Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

O co powinien dbać właściciel sklepu internetowego?

Właściciel sklepu internetowego, prócz dbania o oczywiste rzeczy jak asortyment, powinien dbać także o bezpieczeństwo swoich klientów. W internecie roi się aż od niebezpieczeństw, szczególnie tych powiązanych z płatnościami online. Dlatego też tak ważne jest dokładne sprawdzanie pośrednika płatności już na poziomie zawierania współpracy z nim

Jedną z bardziej wiarygodnych firm na rynku systemów płatniczych, jest firma Dotpay. Posiada ona wszystkie potrzebne zezwolenia państwowych komisji i banków. Prócz tego firma stosuje różne zabezpieczenia, które chronią użytkownika przed wieloma niebezpieczeństwami internetowymi. Należy zawsze pamiętać, że strona logowania do systemu Dotpay zawsze jest zabezpieczona certyfikatem SSL. W innych przypadkach, strony bez takiego certyfikatu zazwyczaj są próbami wykradania danych osobowych klientów i nie są one wykonywane na prawdziwej stronie serwisu.

Ustrzeż się przed oszustami

Dla Dotpay bardzo duże znaczenie ma ochrona danych osobowych klientów. Wszystkie informacje zbierane przez firmę są używane tylko i wyłącznie w celach technicznych funkcjonowania całego systemu. Nie udostępnia nikomu danych osobowych klientów, prócz podmiotów, które są ustawowo do tego uprawnione (takie jak na przykład policja w trakcie postępowania). Oczywiście firma udostępnia także możliwość usunięcia swoich danych z bazy danych firmy. Może je także w dowolnej chwili zmienić na aktualne.

Dotpay dokłada wszelkich starań, by Twoje zakupy były bezpieczne, jednak i Ty musisz pamiętać o niektórych zasadach. W internecie roi się od oszustów, którzy próbują się podszywać pod inne firmy i instytucje. Firma Dotpay nigdy nie wysyła wiadomości email z prośbą o podanie danych do logowania się na konto Dotpay, czy innych danych osobowych. Nie przesyła także wiadomości z załącznikami innymi od dokumentów tekstowych i pdf. Załączniki w formatach .exe czy .zip mogą być groźnymi wirusami, które mogą zrobić wiele złego w twoim komputerze.

Wybierając płatności przez internet, bezpieczeństwo jest naprawdę ważne i należy o nim pamiętać za każdym razem. Tylko sprawdzone systemy płatności a także własna rozwaga jest w stanie uchronić nas, a także naszych klientów przed kradzieżą danych czy pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *