgulowie, ogłosili plany rozwoju firmy podczas otwarcia nowego biura w centrum Wrocławia.
– W ciągu dwóch lat chcemy zatrudnić 400 pracowników w biurach we Wrocławiu, Rzeszowie i Gdańsku, rozbudowując zespół do tysiąca osób – zapowiada Paweł Gurgul, dyrektor zarządzający PGS Software S.A. W samym Wrocławiu spółka planuje zatrudnić 200 ludzi.

PGS Software oferuje pracę głównie programistom. W puli poszukiwanych pracowników są także testerzy oprogramowania, kierownicy projektów IT, analitycy biznesowi, graficy oraz projektanci doświadczeń użytkownika.

Spółka opiera swój dalszy rozwój na trzech filarach: zdolnych inżynierach z najlepszych polskich uczelni technicznych, ekspansji zagranicznej w krajach wysoko rozwiniętych oraz inwestycjach w technologie chmurowe i big data.

– Już dziś 98% naszych przychodów pochodzi z eksportu usług programistycznych. Wzmocnimy pozycję na rynku brytyjskim, gdzie jesteśmy najsilniej obecni. Już teraz zwiększamy liczbę zamówień w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Region DACh staje się naszym drugim kluczowym rynkiem w Europie. Nowym kierunkiem ekspansji, któremu przyglądamy się bardzo poważnie, są Stany Zjednoczone: bardzo wymagający, ale ogromny rynek dla sektora IT – mówi Wojciech Gurgul, prezes firmy.

Technologicznym motorem rozwoju PGS Software będą usługi informatyczne świadczone w chmurze i technologie big data. Spółka jest jedną z 10 polskich firm – partnerów technologicznych Amazon Web Services, największego na świecie dostawcy usług chmurowych. Dzisiaj połowa projektów realizowanych przez spółkę oparta jest o technologie w chmurze.
Bracia Gurgulowie zapowiadają także dalsze inwestycje w rozwój wiedzy – zarówno własnych pracowników, jak też w działalność edukacyjną pro bono. Tylko w tym roku w bezpłatnych szkoleniach PGS-u „Software Talks” z projektowania i programowania aplikacji wzięło udział już tysiąc osób. Spółka jest także aktywna we współpracy z uczelniami technicznymi we Wrocławiu, Rzeszowie i Gdańsku. Rozwija programy stażowe, a seniorzy programiści prowadzą zajęcia z informatyki.

Rok temu firma uruchomiła gigantyczny program szkoleniowy Amazon Web Services (AWS) w obszarach technicznym i biznesowym.

– Nasi inżynierowie zdobywają prestiżowe certyfikaty, a większość pracowników uzyskała akredytację AWS. Robi to wrażenie na europejskich menadżerach Amazona i buduje wiarygodność spółki w oczach klientów – podkreśla Bartosz Jabłoński, szef rozwoju oprogramowania w PGS Software.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *