Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Netia S.A. oferuje nowe usługi klientom biznesowym

Netia wdrożyła nowy system, dzięki któremu możliwe jest świadczenie usług IaaS wraz z backupem opartym na modelu BaaS. Oparte są na programowaniu udostępnionym przez Commvault. Jest to odpowiedź spółki na rosnące potrzeby rynkowe i chęć rozszerzenia kompleksowej oferty dla przedsiębiorstw.

Współpraca Spółki telekomunikacyjnej Netia S.A. oraz firmy Commvault rozpoczęła się dzięki konkursowi, którego celem było znalezienie dostawcy programowania umożliwiającego Netii świadczenie klientom biznesowym nowej usługi. Rozszerzenie oferty polegać miało na zbudowaniu kompleksowej platformy chmurowej i wdrożeniu systemu backupu oraz odtwarzania danych w modelu usługowym. Rozwiązanie zaproponowane przez Commvault okazało się nie tylko najkorzystniejsze cenowo, ale przede wszystkim idealnie wpasowało się w potrzeby, jako najbardziej kompleksowy, elastyczny i funkcjonalny model oprogramowania.

BaaS – Backup jako usługa

IaaS to skrót od angielskiej nazwy Infrastructure as a Service. Jest to model polegający na dostarczaniu klientowi infrastruktury informatycznej w postaci sprzętu, oprogramowania oraz serwisowania. Commvault jako globalny leader w dziedzinie rozwiązań ochrony i zarządzania informacją stworzył dla Netii system BaaS, czyli Backup as a Service, który zabezpiecza dane w chmurze i zapewnia pełne odtworzenie danych po awarii. Ta nowoczesna metoda ma bardzo elastyczną formę, którą można dopasować do wymagań i możliwości nawet niewielkich przedsiębiorstw.
Backupowi w systemie BaaS polegać będą systemy operacyjne, aplikacje, bazy danych a także całe maszyny wirtualne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *